Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

122 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 grudzień 2012 - 13:22

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Poszperałem i znalazłem że to Landini w parze z mechanicznym rewersem ma tylko przekładnie w pełni mechaniczne 15/15 lub 20/20 w Forterze masz 3 półbiegi, standardem w niebieski jest też mechaniczne sterowanie TUZ w Zetorze jest EHR wie ja osobiscie bym się za wiele niezastanawiał :P (jak dla mnie jedyny malutki "+" