Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o agregacie AGRO-LIFT

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c2aja

c2aja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 00:09

Opinie o agregacie AGRO-LIFT Witam.
Zastanawiam się nad kupnem agregatu z w/w firmy
http://allegro.pl/ag...2828586185.html
Myślę o takim 3 metrowym. Będzie go ciągnął Zetor 8011 na 7.5ha. 6000zł to jest maksimum jakie mogę dać za agregat. Na zdjęciu wygląda w miarę solidnie. Ktoś ma takie coś? Będę wdzięczny za jakąś opinię o produktach tej firmy ewentualnie o polecenie jakiegoś innego producenta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o agregacie AGRO-LIFT Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 09:56

Opinie o agregacie AGRO-LIFT ja raczej nie polecam, kolega ma takie wałki w bomecię i już nie raz zostawił je z tyłu na kamieniach, poszukaj czegoś z osią przez cały wałek, będzie to dużo pewniejsze.

#3 Share Leito21

Leito21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 10:00

Opinie o agregacie AGRO-LIFT Patrzę na ten agregat i zastanawiam się co za "miszcz" to robił. 8 płaskowników trzyma ramę od pazurów. Jeśli o mnie chodzi odradzam Ci ten agregat z samej konstrukcji. Nie użytkowałem takiego agregatu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 12:47

Opinie o agregacie AGRO-LIFT kolego zależy jakie klasę ziemi masz i czy pola mocno zamienione. A co do agregatu to nie jest on wytrzymalszy jak te tańsze tylko tak wygląda przez tą "podwójna ramę"( na pewno cięższy). Ja mam przeważnie ziemie lekkie (4,5,6, klasa) choć i kilka kawałków na ciężejszei 3 klasie i użytkuje brometa 3m (bez przedniego wałka ,dałem za niego 3lata temu chyba 3300zł) z ciągnikiem 85km na 20ha i nie narzekam choć jak kolega wcześniej pisał tez mało nie zgubiłem wałka ale przez to ze śruby mocujące eis poodkręcały.Co do wałków to płaskowniki ząbkowane na wałkach mogli być trochę grubsze szczególnie na cięższe pola i zamienione bo czasem się przyginają

#5 Share c2aja

c2aja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 00:48

Opinie o agregacie AGRO-LIFT Gleba to I i II klasa. Właśnie to wrażenie większej ilości stali tak mnie troszkę zachęciło do zastanowienia się nad nim. Wiem, że za porządny sprzęt trzeba zapłacić ale posiadając 7,5ha też trzeba gdzieś wyczuć tą granice opłacalności. Poza tym głupio dać więcej za agregat niż za ciągnik;P Druga sprawa, że ciężko kupić dobry agregat używany do którego nie trzeba wpakować jeszcze kupę kasy. Z tymi wałkami to troszkę używałem agregatu swojego wuja i te wały apollo rzeczywiście są strasznie giętkie:/ Co do tych ośmiu płaskowników to prawie wszystkie tanie agregaty tak mają. Czytam inne tematy odnośnie agregatów i wychodzi na to, że nie ma pewniaka z tych tańszych producentów.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 91emil

91emil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:16

Opinie o agregacie AGRO-LIFT Ja mam 2.7 m z hydropackiem z dwoma walkami(przod i tyl -dzielone oba ) i 2 rzedy zębów..gleby przewaznie V kl ale i IV zachacza.wczoraj wlasnie samym agregatem robilem doprawiajac pod kukurydze i c-360 nie mial z nim problemów a jakość pracy nawet na czarniejszej ziemi była dobra.Dalem za niego ok 7 tys 3 lata temu i jak dla mnie godny polecenia..Ale wiadomo..Każdy swoje chwali..Ja chwale bo 30-40 ha rocznie min. sieje nim i nawet ludzie nie narzekają jak uslugowo zdaży sie siew..