Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ordynacja podatkowa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

POSTANOWIENIE

Burmistrz Miasta i Gminy X na podstawie art. 216 1 , art.240 1 pkt.5,art.241 1,art.243 1,art.244 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.)działając z urzędu

Postanawiam

1.Wznowić postępowanie podatkowe zakończone decyzją

(w tym miejscu jest 5 dat)

w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za lata 2008-2012

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 240 1 Ordynacji podatkowej-postępowanie podatkowe zakończone decyzją ostateczną wznawia się,jeżeli zostały spełnione przesłanki wymienione w pkt. 1-11 tego artykułu.Tutejszy organ podatkowy uznał,że zostały spełnione przesłanki wymienione w/w artykule pkt.5 ponieważ ,"...wyszły na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne istniejące w dniu wydania decyzji nieznane organowi,który wydał decyzję."

Mając powyższe na uwadze orzeczono jak w sentencji

POUCZENIE

Na niniejsze postanowienia nie przysługuje zażalenie.

O merytorycznym rozstrzygnięciu sprawy podatnik zostanie poinformowany w odrębnej decyzji.

 

I drugie pismo

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. art. 216,art.123 1 i art.200 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.) w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za 2012 rok.

POSTANAWIAM

-wyznaczyć ww. stronie siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w zakresie zebranego materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie.

 

 

Wyznaczony termin liczy się od następnego dnia po dniu doręczenia niniejszego postanowienia.

Akta sprawy są dostępne w siedzibie tutejszego organu,przy ul. Rynek 1 pokój nr 2,w godz. od 8-mej do 15-tej.

Stawiennictwo nie jest obowiązkowe.

Na postanowienie niniejsze nie służy zażalenie.

 

 

Wytłumaczy mi ktoś o co tutaj chodzi!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

wczoraj miałem zajęcia z kontroli podatkowej i skarbowej i co nieco o tym miałem.

 

Po prostu wznawiają postępowanie podatkowe, masz jakiś zaległy albo odroczony podatek, albo nie wykazałeś jakiegoś podatku.

 

Masz 7 dni na wniesienie korekty inaczej juz nie będzie takiej możliwości.

 

Najprawdopodobniej masz jakieś zobowiązanie w stosunku co do organu, który te pisma Ci przysłał. Np. zbyt mały podatek dochodowy czy Vat, podatku rolnego, czy od nieruchomosci np naliczyłeś sobie w 2012. MAsz 7 dni, po 7 dniach zostanie wydana decyzja i juz bedzie sie trudniej odwołac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Organem wznawiajacym jest burmistrz, więc chodzi zapewne o jakis podatek od nieruchomości , podatek rolny albo tym podobny podatek lokalny. W zadnym wypadku nie vat ani dochodowy.Pytajacy zapewne wie o jaki podatek chodzi..

Masz 7 dni ( od daty doręczenia postanowienia, bez tego dnia oczywiście ) na zapoznanie się i wypowiedzenie w sprawie .

Warto z tego skorzystać i przedstawić swoje stanowisko . Po tym czasie gdy ty nie podejmiesz żadnej inicjatywy organ wyda decyzje , a wtedy zostaje tylko odwołanie.

Tak wiec idź teraz , zapytaj o co chodzi , bo jeśli sa to niekorzystne dla ciebie "nowe okoliczności ' to na tym etapie masz prawo skladac swoje wyjaśnienia i dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki,jutro wizyta w urzędzie i zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

poproś o kopie dokumentów - masz do tego prawo w KPA.

Jak odmówią kserokopii to siedź i rób odręczne notatki.

 

Potem do prawnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po wizycie w urzędzie jestem miło zaskoczony,myślałem,że to ja będę musiał płacić a okazało się,że oni muszą mi zapłacić!!Chodzi o to,że przez 6 lat naliczali mi podatek każdorazowo o 80 arów za duży.Poprzedni właściciel przekształcić działkę i oni o tym nie wiedzieli.Orientuje się ktoś jaka to będzie stawka 80 arów każdorazowo przez 6 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj