ryysiu

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

Polecane posty

rzeznik13    287

W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

 

 

No tutaj to dałeś po bandzie :D napewno zetor nie zalicza się do czołówki pod wzgldem wykonania bez przesady co do serwisu to niewiem bo nie miałem styczności. A z tym spalaniem to juz było gadane i jest potwerdzone testem DLG więc kolego mymmym niewiem po co tu pleciesz te bajki, a nawet jeśliby palił wiecej od tego Landini 115 to jest wkońcu 20km różnicy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Liczba sprzedanych Zetorów o czymś świadczy,o spalaniu nic nie wspominałem,bo nie wiem nic na ten temat więc nie chce pisać głupot. Wykonaniem jest w czołówce,bo ciągnik jest solidny,a wyposażenie też ma nie najgorszego.Ale nie odbiegajmy już od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

nie ma sensu porównywać serwisu i dostępności części i w zetorku i landini można wszystko dostać praktycznie od ręki serwis zaś zapewnia diler od którego zabieramy maszynę więc na tej płaszczyźnie trzeba dać remis:)

spalanie ciężko porównywać kiedy jak właśnie wspomniał kolega Tomek90 jest spora różnica mocy. Mogli byśmy to jedynie przeliczyć na możliwość wykonanej pracy w stosunku do czasu a zużytego paliwa się znaczy ile czasu potrzeba na orkę 1h i ile paliwa nam to pochłonie:)

Zostaje nam chyba tylko ocena komfortu bo to porównać można zawsze no i cena chodź to już zależy od zasobności portfela:)

 

dodam jeszcze słowo że ilość sprzedanych maszyn o niczym tu nie świadczy bo są to maszyny z zupełnie dwóch innych pułapów Zetorki są strasznie popularne bo taki jest polski trend typu ursus zetor i wszystko co polskie:):):)

Edytowano przez rafa007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Właśnie ta liczba o niczym nie świadczy bo jakby na to patrzeć to mtz lepszy od zetora a zetor od farmtraca a ten od fendta i tak w koło macieju NH wychodzie że najlepszy :) No ale co do tematu to też jestem za zetorem bo tak jak wczesniej mówiłem ten landini nie pojdzie w tym ścierniskowym 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Czekamy na jakiś oddze w od założyciela tematu,zobaczymy na co się zdecydował. Ja też jestem za Zetorem bez dwóch zdań,tak jak uzasadniałem w poprzednich postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

I po co w zetorze te 137 KM, skoro i tak przy orce może pracować co najwyżej w pługu 4 skibowym. Do 5 skib braknie mu masy. Sprawdzone na własnym przykładzie.

Do agregatu ścierniskowego 3 m, zarówno zetor jak i Landini będą ciągnikami za krótkimi. Mocy do uciągu braknąć nie powinno, nawet przy 110 KM Landiniego.

 

Na potwierdzenie mojej tezy. Jak myślicie, pomogło by mu gdyby miał zamiast 110KM te 137 KM?

http://www.youtube.com/watch?v=isQA9Gy18A8

Edytowano przez Benito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Kolego nie 110km tylko 95km. Napewno 135 dałaby rady chodzby dlatego że jest cięższa te niecałe 300kg. Czemu ma być za krótki?? Jak wezmie tuza założy 600kg i bedzie dobrze a uciagu 115km to bedzie brakowało sam przymierzam sie do zakupu 3m ma chodzic z ciagnikiem 130km max i niewiem czy mocy nie bedzie brakowało miejscami.

Co do pługa to wiesz że bywa i tak ze 137km jest zamało na 4 korpusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotorek    3

Witam posiadam zetora forterre 11441 z 2008 roku, przez te cztery lata nie sprawiła większych problemów. Jedyna usterka to hamulce. Ja w swojej po pierwszym roku odłączyłem recykling spalin i ciagnik jest zupełnie inny (mocniejszy na niskich obrotach, oszczędniejszy) bardzo polecam tę zmiane. O landini nie mogę sie wypowiedzieć bo nie miałem styczności ale w 100 % polecam Zetora stosunek ceny do jakości jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Agregat talerzowy 3m grano system i plug akpil KMJ 4X45cm Powermondial 115 z tym pracuje z agregatem nie ma najmniejszych problemów pług czyje tylko w ciężkiej ziemi gdzie mam pod gore. sprawdzone osobiście złapie troszkę bakcyla i na przyszły rok stworze jakiś filmik z fotkami jeśli ktoś by nie dowierzał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

 

linki do testów masz wyżej

niby w czym lepsze jest to landini?

