ryysiu

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

Polecane posty

mymmym    0

Do tego kolega wspomniał że te 48 biegów to z reduktorem biegów pełzających mało potrzebnymi zwykłemu rolnikowi w polu. Powermondial 115 ma też słabszą hydraulikę tylko 50 l/min

\

Chyba żartujesz , Landini mają jedne z najsilniejszych pomp hydraulicznych na rynku, ten ma 83 l/min, do tego są na wierzchu a nie pochowane pod kabiną.

 

To teraz pewnie droższy. Nie lepiej było wziasć cos z CNH?? Za 195tys bedzie teraz Forterra HSX elek-hydrauliczny rewers i 30/30 ;)

 

Dla mnie nie cena się liczy tylko jakość. A Zetor z jakością nie ma dużo wspólnego.

 

No ale jaki landini masz techno czy top bo w techno to za dopłata jest 36 a standardowa to 15 tylko. Za taka kase co wołaja za landini to napewno wybrał bym zetora HSX i to wyjdzie taniej albo cos z CNH a moze claas 400 jak jeszcze maja dilerzy.

 

Jakby ludzie patrzyli tylko na cenę to wszyscy by jeździli tylko MTZ'ami. Class to stare Renault i proszę Cie ale tam nic fajnego oprócz nazwy nie ma. Większość modeli CNH to stwory , składaki chińsko-turecko-włosko-amerykańskie. Za lepsze wersje też trzeba zapłacić. Po drugie takie wielkie koncerny traktują ludzi jak sztuki. Landini to firma rodzinna i produkowana jedynie we Włoszech, więc wybacz wolał bym się zastanowić, porównywać z deutz'em, tyle że ten ostatnio dużo zdrożał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

No to fendta trzeba było brać jak nie liczysz kopiejek tylko jakość :D Wydajność pompy pondosnika w landini to chyba cos kolo 50 bodajże 52 a w HSX 70. Landini 6 wyjsc hydrauliki standard HSX 7.

No widze ze znasz sie na ciagnikach pewnie nawet do podstawowej wersji claasa nie zaglądałeś nie wspominająć juz o cis i cebisie gdzie nawet nie bedziesz wiedział za co się brać, jednostka jd automatyka zmiany biegów balans masy 50/50 hydraulika w podstawowej 98l obszerna kabina to nie wszystko jak pewnie wiesz a w CNH nie bedzie tego mniej no ale cóź niechcem się kłucic ;)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Dzięki wszystkim którzy piszą mądre komentarze podparte faktami albo własnym doświadczeniem, a Ci którzy piszą wiadomości wyssane z palca mogą sobie darować. Skoro w zetorze trzeba jeździć w słuchawkach to taka osoba pewnie nawet nie wsiadłaby do c360.

Wiadomo że plusem Case i Landini jest elektrohydrauliczny rewers ale jednak te 25km więcej przemawia za Zetorem. Sądze także, że po gwaranacji części będą tańsze w Zetorze, bo nie ma siły że coś kiedyś nie wysiądzie nawet w drogim Fendzie, natomiast serwis moim zdaniem zależy tylko i wyłącznie od dilera a nie od marki. Co do wykonania plastiki, spasowanie itp. to myślę, że Landini i Zetor są na tym samym poziomie. Wiadomo Polska to nie Niemcy, jakby mi nie zależało na kasie to nawet nie myślałbym o Zetorze tylko od razu jakiś Fendt, Valtra Massey czy JD. Ale niestety cena gra główną rolę, a myślę że Zetor ma dobry stosunek ceny do jakości i mocy:)

Z agregatem ścierniskowym czy pługiem wszystkie te ciągniki dałyby radę. U mnie 3m ścierniskowy chodzi ze 125km 4-cylindrowym i spokojnie daje radę, a pług 4skibowy obracany ustawiony na max. szerokość ciągnąłem nawet 80km ciągnikiem co prawda miał już ciężko i większą góre ledwo dawał radę.

Forterra 135 już stoi na placu zadatkowana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Mymmym wieszasz psy na Zetorze a to jeden z ostatnich producentów który nie jest montownią składaków tylko produkuje ciągniki od początku do końca.O Landini nie można tego powiedzieć,zwykły składak .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Dzięki wszystkim którzy piszą mądre komentarze podparte faktami albo własnym doświadczeniem, a Ci którzy piszą wiadomości wyssane z palca mogą sobie darować. Skoro w zetorze trzeba jeździć w słuchawkach to taka osoba pewnie nawet nie wsiadłaby do c360.

Wiadomo że plusem Case i Landini jest elektrohydrauliczny rewers ale jednak te 25km więcej przemawia za Zetorem. Sądze także, że po gwaranacji części będą tańsze w Zetorze, bo nie ma siły że coś kiedyś nie wysiądzie nawet w drogim Fendzie, natomiast serwis moim zdaniem zależy tylko i wyłącznie od dilera a nie od marki. Co do wykonania plastiki, spasowanie itp. to myślę, że Landini i Zetor są na tym samym poziomie. Wiadomo Polska to nie Niemcy, jakby mi nie zależało na kasie to nawet nie myślałbym o Zetorze tylko od razu jakiś Fendt, Valtra Massey czy JD. Ale niestety cena gra główną rolę, a myślę że Zetor ma dobry stosunek ceny do jakości i mocy:)

Z agregatem ścierniskowym czy pługiem wszystkie te ciągniki dałyby radę. U mnie 3m ścierniskowy chodzi ze 125km 4-cylindrowym i spokojnie daje radę, a pług 4skibowy obracany ustawiony na max. szerokość ciągnąłem nawet 80km ciągnikiem co prawda miał już ciężko i większą góre ledwo dawał radę.

Forterra 135 już stoi na placu zadatkowana. Pozdrawiam

 

 

W jakim wyposażeniu i cenie ?

Na ilu hektarach będzie pracował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

mam 11441 i generalnie mogę polecić, a spalanie to ostatnia rzecz na którą mozna narzekać w zetorze, z pługiem IBIS 4x40 cm pali 12 litrów na godzinę, kolega Pioterek wspominał że odciął w swoim zetorze recyrkulację spalin jak to zrobić???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasekk    0

Akurat tu kolego się mylisz. Landini jedynie silnik ma perkinsa. Cała reszta jest składana w fabryce landiniego we Włoszech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@mymmym Od kiedy Landini jest synonimem jakości?

Czyżby oszukała mnie oficjalna strona Landini w której podają: POWER LIFT +STEERING lt/min 52+29,9 dla wesji 115 i 60+29,9 dla wersji 120

http://www.argotractors.com/landini/serie_pages/en/16934/Overview.aspx

Ciekawi mnie jak teraz u nich z jakością skoro fabrykę przekładni w StDizer sprzedali chińskiemu YTO.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

adikpl1 obstawiam, że dowiesz się od mymmym że jakoś się jeszcze poprawiła ;)

Różnica mięcy Zetorem a Agro jest taka że Zetor stara się rozwinąć i mu to wychodzi, a Argo stara się ale mu to nie do końca wychodzi :lol: Przykład lata 2008-obecnie ile wprowadził Zetor a ile oni? Landpowera, zrobili lifting starym modelom wprowadzając obecnie najbardziej paliwożerny silnik na rynku jakim jest Perkins i dając nowe swiatła w większych modelach? A czekaj jeszcze mają następcę MC i C w nowej budzie i z kilkoma pierdołami :D

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Landini_Powerfarm_95_0608.pdf

a tutaj test super oszczędnego Landini przy pracach na WOM

W power mix czyli na kołach pali ledwie 338 g/kWh a paliwożerny Zetor 135 283 g/kWh cóż za spalanie w Zetorze większe o całe MINUS 55g/kWh

Edytowano przez Lukasz1987
  • Like 1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

No to fendta trzeba było brać jak nie liczysz kopiejek tylko jakość :D Wydajność pompy pondosnika w landini to chyba cos kolo 50 bodajże 52 a w HSX 70. Landini 6 wyjsc hydrauliki standard HSX 7.

No widze ze znasz sie na ciagnikach pewnie nawet do podstawowej wersji claasa nie zaglądałeś nie wspominająć juz o cis i cebisie gdzie nawet nie bedziesz wiedział za co się brać, jednostka jd automatyka zmiany biegów balans masy 50/50 hydraulika w podstawowej 98l obszerna kabina to nie wszystko jak pewnie wiesz a w CNH nie bedzie tego mniej no ale cóź niechcem się kłucic ;)

 

Tak hydraulika 52 l/min no niezłe banialuki piszesz . 83 l/min. No dobra , ale gdzie do tego wszystkiego Zetorek ...

 

Mymmym wieszasz psy na Zetorze a to jeden z ostatnich producentów który nie jest montownią składaków tylko produkuje ciągniki od początku do końca.O Landini nie można tego powiedzieć,zwykły składak .

 

Składak ??? No sorry . To jedz sobie do odlewni i fabryki we włoszech i sprawdz jakich części tam nie produkuję.

 

Dzięki wszystkim którzy piszą mądre komentarze podparte faktami albo własnym doświadczeniem, a Ci którzy piszą wiadomości wyssane z palca mogą sobie darować. Skoro w zetorze trzeba jeździć w słuchawkach to taka osoba pewnie nawet nie wsiadłaby do c360.

Wiadomo że plusem Case i Landini jest elektrohydrauliczny rewers ale jednak te 25km więcej przemawia za Zetorem. Sądze także, że po gwaranacji części będą tańsze w Zetorze, bo nie ma siły że coś kiedyś nie wysiądzie nawet w drogim Fendzie, natomiast serwis moim zdaniem zależy tylko i wyłącznie od dilera a nie od marki. Co do wykonania plastiki, spasowanie itp. to myślę, że Landini i Zetor są na tym samym poziomie. Wiadomo Polska to nie Niemcy, jakby mi nie zależało na kasie to nawet nie myślałbym o Zetorze tylko od razu jakiś Fendt, Valtra Massey czy JD. Ale niestety cena gra główną rolę, a myślę że Zetor ma dobry stosunek ceny do jakości i mocy:)

Z agregatem ścierniskowym czy pługiem wszystkie te ciągniki dałyby radę. U mnie 3m ścierniskowy chodzi ze 125km 4-cylindrowym i spokojnie daje radę, a pług 4skibowy obracany ustawiony na max. szerokość ciągnąłem nawet 80km ciągnikiem co prawda miał już ciężko i większą góre ledwo dawał radę.

Forterra 135 już stoi na placu zadatkowana. Pozdrawiam

 

No to żeś wybrał ... Pozdrawiam...

 

Akurat tu kolego się mylisz. Landini jedynie silnik ma perkinsa. Cała reszta jest składana w fabryce landiniego we Włoszech.

 

Choć jeden mądry w tym temacie. Dzięki.

 

@mymmym Od kiedy Landini jest synonimem jakości?

Czyżby oszukała mnie oficjalna strona Landini w której podają: POWER LIFT +STEERING lt/min 52+29,9 dla wesji 115 i 60+29,9 dla wersji 120

http://www.argotract...4/Overview.aspx

Ciekawi mnie jak teraz u nich z jakością skoro fabrykę przekładni w StDizer sprzedali chińskiemu YTO.

 

Czyżbyś nie umiał dodawać ?

 

@mymmym Od kiedy Landini jest synonimem jakości?

Czyżby oszukała mnie oficjalna strona Landini w której podają: POWER LIFT +STEERING lt/min 52+29,9 dla wesji 115 i 60+29,9 dla wersji 120

http://www.argotract...4/Overview.aspx

Ciekawi mnie jak teraz u nich z jakością skoro fabrykę przekładni w StDizer sprzedali chińskiemu YTO.

 

Co z tego jak fabrykę skrzyni mają we Włoszech... a w Francji była McCormnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Umiem ale dla mnie nie liczą się pozorne liczby marketingowe dlatego nie 83 ale odejmij 29,9 na układ kierowniczy bo 70 w Zetorze to tylko hydraulikę zewnętrzną z podnośnikiem obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

adikpl1 obstawiam, że dowiesz się od mymmym że jakoś się jeszcze poprawiła ;)

Różnica mięcy Zetorem a Agro jest taka że Zetor stara się rozwinąć i mu to wychodzi, a Argo stara się ale mu to nie do końca wychodzi :lol: Przykład lata 2008-obecnie ile wprowadził Zetor a ile oni? Landpowera, zrobili lifting starym modelom wprowadzając obecnie najbardziej paliwożerny silnik na rynku jakim jest Perkins i dając nowe swiatła w większych modelach? A czekaj jeszcze mają następcę MC i C w nowej budzie i z kilkoma pierdołami :D

http://www.dlg-test....arm_95_0608.pdf

a tutaj test super oszczędnego Landini przy pracach na WOM

W power mix czyli na kołach pali ledwie 338 g/kWh a paliwożerny Zetor 135 283 g/kWh cóż za spalanie w Zetorze większe o całe MINUS 55g/kWh

 

 

Poczekaj w nowym roku a zobaczysz nowości. Zetor ma z czego kopiować, łatwo jest coś zmienić jak ktoś już to wymyślił... Co do spalania to mnie nie przekonasz do Zetora .... Landpower nie zmienia tylko kabiny ale także wprowadza pare nowości ... ale skąd możesz o tym wiedzieć ?? Przecież testów jeszcze nie pokazali Tobie... MC to nie Landini ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

adikpl1 obstawiam, że dowiesz się od mymmym że jakoś się jeszcze poprawiła ;)

