Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

122 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:12

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? ja bym się tutaj wogóle nie zastanawiał tylko brał forterre, silnik mocny, według testów najoszczędniejszy w swojej klasie, uciąg dobry, EHR w standardzie, płbiegi.

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 13 grudzień 2012 - 11:13.

red power

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Dzisiaj, 12:07
  •  

#42 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:24

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Pierwszy 50h (jak w wiekszosci) a później 500h skrzynia chyba co 1000h
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#43 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 14:05

ja bym się tutaj wogóle nie zastanawiał tylko brał forterre, silnik mocny, według testów najoszczędniejszy w swojej klasie, uciąg dobry, EHR w standardzie, płbiegi.

Według jakich konkretnych testów ? Na polu wychodzi nie ubłaganie po stronie Landini. Spokojnie Zetorek spali 10-15 % więcej niż Landini.

Nie mówiąc o hałasie (bez słuchawek nie da się wytrzymać) i komforcie, energonomi jazdy... Ja mam Powermondial'a 120. Zetor to niższa półka bez dwóch zdań.

Cena jak cena , czasem warto dopłacić i mieć coś lepszego.

#44 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:14

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Jak by ktoś miał dane o sprzedaży w tym roku zetora i landini , stawiam na 3000 do 100 sztuk .Te dane dają do myślenia w kontekście przyszłych zakupów części zamiennych,ich dostępności i ceny.Tak samo będzie z naprawą zetora naprawi prawie każdy mechanik a za landini nie każdy się weźmie .I nie mówcie ,że landini się nie psuje.

#45 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:17

Według jakich konkretnych testów ? Na polu wychodzi nie ubłaganie po stronie Landini. Spokojnie Zetorek spali 10-15 % więcej niż Landini.

Nie mówiąc o hałasie (bez słuchawek nie da się wytrzymać) i komforcie, energonomi jazdy... Ja mam Powermondial'a 120. Zetor to niższa półka bez dwóch zdań.

Nowa 16 zaworowa jednostka Zetora 1605 w 135 łamie stereotyp na temat wysokiego spalania Zetora według mało znanego niemieckiego DLG:
http://www.agrofoto....0#commentsStart
http://www.zetorna.c...orterra 135.pdf
A na jakie testy się powołujesz?

#46 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:01

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? wtrace swoje 3 grosze.
Mialem popobny dylemat co autor tylko wowczas bralem pod uwage T6020,forterre 115 oraz agrotrona 410. Kryzys w branzy ziemniaczanej spowodował zeDF stal sie dla mnie za drogi i sposrod dwóch pozostałych wybrałem zetora. Dlaczego?
-cena w stosunku do mocy
-sporo ciagnikow tej marki chodzi kolo mnie
-dobra opinia posiadaczy tej marki
-cena oraz dostepnosc czesci bo NIE ma ciagnikow bezawaryjnych
-raport DLG oraz wiele innych pozytywnych opini

Nie mialem mozliwosci korzystania z Landini wiec nic na jego temat nie bede pisał ale po uzytkowaniu prze3miesiace zetora stwierdzam,ze:
-jest to dosc głosnu ciagnik
- kiepski komfort podczas transportu (to szarpniecie podczas przelączania wzmacniacza momentu)
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#47 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:21

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? przemol87 - to szarpnięcie na półbiegach o którym piszesz da radę wyregulować na zaworze, jeśli masz gwarancje zgłoś to do serwisu

#48 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:22

linki do testów masz wyżej
niby w czym lepsze jest to landini?
red power

#49 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:33

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? @ogrodnikPPL zobaczymy

Jak by ktoś miał dane o sprzedaży w tym roku zetora i landini , stawiam na 3000 do 100 sztuk .Te dane dają do myślenia w kontekście przyszłych zakupów części zamiennych,ich dostępności i ceny.Tak samo będzie z naprawą zetora naprawi prawie każdy mechanik a za landini nie każdy się weźmie .I nie mówcie ,że landini się nie psuje.

dane za 2011 rok:
http://www.farmer.pl/multimedia/artimg/10229.html
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#50 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:05

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? W przedziale mocy powyżej 100 KM wynik 707 do 32 na rzecz ZETORA ,to było łatwe do przewidzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:20

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

#52 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:30

W moich okolicach zaczynają się mnożyć Zetory,bardzo często teraz spotykam . Landini nie widziałem żadnego,Landini widze tylko na wystawach. Nawet oczyszczalnia kupiła nowego Zetorka ponad 110km. Cena i jakość robi swoje,Zetor należy do czołówki pod względem wykonania,serwisu itp.

No tutaj to dałeś po bandzie :D napewno zetor nie zalicza się do czołówki pod wzgldem wykonania bez przesady co do serwisu to niewiem bo nie miałem styczności. A z tym spalaniem to juz było gadane i jest potwerdzone testem DLG więc kolego mymmym niewiem po co tu pleciesz te bajki, a nawet jeśliby palił wiecej od tego Landini 115 to jest wkońcu 20km różnicy nie?

#53 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:40

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Liczba sprzedanych Zetorów o czymś świadczy,o spalaniu nic nie wspominałem,bo nie wiem nic na ten temat więc nie chce pisać głupot. Wykonaniem jest w czołówce,bo ciągnik jest solidny,a wyposażenie też ma nie najgorszego.Ale nie odbiegajmy już od tematu.

#54 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:51

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? nie ma sensu porównywać serwisu i dostępności części i w zetorku i landini można wszystko dostać praktycznie od ręki serwis zaś zapewnia diler od którego zabieramy maszynę więc na tej płaszczyźnie trzeba dać remis:)
spalanie ciężko porównywać kiedy jak właśnie wspomniał kolega Tomek90 jest spora różnica mocy. Mogli byśmy to jedynie przeliczyć na możliwość wykonanej pracy w stosunku do czasu a zużytego paliwa się znaczy ile czasu potrzeba na orkę 1h i ile paliwa nam to pochłonie:)
Zostaje nam chyba tylko ocena komfortu bo to porównać można zawsze no i cena chodź to już zależy od zasobności portfela:)

dodam jeszcze słowo że ilość sprzedanych maszyn o niczym tu nie świadczy bo są to maszyny z zupełnie dwóch innych pułapów Zetorki są strasznie popularne bo taki jest polski trend typu ursus zetor i wszystko co polskie:):):)

Edytowany przez rafa007, 13 grudzień 2012 - 19:56.

#55 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:52

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Właśnie ta liczba o niczym nie świadczy bo jakby na to patrzeć to mtz lepszy od zetora a zetor od farmtraca a ten od fendta i tak w koło macieju NH wychodzie że najlepszy :) No ale co do tematu to też jestem za zetorem bo tak jak wczesniej mówiłem ten landini nie pojdzie w tym ścierniskowym 3m.

#56 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 20:06

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Czekamy na jakiś oddze w od założyciela tematu,zobaczymy na co się zdecydował. Ja też jestem za Zetorem bez dwóch zdań,tak jak uzasadniałem w poprzednich postach.

#57 Share Benito

Benito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 20:37

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? I po co w zetorze te 137 KM, skoro i tak przy orce może pracować co najwyżej w pługu 4 skibowym. Do 5 skib braknie mu masy. Sprawdzone na własnym przykładzie.
Do agregatu ścierniskowego 3 m, zarówno zetor jak i Landini będą ciągnikami za krótkimi. Mocy do uciągu braknąć nie powinno, nawet przy 110 KM Landiniego.

Na potwierdzenie mojej tezy. Jak myślicie, pomogło by mu gdyby miał zamiast 110KM te 137 KM?

Edytowany przez Benito, 13 grudzień 2012 - 20:40.

#58 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:11

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Kolego nie 110km tylko 95km. Napewno 135 dałaby rady chodzby dlatego że jest cięższa te niecałe 300kg. Czemu ma być za krótki?? Jak wezmie tuza założy 600kg i bedzie dobrze a uciagu 115km to bedzie brakowało sam przymierzam sie do zakupu 3m ma chodzic z ciagnikiem 130km max i niewiem czy mocy nie bedzie brakowało miejscami.
Co do pługa to wiesz że bywa i tak ze 137km jest zamało na 4 korpusy?

#59 Share Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:29

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Witam posiadam zetora forterre 11441 z 2008 roku, przez te cztery lata nie sprawiła większych problemów. Jedyna usterka to hamulce. Ja w swojej po pierwszym roku odłączyłem recykling spalin i ciagnik jest zupełnie inny (mocniejszy na niskich obrotach, oszczędniejszy) bardzo polecam tę zmiane. O landini nie mogę sie wypowiedzieć bo nie miałem styczności ale w 100 % polecam Zetora stosunek ceny do jakości jest dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:42

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Agregat talerzowy 3m grano system i plug akpil KMJ 4X45cm Powermondial 115 z tym pracuje z agregatem nie ma najmniejszych problemów pług czyje tylko w ciężkiej ziemi gdzie mam pod gore. sprawdzone osobiście złapie troszkę bakcyla i na przyszły rok stworze jakiś filmik z fotkami jeśli ktoś by nie dowierzał:)

Dodaj odpowiedź