 

 

We wszystkim... no może nie w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

teraz juz wszytskie zetory takie czarne będą czy to tylko taka seria? co do tematu landini vs zetor to jak skoda do do np. opla, tylko nie mylić ze współczesną skodą na podzespołach vw ale tej starej favoritce czy skodzie 105 ;) rozmawiałem kiedyś z kimś kto ma 100km landini ogólnie zadowolony był ale po 2 tyś mtg pompa paliwowa padła, rzekomo to przypadłość wszytskich nowych perkinsów ogólnie prosta konstrukcja bo samemu wymienili ale też był z tym jakiś kłopot z wymontowaniem tej pompy, spalanie jak na 100km podobno w belarce 7-8 l galignani pasowej czy to dużo czy mało jak na 100km to chyba normalnie, atutem zetora jest cena ale ostatnio cenniki zetora też poszły ostro w górę chyba najostrzej z wiekszości marek, no poza belarusem, więc jeśli producent nabija sobie kieszenie na popularności marki to klijent ma przepłacać za towar ktry jest mniej warty, polityka zetora bardzo mi się nie podoba przykładów jest więcej przed wprowadzeniem watu "durny" 7340 żeby kosztował 86 tyś netto a 7341 był wtedy jeszcze droższy od lamborghini premium 1050 kto nie zdąrzył bulił brutto a wiem że wielu buliło ;) to coś tu nie tak, no ale fanatycy marki są gotowi wydać każde pieniądze na ten wspanialy czeski ciągnik i producent na tym zarabia

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

3m brona kompaktowa to nie 3m agregat ścierniskowy wiem bo sam podczepiałem do pronara 80km 3m tylko ze z agro masz to jakoś chodziło a ścierniskowy to max 2.6 i to ledwo :D

 

@mymmym zapomniałeś jeszcze o mocy i spalaniu :D ile ten landini ma połówek pod obciążeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

 

W moich rejonach mnożą się SKODy bo są tanie , w Niemczech jest więcej Volsvagenów, Audi i Mercedesów. Kiedyś były Ursusy dla Polaków i Ursusy eksportowe dla zachodu droższe... Jak wolicie tanioche i dolewać więcej do baku , jeżdzić w słuchawkach to ZETOR jest idealny.

Widzisz Landini tylko na wystawach to ciekawe, gdzie Ty mieszkasz ? Bo u mnie jeżdzi tego troche. Oczyszczalnia kupiła bo ustawiła sobie przetarg, jakiś znajomy na tym zarobił nie ma to jak wolny rynek ;). Zetor należy do czołówki wykonania? Ty chyba niczym nie jeździłeś innym od Ursusa i Zetora... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

żeby 3m ścierniskowym robić to nie oszukując siebie i maszyny to potrzeba co najmniej 140kucy i sześciu garów żeby masa robiła swoje.

A landini w wersji TOP ma 3 półbiegi pod obciążeniem. super sprawa w ciężkiej pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

3m brona kompaktowa to nie 3m agregat ścierniskowy wiem bo sam podczepiałem do pronara 80km 3m tylko ze z agro masz to jakoś chodziło a ścierniskowy to max 2.6 i to ledwo :D

 

@mymmym zapomniałeś jeszcze o mocy i spalaniu :D ile ten landini ma połówek pod obciążeniem??

 

 

Landini Powermondial 120 ma 48 biegów. 3połówki pod obciążeniem moc to 121 KM i 486 NM waży prawie 5T, udźwig na podnośniku 5,6 T. Chyba że chcesz prównać Zetorka z Landpowerem 135 wtedy masz 133KM 590NM przy 1250 obr/min. waga 7T udzwig na podnośniku 7T. Biegów bagatela 108 do przodu. O czym my tu rozmawiamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@mymmym Czemu mam porównywać z tym landpowerem jak to pewnie 6cyl to po co mi tu podajesz jego wage :blink: i po co dalej gadasz o tym spalaniu sprawdz sobie testy DLG modrzejsi od ciebie już to sprawdzali i nie musisz tu gadać o tym i mieszać chłopakowi w głowie :D 120 ma jak coś 36/12 standard a 48/16 to jest opcja której nikt nie daje za darmo :) i waży bez obciążników 4200kg a ta 115 która chce rysiu to wogole 15/15 w wersji Techno dopiero w Top już cos z sensem.

@rafa007 4cyl i zbalastowanie na przednim tuz bedzie wystarczające to 3m ścierniskowego ;)

Btw. w Top jest chyba mechaniczny podnosnik jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

jeśli chce się pracować takim sprzętem to na prawdę lepiej wziąć większy i cięższy ciągnik którego nie będzie się przemęczać najważniejsze żeby sprzęt był odpowiedni do danej maszyny bo z pracy na siłę nic dobrego nie wychodzi. mimo że może i dał by sobie radę:)

Tomek90 to jest właśnie ten ból że nie mam przedniego tuza sądziłem że jak będzie tur to nie potrzebna inwestycja teraz wiem że przydał by się i to nie raz:)

W TOP jest już pełna elektryka w podnośniku, wyjście na błotnik z podnośnikiem i wałkiem w tej wersji jest to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

@mymmym Czemu mam porównywać z tym landpowerem jak to pewnie 6cyl to po co mi tu podajesz jego wage :blink: i po co dalej gadasz o tym spalaniu sprawdz sobie testy DLG modrzejsi od ciebie już to sprawdzali i nie musisz tu gadać o tym i mieszać chłopakowi w głowie :D 120 ma jak coś 36/12 standard a 48/16 to jest opcja której nikt nie daje za darmo :) i waży bez obciążników 4200kg a ta 115 która chce rysiu to wogole 15/15 w wersji Techno dopiero w Top już cos z sensem.

@rafa007 4cyl i zbalastowanie na przednim tuz bedzie wystarczające to 3m ścierniskowego ;)

Btw. w Top jest chyba mechaniczny podnosnik jeszcze.

 

 

To też do tego zmierzam że porównuje złe traktory, jak chce z połówkami to musi porównać z Topem a że jest droższy to sorry za jakość trzeba zapłacić , Top jest z EHR i Klimatronickiem w standardzie. 4 słupkową kabinę miał już w 2010 roku. Zetor niestety wciąż brzydka 6 słupkowa. No skądś ta cena się bierze. Dlatego uważam bez dwóch zdań że Landini to połka wyżej od Zetora. Nie masz kasy możesz jeździć maluchem, chyba że weźmiesz kredyt ;) lub dopłaty wtedy to tylko pare goroszy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

To teraz pewnie droższy. Nie lepiej było wziasć cos z CNH?? Za 195tys bedzie teraz Forterra HSX elek-hydrauliczny rewers i 30/30 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Do tego kolega wspomniał że te 48 biegów to z reduktorem biegów pełzających mało potrzebnymi zwykłemu rolnikowi w polu. Powermondial 115 ma też słabszą hydraulikę tylko 50 l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasekk    0

Witam. Pół roku temu miałem podobny problem i wybrałem Landiniego. Myślę że drugi raz zrobiłbym tak samo. Powermondial sprawuje się bez zarzutów. Może i jest droższy od zetora ale warto wydać te pieniądze. Zdecydowanie na plus w landinim to skrzynia biegów. 36 przełożeń do przodu bez żadnych pełzaków. Do tego dobry promień skrętu i blokada dwóch dyferencjałów też się przydaje. Jeśli chodzi o pompe hydr. to jest osobna na podnośnik i druga na układ kierowniczy, co przy ładowaczu napewno ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

No ale jaki landini masz techno czy top bo w techno to za dopłata jest 36 a standardowa to 15 tylko. Za taka kase co wołaja za landini to napewno wybrał bym zetora HSX i to wyjdzie taniej albo cos z CNH a moze claas 400 jak jeszcze maja dilerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj