Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

122 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:44

linki do testów masz wyżej
niby w czym lepsze jest to landini?

We wszystkim... no może nie w cenie...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Dzisiaj, 02:00
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:59

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? teraz juz wszytskie zetory takie czarne będą czy to tylko taka seria? co do tematu landini vs zetor to jak skoda do do np. opla, tylko nie mylić ze współczesną skodą na podzespołach vw ale tej starej favoritce czy skodzie 105 ;) rozmawiałem kiedyś z kimś kto ma 100km landini ogólnie zadowolony był ale po 2 tyś mtg pompa paliwowa padła, rzekomo to przypadłość wszytskich nowych perkinsów ogólnie prosta konstrukcja bo samemu wymienili ale też był z tym jakiś kłopot z wymontowaniem tej pompy, spalanie jak na 100km podobno w belarce 7-8 l galignani pasowej czy to dużo czy mało jak na 100km to chyba normalnie, atutem zetora jest cena ale ostatnio cenniki zetora też poszły ostro w górę chyba najostrzej z wiekszości marek, no poza belarusem, więc jeśli producent nabija sobie kieszenie na popularności marki to klijent ma przepłacać za towar ktry jest mniej warty, polityka zetora bardzo mi się nie podoba przykładów jest więcej przed wprowadzeniem watu "durny" 7340 żeby kosztował 86 tyś netto a 7341 był wtedy jeszcze droższy od lamborghini premium 1050 kto nie zdąrzył bulił brutto a wiem że wielu buliło ;) to coś tu nie tak, no ale fanatycy marki są gotowi wydać każde pieniądze na ten wspanialy czeski ciągnik i producent na tym zarabia

Edytowany przez Ferdek07, 14 grudzień 2012 - 09:01.

#63 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 09:03

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? 3m brona kompaktowa to nie 3m agregat ścierniskowy wiem bo sam podczepiałem do pronara 80km 3m tylko ze z agro masz to jakoś chodziło a ścierniskowy to max 2.6 i to ledwo :D

@mymmym zapomniałeś jeszcze o mocy i spalaniu :D ile ten landini ma połówek pod obciążeniem??

#64 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 09:14

W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

W moich rejonach mnożą się SKODy bo są tanie , w Niemczech jest więcej Volsvagenów, Audi i Mercedesów. Kiedyś były Ursusy dla Polaków i Ursusy eksportowe dla zachodu droższe... Jak wolicie tanioche i dolewać więcej do baku , jeżdzić w słuchawkach to ZETOR jest idealny.
Widzisz Landini tylko na wystawach to ciekawe, gdzie Ty mieszkasz ? Bo u mnie jeżdzi tego troche. Oczyszczalnia kupiła bo ustawiła sobie przetarg, jakiś znajomy na tym zarobił nie ma to jak wolny rynek ;). Zetor należy do czołówki wykonania? Ty chyba niczym nie jeździłeś innym od Ursusa i Zetora... Pozdrawiam.

#65 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 09:19

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? żeby 3m ścierniskowym robić to nie oszukując siebie i maszyny to potrzeba co najmniej 140kucy i sześciu garów żeby masa robiła swoje.
A landini w wersji TOP ma 3 półbiegi pod obciążeniem. super sprawa w ciężkiej pracy:)

#66 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 09:22

3m brona kompaktowa to nie 3m agregat ścierniskowy wiem bo sam podczepiałem do pronara 80km 3m tylko ze z agro masz to jakoś chodziło a ścierniskowy to max 2.6 i to ledwo :D

@mymmym zapomniałeś jeszcze o mocy i spalaniu :D ile ten landini ma połówek pod obciążeniem??

Landini Powermondial 120 ma 48 biegów. 3połówki pod obciążeniem moc to 121 KM i 486 NM waży prawie 5T, udźwig na podnośniku 5,6 T. Chyba że chcesz prównać Zetorka z Landpowerem 135 wtedy masz 133KM 590NM przy 1250 obr/min. waga 7T udzwig na podnośniku 7T. Biegów bagatela 108 do przodu. O czym my tu rozmawiamy...

#67 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:15

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? @mymmym Czemu mam porównywać z tym landpowerem jak to pewnie 6cyl to po co mi tu podajesz jego wage :blink: i po co dalej gadasz o tym spalaniu sprawdz sobie testy DLG modrzejsi od ciebie już to sprawdzali i nie musisz tu gadać o tym i mieszać chłopakowi w głowie :D 120 ma jak coś 36/12 standard a 48/16 to jest opcja której nikt nie daje za darmo :) i waży bez obciążników 4200kg a ta 115 która chce rysiu to wogole 15/15 w wersji Techno dopiero w Top już cos z sensem.
@rafa007 4cyl i zbalastowanie na przednim tuz bedzie wystarczające to 3m ścierniskowego ;)
Btw. w Top jest chyba mechaniczny podnosnik jeszcze.

#68 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:39

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? jeśli chce się pracować takim sprzętem to na prawdę lepiej wziąć większy i cięższy ciągnik którego nie będzie się przemęczać najważniejsze żeby sprzęt był odpowiedni do danej maszyny bo z pracy na siłę nic dobrego nie wychodzi. mimo że może i dał by sobie radę:)
Tomek90 to jest właśnie ten ból że nie mam przedniego tuza sądziłem że jak będzie tur to nie potrzebna inwestycja teraz wiem że przydał by się i to nie raz:)
W TOP jest już pełna elektryka w podnośniku, wyjście na błotnik z podnośnikiem i wałkiem w tej wersji jest to standard

#69 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:45

@mymmym Czemu mam porównywać z tym landpowerem jak to pewnie 6cyl to po co mi tu podajesz jego wage :blink: i po co dalej gadasz o tym spalaniu sprawdz sobie testy DLG modrzejsi od ciebie już to sprawdzali i nie musisz tu gadać o tym i mieszać chłopakowi w głowie :D 120 ma jak coś 36/12 standard a 48/16 to jest opcja której nikt nie daje za darmo :) i waży bez obciążników 4200kg a ta 115 która chce rysiu to wogole 15/15 w wersji Techno dopiero w Top już cos z sensem.
@rafa007 4cyl i zbalastowanie na przednim tuz bedzie wystarczające to 3m ścierniskowego ;)
Btw. w Top jest chyba mechaniczny podnosnik jeszcze.

To też do tego zmierzam że porównuje złe traktory, jak chce z połówkami to musi porównać z Topem a że jest droższy to sorry za jakość trzeba zapłacić , Top jest z EHR i Klimatronickiem w standardzie. 4 słupkową kabinę miał już w 2010 roku. Zetor niestety wciąż brzydka 6 słupkowa. No skądś ta cena się bierze. Dlatego uważam bez dwóch zdań że Landini to połka wyżej od Zetora. Nie masz kasy możesz jeździć maluchem, chyba że weźmiesz kredyt ;) lub dopłaty wtedy to tylko pare goroszy więcej.

#70 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:52

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? To jaka cena tego Powermondial 120 Top??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:59

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Nie wiem ile teraz kosztuje ale ja płaciłem 195 000 netto w tamtym roku.

#72 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 11:11

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? To teraz pewnie droższy. Nie lepiej było wziasć cos z CNH?? Za 195tys bedzie teraz Forterra HSX elek-hydrauliczny rewers i 30/30 ;)

#73 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:10

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Do tego kolega wspomniał że te 48 biegów to z reduktorem biegów pełzających mało potrzebnymi zwykłemu rolnikowi w polu. Powermondial 115 ma też słabszą hydraulikę tylko 50 l/min

#74 Share pasekk

pasekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:01

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Witam. Pół roku temu miałem podobny problem i wybrałem Landiniego. Myślę że drugi raz zrobiłbym tak samo. Powermondial sprawuje się bez zarzutów. Może i jest droższy od zetora ale warto wydać te pieniądze. Zdecydowanie na plus w landinim to skrzynia biegów. 36 przełożeń do przodu bez żadnych pełzaków. Do tego dobry promień skrętu i blokada dwóch dyferencjałów też się przydaje. Jeśli chodzi o pompe hydr. to jest osobna na podnośnik i druga na układ kierowniczy, co przy ładowaczu napewno ma znaczenie.

#75 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:45

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? No ale jaki landini masz techno czy top bo w techno to za dopłata jest 36 a standardowa to 15 tylko. Za taka kase co wołaja za landini to napewno wybrał bym zetora HSX i to wyjdzie taniej albo cos z CNH a moze claas 400 jak jeszcze maja dilerzy.

#76 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:03

Do tego kolega wspomniał że te 48 biegów to z reduktorem biegów pełzających mało potrzebnymi zwykłemu rolnikowi w polu. Powermondial 115 ma też słabszą hydraulikę tylko 50 l/min

\
Chyba żartujesz , Landini mają jedne z najsilniejszych pomp hydraulicznych na rynku, ten ma 83 l/min, do tego są na wierzchu a nie pochowane pod kabiną.

To teraz pewnie droższy. Nie lepiej było wziasć cos z CNH?? Za 195tys bedzie teraz Forterra HSX elek-hydrauliczny rewers i 30/30 ;)

Dla mnie nie cena się liczy tylko jakość. A Zetor z jakością nie ma dużo wspólnego.

No ale jaki landini masz techno czy top bo w techno to za dopłata jest 36 a standardowa to 15 tylko. Za taka kase co wołaja za landini to napewno wybrał bym zetora HSX i to wyjdzie taniej albo cos z CNH a moze claas 400 jak jeszcze maja dilerzy.

Jakby ludzie patrzyli tylko na cenę to wszyscy by jeździli tylko MTZ'ami. Class to stare Renault i proszę Cie ale tam nic fajnego oprócz nazwy nie ma. Większość modeli CNH to stwory , składaki chińsko-turecko-włosko-amerykańskie. Za lepsze wersje też trzeba zapłacić. Po drugie takie wielkie koncerny traktują ludzi jak sztuki. Landini to firma rodzinna i produkowana jedynie we Włoszech, więc wybacz wolał bym się zastanowić, porównywać z deutz'em, tyle że ten ostatnio dużo zdrożał.

#77 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:08

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? No to fendta trzeba było brać jak nie liczysz kopiejek tylko jakość :D Wydajność pompy pondosnika w landini to chyba cos kolo 50 bodajże 52 a w HSX 70. Landini 6 wyjsc hydrauliki standard HSX 7.
No widze ze znasz sie na ciagnikach pewnie nawet do podstawowej wersji claasa nie zaglądałeś nie wspominająć juz o cis i cebisie gdzie nawet nie bedziesz wiedział za co się brać, jednostka jd automatyka zmiany biegów balans masy 50/50 hydraulika w podstawowej 98l obszerna kabina to nie wszystko jak pewnie wiesz a w CNH nie bedzie tego mniej no ale cóź niechcem się kłucic ;)

Edytowany przez Tomek90, 14 grudzień 2012 - 15:20.

#78 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:11

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Dzięki wszystkim którzy piszą mądre komentarze podparte faktami albo własnym doświadczeniem, a Ci którzy piszą wiadomości wyssane z palca mogą sobie darować. Skoro w zetorze trzeba jeździć w słuchawkach to taka osoba pewnie nawet nie wsiadłaby do c360.
Wiadomo że plusem Case i Landini jest elektrohydrauliczny rewers ale jednak te 25km więcej przemawia za Zetorem. Sądze także, że po gwaranacji części będą tańsze w Zetorze, bo nie ma siły że coś kiedyś nie wysiądzie nawet w drogim Fendzie, natomiast serwis moim zdaniem zależy tylko i wyłącznie od dilera a nie od marki. Co do wykonania plastiki, spasowanie itp. to myślę, że Landini i Zetor są na tym samym poziomie. Wiadomo Polska to nie Niemcy, jakby mi nie zależało na kasie to nawet nie myślałbym o Zetorze tylko od razu jakiś Fendt, Valtra Massey czy JD. Ale niestety cena gra główną rolę, a myślę że Zetor ma dobry stosunek ceny do jakości i mocy:)
Z agregatem ścierniskowym czy pługiem wszystkie te ciągniki dałyby radę. U mnie 3m ścierniskowy chodzi ze 125km 4-cylindrowym i spokojnie daje radę, a pług 4skibowy obracany ustawiony na max. szerokość ciągnąłem nawet 80km ciągnikiem co prawda miał już ciężko i większą góre ledwo dawał radę.
Forterra 135 już stoi na placu zadatkowana. Pozdrawiam

#79 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:22

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Można wiedzieć jaka cena i wyposażenie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:25

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Mymmym wieszasz psy na Zetorze a to jeden z ostatnich producentów który nie jest montownią składaków tylko produkuje ciągniki od początku do końca.O Landini nie można tego powiedzieć,zwykły składak .

Dodaj odpowiedź