Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak ładowania w T-25

249 odpowiedzi na ten temat

#41 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 20:20

brak ładowania w T-25 Regulator mam w alternatorze wbudowany i wymieniłem jakiś czas temu i nic co było to jest hmm nie wiem czy diody tylko gdzie takie dostać :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak ładowania w T-25 Dzisiaj, 07:31
  •  

#42 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 20:33

brak ładowania w T-25 diody hmmm nie pytałem w składzie rolnym ale może będą mieli. Na oko są identyczne wymiarowo jak w maluchu, polonezie. Kupiłem kiedyś takie w sklepie elektronicznym. Może sprawdź jakie napięcie daje alternator ? Przydałby się oscyloskop bo to alternator 3 fazowy z prostownikiem 6-połówkowym więc możnaby sprawdzić kształt napięcia. Mogła paść np jedna sekcja diod i miernik zwykły może tego nie wskazać.

Tak się składa, że mam w zapasie taki alternator razem regulatorem ale cóż, pożyczyć do testów nie ma jak.

Pewnie sprawdziłeś ale taka pierdółka ... - pasek klinowy Ci nie ślizga ?
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#43 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 21:37

brak ładowania w T-25 Niee jest naciagnięty odpowiednio. Piszczal by a on chodzi jak powinien. Nie wiem. A nie wiesz czy od MTZ by pasowal?

#44 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 21:52

brak ładowania w T-25 niestety MTZ widziałem najbliżej z 10 metrów raz w życiu. Czy będzie pasował ? Jeśli chodzi o rozstaw 'dziur' to nie wiem, jeśli chodzi o to czy ruszy to każdy ruszy i będzie działał, nawet z poloneza tylko pewnie trzebaby mniejsze koło dać, żeby obroty zgrać (większe obroty silnika w samochodzie).

Widzę na allegro alernator i w opisie "T25, MTZ". Troszkę inny niż mój ale pewnie nowsza konstrukcja.

Więcej niestety nie poradzę :/. Mogę tylko napisać co ja bym zrobił. Wpierw poprzeglądał kable, poodkręcał i wyczyścił główne kable prądowe pod deską. Potem posprawdzałbym każdą diodę miernikiem, jeżeli wszystko byłoby ok zmierzyłbym napięcie na każdej fazie alternatora, może któryś obwód padł. Jeżeli akumulator nie pada bardzo szybko tzn, że coś tam ładuje i obwód wzbudzenia w alternatorze jest dobry. Potem bym pewnie zaczął wymieniać po kolei zaczynając od regulatora :rolleyes:. Niestety więcej grzechów nie pamiętam, studiowałem optoelektronikę a samochodowa jest mi znana o tyle o ile.

Powodzenia !!

#45 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:52

brak ładowania w T-25 Kurcze opisz troche szczegółowiej jak z tym alternatorem, jak go rozebrać, jak te diody wyglądaja i jakie mierniki potrzebuje i jak mam je sprawdzać :rolleyes: tylko jak te kable wyczyścić tam jest takie dojście a deski chyba nie da się odkręcić :huh:

W ostatecznosci oczywiście nowy. Myśle nad Jubaną z Litwy http://www.allegro.p...z_litewski.html Nie dalek omnie więc szybko paczka powinna dojsć moze i na żniwa bym nowy założył jeśli by nic nie pomogło

#46 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 21:48

brak ładowania w T-25 :/ moja rada, kup lepiej nowy :rolleyes: ale oczywiście jak umiem opiszę choć pewnie usłyszę zarzuty, że i tak nikt tego nie zrozumie i piszę niejasno.

Diody znajdują się w przedniej części alternatora. Trzeba odkręcić koło pasowe a potem odkręcić chyba 3 śruby (nie na śrubokręt krzyżakowy tylko chyba na klucz 10 - tak u mnie jest). Tam są diody jak mniej więcej te -> diody sztuk 6, które są tą główką wciśnięte w obudowę. Są różne szkoły. Można sprawdzać miernikiem/multimetrem przy ustawieniu go na pomiar diod. Te tanie mogą oszukiwać. Można też np podłączyć każą osobno w szereg do akumulatora/prostownika

1) [+] ------|>|-----żarówka jak najmocniejsza ----- [-] : żarówka świeci dioda ok, nie świeci nie ok (-|>|- dioda spolaryzowana w kierunku przewodzenia)

2) [+] ------|<|-----żarówka jak najmocniejsza ----- [-] : żarówka nie świeci ok, świeci nie ok (-|<|- dioda spolaryzowana w kierunku zaporowym)

to taki chłopski test, sam bym tak zrobił z braku profesjonalnych urządzeń. Jak nie wiadomo jak podłączyć diodę trzeba podłączyć na oko. Raz ma świecić -> po przekręceniu o 180 stopni czyli zmianie biegunowości nie. Zaznaczam, że nie ma sensu wymieniać jednej diody - najlepiej wszystkie. Do samochodów można kupić mostki, czyli wszystkie diody razem z ich obudową - to najlepszy sposób !! Nie bawiłbym się z inne diody choćby z braku czasu. Jak masz czas to się baw.

Co do deski to u mnie da się rozkręcić. Odkręcam 6 śrub podnoszę pokrywę i mam kolejną deskę/blachę z licznikami którą można podnieść. Jakem umiał takem opisał :huh:

ps. inna niezawodna metoda sprawdzenia alternatora -> idziesz do sąsiada który ma ruska z flaszką i podmieniasz alternatory do testów :(
pss. jak działa dioda i jak ją polaryzować trzeba wygooglować, daleki jestem od zatruwania tego forum poziomami energetycznymi fermiego i ruchami nośników

#47 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 21:59

brak ładowania w T-25 Tak czaej wszystko. tylko tak : nie mam żadyc mierników. Czyli mam rozumieć żeby diody patrzeć przy aku? Tak tylko jak mam podłączyć + i - tam są kabelki przy nich co stykną. A prostownikeim da się? Bo tak kumam o co chodzi :rolleyes:

#48 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 06:34

brak ładowania w T-25 jasne, prostownikiem jak najbardziej sprawdzisz. Nie ważne czym byleby dawało ok 12 V. Przy tych diodach jest jeden kabelek/nóżka do podłączenia drugi jest jakby obudową więc musisz przyłożyć po prostu kabelek np - do obudowy takiej diody a drugi + do "ogonka" a potem odwrotnie.

#49 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 19:45

brak ładowania w T-25 Kurde nie mogłem rozebrać go :rolleyes: Nie mogek oła pasowego zdjąć ale dziś cos siadło na amen bo wogóle nic nie ładuje. Nic tylko dzwonie do Jubana Polska niech przysyłają bo trzeba kosić

#50 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 20:08

brak ładowania w T-25 Będziesz mógł zrobić choinkę z traktora bo ten alternator o którym pisałeś ma 700W a te we władku 400W :rolleyes:. Koło pasowe ściągałem ściągaczem i poszło elegancko. Za 180 zł to ja bym też wiele nie kombinował. Mi akurat udało się to zrobić szybko ale jakbym nie mógł dojść co jest nie tak to też bym kupił. W końcu mój już chodzi prawie 30 lat to nie ma co kombinować tylko wymieniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 19:54

brak ładowania w T-25 A mój ma 26 lat :rolleyes: Mam 2 halogeny juz i chyba jeszcze 2 dołoże bo przy tkaim alternatorze to się nie będe bał ze aku siadzie 2x prawie taka moc :( Ale chyba nic mi nei spali ze taki mocny alternator?? :huh:

#52 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:47

brak ładowania w T-25 To we Władku jest alternator tylko 400W tak? Ja myslałem ze 700W taki jak mam w C-330 wygladaja prawie tak samo tylko ze w Ciapku ma mniejsze koło.

#53 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:58

brak ładowania w T-25 Tak tak tylko 400W i jakoś dobrze mi ładowal swego czasu na halogenie to jak wsadze 700 W hoho :( :rolleyes: :huh:

#54 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 23:03

brak ładowania w T-25

Ale chyba nic mi nei spali ze taki mocny alternator?? :rolleyes:

nie no skąd, wręcz odwrotnie. Jak ma za małą moc to alternator można ew zjarać. A co do mocy to mój ma 400W i wszystkie posiadane przeze mnie książki obsługi a jest ich 4 podają, że 400.

#55 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 23:13

brak ładowania w T-25 Dobra, jutro dzwonie do Jubana Polska, zaraz z rana jest to z jakieś 40km ode mnie moze dojdzie wm iare szybko w poniedziałek musze mieć

#56 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 15:06

brak ładowania w T-25 To dziwne troche ze w waszych ksiazkach pisze ze ma 400W jak u mnie jest juz na alternatorze napisane jak byk ze 700W dzis sprawdzałem :rolleyes:

#57 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 17:50

brak ładowania w T-25 Mam 2 alternatory. Jeden zamontowany od nowości z regulatorem w kabinie, drugi z regulatorem w alternatorze. Na obydwu jest napisane "400W". Skoro masz 700 to nic tylko się cieszyć :rolleyes:. Widoczne jakieś modele były z 700 albo od pewnego roku takie montowali. Nie wiem, gdybam sobie :huh:

#58 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 18:21

brak ładowania w T-25 No pablo ma nowszego od mojego chyba o ile dobrze pamietam mój 83 rok a w książce mam z regulatorem w kabinie alternator a na ciagniku od nowości z wbudowanym :rolleyes:

#59 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 18:49

brak ładowania w T-25 No mój jest 93r wiec troche młodszy musze zobaczyc własnie w ksiazce ile tam pisze i wam powiem ale napewno napis na alternatorze nie kłamie i sie bardzo ciesze z tego powodu ale u mnie tez jakos cienko ładuje chyba dam go do naprawy niech zobacza co mu jest bo samemu nie chce mi sie bawic i nie umiem wiec lepiej dac fachowcom 1 dzien i po robocie a teraz zniwa to ciagnik bedzie potrzebny :rolleyes:

PS: U mnie w ksiazce pisze juz 700W :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 20:09

brak ładowania w T-25 Zamówiłem, tylko ze pryzjdzie pocztą bo jak kurierem to mozen ie dojsć bo wies i ja jescze wybudowanie to powiedział dzień dłużej ale będzie napewno. Pięniądze przygotoane oby ładował