Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone]

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AdamiHelena4

AdamiHelena4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:23

No trochę "śmiszny" bo przy zużytej tarczy drugiego sprzęgła to wiarygodny chyba zbytnio nie jest, ale skoro tak chcą - kto bogatemu zabroni.

Więc musisz napisać do producenta a nie do ludzi ,którzy chcą koledze pomóc !!! Każda rada jest dobra , a decyzja należy do samego zainteresowanego. Ja posiłkuję się instrukcją , którą posiadam . ;[ POZDRAWIAM :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Dzisiaj, 18:00
  •  

#42 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 luty 2014 - 13:31

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] dobrze jest dyskutować, narazie traktora nie odpalałem może jutro zajrzę.
W każdym razie olej zmienie napewno.

#43 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 24 luty 2014 - 23:24

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] ten olej się nie niszczy az tak zeby go wymieniać LUDZIE!!!! jak zwykle olej lekarstwem na wszystko....ciekawe czy wymieniacie 50l oleju w skrzyni co roku jak producent zaleca, bo po zimie zmienia własciwości, ehhh, Najlepjej wszystko rozkręcić

zostaw to sprzegło, to taka tarcza z dodatkiem ... porcelany? czy czegoś, w wielu fendtach (rzadko w zetorach) tak piszczy, poprostu ruszaj tak zeby nie piszczało (w miarę możliwości), ten pisk to dobra szkola dla tych co nie mieli doczynienia ze sprzegłem hydrokinetycznym, i dlatych którzy mają tendencje do przypalania go

ciekawe czy któryś z tych artystów przedmówców jeździł samochodem z automatyczną skrzynią??????????

Edytowany przez tomgli, 24 luty 2014 - 23:25.

#44 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 25 luty 2014 - 06:29

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Pisałem to, ze nawet po wymianie sprzzegła w Fendtach dalej piszczy bo z takiego materiału zrobiona jest tarcza....

#45 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:53

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Zrobiłem test z tymi obrotami. Obroty jakie uzyskałem to 1050, więc w normie. Narazie traktorem jeżdżę i staram się tak używać sprzęgła by nie popiskiwało.
A więc ten pisk to tylko wina tarcz tzn materiałów z jakkich jest wykonane turbosprzęgło

#46 Share Piotr190497

Piotr190497

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:08

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Witam.Mam problem ze sprzęgłem otóż się zacina i nie raz nie odbija ale nie zawsze jak długi czas popracuje z turem a tak to w czasie jazdy nie ma problemu z nim . Może być to przyczyna np. oleju w sprzęgle bo nie zaglądałem do jego stanu i nie wiem kiedy był wymieniany. Gdzie sprawdzić jego stan i jak coś to jaki nalać do niego nowy. Bądź jaka to może być przyczyna jak nie olej .

Edytowany przez Piotr190497, 22 marzec 2014 - 18:09.

#47 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:16

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Następny magik....z którego roku ten traktor, z rewersem czy nie, jak sie te sprzegło zacina dokładnie.....

#48 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:18

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Nie turbo sprzegła a tarczy zwykłego sprzegła....ogromna różnica!!!

#49 Share Piotr190497

Piotr190497

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:23

Następny magik....z którego roku ten traktor, z rewersem czy nie, jak sie te sprzegło zacina dokładnie.....

Zapomniałem o tym .Jest to ciągnik z 91 roku.Nie ma on rewersu .Nie odbija sprzegło do końca jak jest rozgrzany w czasie pracy z turem np jak miałem do załadownia 60 belek okrągłych jak ostygną to normalnie działało sprzęgło odbijało i w czasie prac polowych też działa normalnie tylko jak bardziej porobię coś z turem i jak włączę przedni napęd .

Edytowany przez Piotr190497, 29 marzec 2014 - 18:33.

#50 Share Piotr190497

Piotr190497

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 18:53

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Pomoże ktoś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamil2778

kamil2778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 00:43

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] wbrew pozorom pedal sprzegla nie jest w zaden sposób zwiazany z turbosprzeglem. miedzy skrzynia a silnikiem sa tak naprawde dwa sprzegla. Pedał jest odpowiedzialny za zwykle sprzeglo mechaniczne z tarcza i dociskiem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to musi być jakiś problem z dociskiem.

#52 Share Jarekquick

Jarekquick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 06:01

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Jest problem,Fendt 314 LS, '86tylke co kupiony, przy ruszaniu, albo na mniejszych obrotach strasznie wibruje cały ciągnik. wymieniłem olej w turbosprzęgle (weszło około 7,5 litra) zlałem olej który na bank nie był ATF, było go tylko 5 litrów. mechanizm różnicowy działa, sprawdzałem czy nie ryje kołami, ale wibruje tak że zdejmowany tłumik chce odpaść. czy to kwestia czasu aż się wszystko ułoży? jak się posługiwać tą wajchą od trabanta?? ma być w górę czy w dół?
potrzebuje informacji albo kogoś kto się specjalizuje i wie o co w tym chodzi.
najchętniej zleciłbym naprawę tego wyspecjalizowanej osobie. jestem z okolic legnicy, zapewniam nocleg, warsztat, pomocnika

#53 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 00:23

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] olej do turbo sprzegla to w40 z lewej strony jest okienko ustawiasz w tym miejscu jest tam korek na imbus i lejesz az sie zacznie przelewac a jak ci kapie to uszczelniacze do wymiany

#54 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:14

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] ten olej to SAE 10W DO TURBOSPRZEGLA pomylilo mi sie z silnikien 10w40

#55 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:26

Witam,

Jestem posiadaczem w/w. ciągnika, który na codzień jest używany w paszowozie. Sprawował się dobrze, niestety wczoraj podczas mieszania paszowozu w pewnej chwili dało się usłyszeć huk z okolicy sprzegła, przy czym z kratek zaczął lecieć dym, WOM przestał pracować, zaciągnęłem sprzegło przy czym już nawet później nie sprawdzałem czy działa, bo bałem sie że źle się to skończy. Dziś rozpołowiłem ciągnik i niestety zdałem sobie sprawę, że dojście przyczyny będzie trudniejsze niż myślałem, ponieważ nie wiem czy nawalić mogło te hydrauliczne sprzęgło, czy te drugie, zakładam hipotetycznie, że te hydrauliczne raczej nie, jedynie te drugie - ale pytanie, co mogło w nim trzasnąć? Wałkiem można normanie kręcić, nic nie hamuje, wizualnie też nie widać żeby coś się działo, sprawa druga - rozumiem, ze trzeba zdejmować kabinę aby dobrać się do tego drugiego sprzęgła?  Udzieliłby ktoś jakichś ogólnych wskazówek jak to wszystko ugryźć ? A może ktoś byłby tak uprzejmy i podzieliłby się schematem tych sprzegieł? 

P.S. Załaczam fotki sprzegieł - może coś przeoczyłem i sami zauważycie gdzieś jakaś nieprawidłowość.

Załączony plik  WP_20150105_15_06_53_Pro.jpg   222,1KB   5 pobrań Załączony plik  WP_20150105_15_05_56_Pro.jpg   190,63KB   3 pobrań Załączony plik  WP_20150105_15_08_53_Pro.jpg   157,78KB   3 pobrań

#56 Share emilian2014

emilian2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 23:39

myślę że rozleciały Ci się tarczki w tym małym sprzęgle ono jest od wom. Albo paszowóz miał ciężko i po prostu omykając wydało huk kiedyś tak miałem w przyczepie.

Edytowany przez emilian2014, 05 styczeń 2015 - 23:40.

#57 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 00:37

Awaria sprzęgła hydrokinetycznego (turbosprzęgła) oznaczała by także to że ciągnik nie jeździłby - a o takiej usterce nic nie piszesz.  Na chwilę obecną pospieszyłeś się rozpoławiając ciągnik. To można było zrobić gdyby okazało się niezbędne, zużyte elementy sprzęgła WOM natomiast wymienia się w tym modelu bez rozpoławiania - wystarczy ten okrągły otwór,  którego pokrywę jak widać na foto zdemontowałeś. Wg mnie zacząć należy od weryfikacji stanu tarczek i przekładek sprzęgła WOM, tutaj szukałbym awarii skoro czytam o lecącym dymie z kratek wentylacji komory sprzęgła.

#58 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 10:14

Dziękuje za odpowiedzi Panowie, jutro albo pojutrze będe próbował bliżej przyjrzeć się temu sprzegłu. Nie wiem tylko jak je rozebrać, ale może uda się znaleźć w internecie jakiś schemat.

#59 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:46

Witam ponownie, dziś postanowiłem dobrać sie do tych tarczek niestety, mam jeden problem mianowicie śruba jarzma które dociska tarczki (zaznaczona na czerwono: http://i.imgur.com/dF5pEPi.jpg )

Za nic nie da się odkrecić, mam pytanie - czy jest ona zakręcona na klej? Bo klucz + przedlużka i nie szło jej nawet ruszyć, dłuższej przedłużki już nie próbowałem bo podejrzewam, ze mogłoby coś pęknąć, rozbierał ktoś kiedyś te sprzedło ? Poradzi ktoś jak się do tego zabrać? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 14:43

Podbijam temat. Panowie, mam kosztowny problem z tym sprzęgłem w 306LS. Mianowicie sprzegło od jakiegoś czasu ciekło - niewielkie ilości, ale postanowiłem sprawę wziąc w swoje ręce i po rozpołownieniu i zdemontowaniu sprzęgła uszczelinłem je po zewnętrznej - tam gdzie jest ten duży gumowy oring, bo podejrzenia padły na niego, że przepuszcza, tego małego simmeringu nie ruszałem. Wczoraj podczas prac polowych ciągnik się zatrzymał i wyciekł cały olej ze sprzęgła. Powtórne rozpoławianie i niezbyt dobry widok - okazało się, że frontowa część tego sprzęgła (ta z żeberkami) po prostu pękła i szczelinami wyciekł olej. Wiem tylko, ze mam do kupna nowy turbomatik, ale zastanawia mnie inna rzecz żeby później nie miec powtórki - co mogło być przyczyną tego pęknięcia? Koło załozone było na to samo miejsce co wcześniej bo zaznaczałem punktakiem. Proszę o pomoc.