Różnica mięcy Zetorem a Agro jest taka że Zetor stara się rozwinąć i mu to wychodzi, a Argo stara się ale mu to nie do końca wychodzi :lol: Przykład lata 2008-obecnie ile wprowadził Zetor a ile oni? Landpowera, zrobili lifting starym modelom wprowadzając obecnie najbardziej paliwożerny silnik na rynku jakim jest Perkins i dając nowe swiatła w większych modelach? A czekaj jeszcze mają następcę MC i C w nowej budzie i z kilkoma pierdołami :D

Nie wiem jak Landini, ale McC wprowadził w tym sezonie 4 nowe modele, więc sądzę, że Landini podobnie. Te nowe modele mają dużo zmian. Ale nie Ty jako wielki obrońca Zetora i tak napiszesz swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Nie ma się co kłócić Landini to najlepsza marka na świecie i cała konkurencja już zwija swoje biznesy.Kilkuset użytkowników Landiniego w kraju to"jedyni mądrzy ludzie",a kilkadziesiąt tysięcy użytkowników ZETORA to bezmózgowcy w nausznikach na głowie :D B) :D B)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Seria Landini 7 to kopia MC X70/XTX/TTX

Z kolei MC CX-L, C-max, T-max, X60, G-max to kopie odpowiednio Landini Alpine, Powerfarm, 5H, Powermondial, Landpower

Jeden koncern a więc te same konstrukcje jedynie maja trochę inną politykę wyposażenia.

Jakimi to innowacjami, kóre kopiują pozostałe marki może się pochwalić koncern ARGO (MC i Landini)?

 

P.S. Zapomniałem dodać kto pierwszy wprowadził funkcję automatycznej regulacji trzypunktowego układu zawieszenia, która automatycznie dostosowuje regulację EHR do aktualnych warunków podłoża i dlaczego był to właśnie kopiujący wszystko Zetor :P

Edytowano przez adikpl1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

Nie ma się co kłócić Landini to najlepsza marka na świecie i cała konkurencja już zwija swoje biznesy.Kilkuset użytkowników Landiniego w kraju to"jedyni mądrzy ludzie",a kilkadziesiąt tysięcy użytkowników ZETORA to bezmózgowcy w nausznikach na głowie :D B) :D B)

 

No to mi się podoba ;)

 

Seria Landini 7 to kopia MC X70/XTX/TTX

Z kolei MC CX-L, C-max, T-max, X60, G-max to kopie odpowiednio Landini Alpine, Powerfarm, 5H, Powermondial, Landpower

Jeden koncern a więc te same konstrukcje jedynie maja trochę inną politykę wyposażenia.

Jakimi to innowacjami, kóre kopiują pozostałe marki może się pochwalić koncern ARGO (MC i Landini)?

 

P.S. Zapomniałem dodać kto pierwszy wprowadził funkcję automatycznej regulacji trzypunktowego układu zawieszenia, która automatycznie dostosowuje regulację EHR do aktualnych warunków podłoża i dlaczego był to właśnie kopiujący wszystko Zetor :P

 

Masz rację żę polityka wyposażenia jest inna, ale okazuję się że modele Landini od MC sporo się różnią, ale każdy ma swój punkt widzenia...

Oj wymyślił wymyślił jakoś kabiny 4 słupkowej nie może jeszcze wy myśleć ;). Pozdrawiam miło się rozmawiało ale chyba już straczy

tej pogawędki w tym temacie. Ja widzę więcej a Landini niż w Zetorze koniec kropka. Miłęgo weekendu.

 

Nie ma się co kłócić Landini to najlepsza marka na świecie i cała konkurencja już zwija swoje biznesy.Kilkuset użytkowników Landiniego w kraju to"jedyni mądrzy ludzie",a kilkadziesiąt tysięcy użytkowników ZETORA to bezmózgowcy w nausznikach na głowie

 

No kilku set to bym nie powiedział... Landini to najpopularniejsza marka z sprowadzanych używek... Może dlatego że stare roczniki wciąż jeżdżą i są żywotniejsze od innych ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To tak nagle się cala Polska na Landini rzuciła jak jeszcze w 2010 roku z zagranicy używanych najczęściej sprowadzono i tu kolejno: 1. Zetor, 2. Ursus, 3. MF, 4. Case IH, 5. JD i gdzieś tam na 11 Landini http://img.truck.pl/artpics/AMT/839/wykres_str5d.jpg

4 słupkowej prędzej nie wprowadził NH w modelu TSA?

Znajdź znaczenie słowa ironia i jeszcze raz przeczytaj wypowiedź @ZF9641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Mieszkam w kujawski-pomorskim ,jedno z najprężniejszych rolniczych województw i u nas w promieniu 30-50 kilometrów nie widziałem żadnego Landini.Egzotyki nikt nie tyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

Mieszkam w kujawski-pomorskim ,jedno z najprężniejszych rolniczych województw i u nas w promieniu 30-50 kilometrów nie widziałem żadnego Landini.Egzotyki nikt nie tyka.

 

 

acha Egzotyka... popatrz popatrz. W mazowieckim jakoś jest innaczej...

 

To tak nagle się cala Polska na Landini rzuciła jak jeszcze w 2010 roku z zagranicy używanych najczęściej sprowadzono i tu kolejno: 1. Zetor, 2. Ursus, 3. MF, 4. Case IH, 5. JD i gdzieś tam na 11 Landini http://img.truck.pl/...ykres_str5d.jpg

4 słupkowej prędzej nie wprowadził NH w modelu TSA?

Znajdź znaczenie słowa ironia i jeszcze raz przeczytaj wypowiedź @ZF9641

 

 

No napewno nie Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No więc ponawiam swoje pytanie cóż takiego wprowadzili pierwsi skoro kabinę 4-słupkową pierwszy wprowadził NH a potem Landini to skopiował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

ciężko nazwać to kopiowaniem po prostu wchodzi taki trend znacznie lepsza widoczność (choć to już zależy gdzie dokładnie wstawią tylne słupki bo czasem potrafią przysłaniać krawędź ciągnika:) no i zdecydowanie poprawia to komfort zwiększając przestrzeń w kabinie.

Jaka różnica kto wstawił to pierwszy fajnie że w ogóle to wymyślili i najlepiej żeby była dostępna we wszystkich markach bo każda ma swojego zwolennika tak jak wyposażenie kolor opcje i takie tam wszystkie dodatki:)

Jak by wszystkie były niezawodne to był by spokój wybierali byśmy w tedy tylko wygląd i tyle:):):)

wszystko kwestia gustu panowie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

 

Poczekaj w nowym roku a zobaczysz nowości. Zetor ma z czego kopiować, łatwo jest coś zmienić jak ktoś już to wymyślił... Co do spalania to mnie nie przekonasz do Zetora .... Landpower nie zmienia tylko kabiny ale także wprowadza pare nowości ... ale skąd możesz o tym wiedzieć ?? Przecież testów jeszcze nie pokazali Tobie... MC to nie Landini ehhh.

I co zobacze? po raz kolejny ten sam model z nowym silnikiem (bo normy Tier cisną) oraz nowymi światłami i schowkiem w kabinie? Czy może nową maskę pokażą?

Ale Ja nie mam zamiaru cię przekonywać bo widzę że jesteś ślepo zapatrzony w coś co nie jest niczym specjalnym i ustępuje w znacznym stopniu konkurencji.

Jakie to nowości? wymień je a nie tylko kropki potrafisz wstawić.

Skąd wiem? bo się interesuję i śledzę rynek maszyn rolniczych, żeby w razie co doradzić Bratu i Ojcu zakup dobrem maszyny aby nie zrobili krok w tył.

Testy są ogólno dostępne i pokazali je wszystkim a nie tylko Mi :)

Landini od MC różni się tym czym NH od Case czyli w sumie niczym w większości modeli.

Nie wiem jak Landini, ale McC wprowadził w tym sezonie 4 nowe modele, więc sądzę, że Landini podobnie. Te nowe modele mają dużo zmian. Ale nie Ty jako wielki obrońca Zetora i tak napiszesz swoje.

Nie jestem obrońcą Zetora (wolę Valtrę i ni raz o tym pisałem) ale nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą zachwycać się czymś co wprowadzono kilka ładnych lat temu a obecnie modernizuje się owe modele tak jak to robił Ursus, nowy silnik i lifting z zewnątrz. Rozumiem sprzedajecie MC i jestem Ci mocno nie na rękę. Zaraz napiszesz, że Ja twierdzę iż MC nie ma dobrych ciągników. Uważam że miał, nawet bardzo dobre serie, cała seria ZTX oraz seria MC jednak w chwili obecnej pierwszego już nie ma a drugi został w tyle w porównaniu z konkurencją. Co do tych nowych modeli to napisałem już o nich powyżej ;)

  • Like 1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

4-słupkową pierwszy wprowadził NH a potem Landini to skopiował

A przypadkiem to nie Valtra serii S była wczesniej na 4 słupkach niz NH ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj