Skocz do zawartości

Zdjęcie

Haracz z traktor

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:20

Haracz z traktor Nie uważacie,że to już jest przesada?Płacić za pozwolenie wyjazdu na drogę...oni chcą nas wykończyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Haracz z traktor Dzisiaj, 20:07
  •  

#22 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:27

Haracz z traktor @łukasz1987 podsumowując ,za pozwolenie do 4m ile płacisz czy to jest na konkretną maszynę czy ogólnie ?

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 14:01

Haracz z traktor No cóż teraz za jazde się płaci. Autostrady, drogi ekspresowe, fotoradary ustawione na przekroczenie o 1 km/h. Płaci się nawet za parkowanie więc nie dziwie się, że w końcu wzieli się i za to. Samorząd lokalny tez chce zarobić jakieś pieniądze a nie oszukujmy się co niektórzy wożąc ciężkie ładunki istotnie przyczyniają się do niszczenia dróg nawet lokalnych. Samo posiadam siewnik 4m a na nim naklejke, że poruszanie się po drogach jest zabronione lub wymaga specjalnych zezwoleń. Ja się tym nie przejmuje, nie inwestuje w takie rzeczy podobnie jak np w przegląd rej. Chociaz maszyny mam w bardzo dobrym stanie.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 15:40

Haracz z traktor Tak jest. Aby do przodu ,a jak coś się stanie to wtedy problem, ból, narzekanie i płacenie dużej kasy.
Na szczęście takich typów jest coraz mniej.

Może jeszcze ubezpieczeń nie płacisz ? bo po co.

Na szczęście policja przymyka oko.

Ale są wioski koło mnie że policja na wiosce stoi i łapie prawie wszystkich.
Jak byś musiał jeździć po drogach powiatowych i krajowych to byś taki mądry nie był.

A jak byś miał wypadek, skręcając na krzyżówce w lewo, a gość samochodem w kombajn wjeżdża, tak było u mnie, a za drugim razem udało mi się uciec.
To wszystkiego być pilnował na czas.
I takich głupot tu nie pisał.

Edytowany przez tomek73, 06 grudzień 2012 - 15:55.

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 15:54

Haracz z traktor Typem to może ty jesteś. Ubezpieczernia płace za auta ciagniki budynki itd. pisałem, że sprzęt jest w stanie dobrym nawet bardzo dobrym wszystko działa itd. A pozatym jesli juz sam spowoduje wypadek to i tak będzie moja wina nawet jak jechal będe nowym. Jak ktos wjedzie we mnie to będzie jego wina bez wzgledu czy byl przeglad czy nie. Rozumiesz to typie?
Na większe ryzyko oddszkodowań naraża się kazdy kto jedzie np kombajnem powyżej 3 m szerokości bez pilotów. Przy kazdym zderzeniu bedzie jego wina bowiem nieprawidłowo pojazd oznakował. Ja na pole mam niecały kilometr bocznymi drogami. Nawt jak jade z siewnikiem i widzę kogos z przeciwka to zjeżdżam na bok lub wogóle staje dając duzo miejsca do wyminięcia. Więc podejżewam, że ryzyko spowodowania wypadku przeze mnie przy pomocy sprzetu rolniczego jest praktycznie zerowe. Poprostu na drodze trzeba mysleć za siebie i za innych. Dodam, że bez przeglądów u nas ciągniki są od lat 90 tych. Przechodzą go bez problemów przed sprzedażą.

Edytowany przez hubertuss, 06 grudzień 2012 - 16:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 grudzień 2012 - 16:12

Haracz z traktor panowie wypijcie szklanke zimnej wody dla ochłody, po co sie od razu kłócić?
wróćmy do tematy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:46

Haracz z traktor 4 lata temu pożyczyłem przyczepę teściowi HL 8011. Może i jest w mojej galerii. Woził zboże. przyczepa oplandekowana tak jak teraz są nowe. Teść myślący pozabezpieczał plandekę mocno, i miał pecha.
Był tak silny wiatr że plandekę zerwało, a rurka w plandece uszkodziła 2 samochody za nim.
Jeden gość próbował się od razu kłócić ale przez wiatr nie mógł na nogach ustać. I musiał trochę poczekać aż osłabnie.

Koszt naprawy samochodów 18 tyś, ale przyczepa miała ubezpieczenie i przegląd i ubezpieczenie wypłaciło.

Ale ubezpieczyciel może odmówić odszkodowanie jak nie będzie przeglądu, bo pojazd nie jest sprawny według prawa.
W kombajn buraczany Kleine - Neptuna mi wjechali.

Ja mam do pola do 17km drogą krajową, nr 5 Wrocław- Jelenia Góra i jest taki ruch od piątku do niedzieli że strach wyjeżdżać ciągnikiem.

#28 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 grudzień 2012 - 18:51

Haracz z traktor I jak się potoczyła sprawa gdy ktoś wjechał Ci w kombajn ? zgłaszałeś to do ubezpieczyciela sprawcy i pokryli koszt naprawy ?

Ja miałem przypadek ,że pewien "waryjat" jadący zbyt pewnie urwał lusterko o bizona (nie ubezpieczonego , bo było to w dniu zakupu) którym kierowałem , sprawa trafiła do sądu (takiego jak kiedyś sądy grodzkie) i uznali mnie za sprawcę ;) nałożyli mandat w wysokości 150zł ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 19:38

Haracz z traktor Przy kombajnie buraczanym skręcałem z drogi na pole.

Wezwałem policję, a ona uznała że to jego wina.
Gość się nie zgadzał, sprawa poszła do sądu. Sad też uznał jego winę i gość jeszcze pokrył koszta sądowe.
Ja pokupowałem części i dwa dni robiłem. Za części ubezpieczenie oddało z polisy gościa co wjechał.
Nie było żadnych problemów.

Ale wszystko miałem sprawne, a jak wyjeżdżam na drogę to zawsze sprawdzam światła, i nawet teraz w nowych ciągnikach i przyczepach.

W tamtym roku był koło mnie też taki przypadek, że ciągnik skręcał z drogi na gospodarstwo, i gość też mu wjechał w ciągnik. Policja uznała ze to wina traktorzysty. Właściciel gospodarstwa się nie zgodził i sprawa poszła do sądu.
Co ciekawe gość wyprzedzał na ciągłej.
Nie wiem jak się skończyła ale podejrzewam że gospodarz wygrał.
Bizonem dwa razy uciekłem, a raz to z drogi podporządkowanej maluchem pod hederem mi przejechał.

Nawiązując do tematu to będę musiał się przejść do starostwa i popytać się o pozwolenia. Jestem ciekaw czy wiedzą.
@łukasz 1987 napisał być ile płacisz., i za co.
Szczerze mówiąc to jadąc z 3 metrową maszyną muszę bardzo uważać Najgorzej na bocznych drogach.

Na fotoradary mam świetny sposób, Już nie płace i czekam do czerwca aż mi się punkty skasują.
Jeżdżę przepisowo.
Wolę być 10 minut później być na miejscu niż zapłacić 300-400 zł.