Skocz do zawartości

Ordynacja podatkowa

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:03

Ordynacja podatkowa

POSTANOWIENIE

Burmistrz Miasta i Gminy X na podstawie art. 216 1 , art.240 1 pkt.5,art.241 1,art.243 1,art.244 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.)działając z urzędu

Postanawiam

1.Wznowić postępowanie podatkowe zakończone decyzją
(w tym miejscu jest 5 dat)
w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za lata 2008-2012

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 240 1 Ordynacji podatkowej-postępowanie podatkowe zakończone decyzją ostateczną wznawia się,jeżeli zostały spełnione przesłanki wymienione w pkt. 1-11 tego artykułu.Tutejszy organ podatkowy uznał,że zostały spełnione przesłanki wymienione w/w artykule pkt.5 ponieważ ,"...wyszły na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne istniejące w dniu wydania decyzji nieznane organowi,który wydał decyzję."
Mając powyższe na uwadze orzeczono jak w sentencji

POUCZENIE

Na niniejsze postanowienia nie przysługuje zażalenie.
O merytorycznym rozstrzygnięciu sprawy podatnik zostanie poinformowany w odrębnej decyzji.

I drugie pismo

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. art. 216,art.123 1 i art.200 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.-Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz 749 ze zm.) w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie zmiany wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego za 2012 rok.

POSTANAWIAM

-wyznaczyć ww. stronie siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w zakresie zebranego materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie.

Wyznaczony termin liczy się od następnego dnia po dniu doręczenia niniejszego postanowienia.
Akta sprawy są dostępne w siedzibie tutejszego organu,przy ul. Rynek 1 pokój nr 2,w godz. od 8-mej do 15-tej.
Stawiennictwo nie jest obowiązkowe.
Na postanowienie niniejsze nie służy zażalenie.

Wytłumaczy mi ktoś o co tutaj chodzi!?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ordynacja podatkowa Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share Cosmosky

Cosmosky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:19

Ordynacja podatkowa wczoraj miałem zajęcia z kontroli podatkowej i skarbowej i co nieco o tym miałem.

Po prostu wznawiają postępowanie podatkowe, masz jakiś zaległy albo odroczony podatek, albo nie wykazałeś jakiegoś podatku.

Masz 7 dni na wniesienie korekty inaczej juz nie będzie takiej możliwości.

Najprawdopodobniej masz jakieś zobowiązanie w stosunku co do organu, który te pisma Ci przysłał. Np. zbyt mały podatek dochodowy czy Vat, podatku rolnego, czy od nieruchomosci np naliczyłeś sobie w 2012. MAsz 7 dni, po 7 dniach zostanie wydana decyzja i juz bedzie sie trudniej odwołac

#3 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:50

Ordynacja podatkowa Organem wznawiajacym jest burmistrz, więc chodzi zapewne o jakis podatek od nieruchomości , podatek rolny albo tym podobny podatek lokalny. W zadnym wypadku nie vat ani dochodowy.Pytajacy zapewne wie o jaki podatek chodzi..
Masz 7 dni ( od daty doręczenia postanowienia, bez tego dnia oczywiście ) na zapoznanie się i wypowiedzenie w sprawie .
Warto z tego skorzystać i przedstawić swoje stanowisko . Po tym czasie gdy ty nie podejmiesz żadnej inicjatywy organ wyda decyzje , a wtedy zostaje tylko odwołanie.
Tak wiec idź teraz , zapytaj o co chodzi , bo jeśli sa to niekorzystne dla ciebie "nowe okoliczności ' to na tym etapie masz prawo skladac swoje wyjaśnienia i dowody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2012 - 21:02

Ordynacja podatkowa Dzięki,jutro wizyta w urzędzie i zobaczymy co powiedzą.

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 grudzień 2012 - 23:08

Ordynacja podatkowa poproś o kopie dokumentów - masz do tego prawo w KPA.
Jak odmówią kserokopii to siedź i rób odręczne notatki.

Potem do prawnika.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:14

Ordynacja podatkowa Po wizycie w urzędzie jestem miło zaskoczony,myślałem,że to ja będę musiał płacić a okazało się,że oni muszą mi zapłacić!!Chodzi o to,że przez 6 lat naliczali mi podatek każdorazowo o 80 arów za duży.Poprzedni właściciel przekształcić działkę i oni o tym nie wiedzieli.Orientuje się ktoś jaka to będzie stawka 80 arów każdorazowo przez 6 lat?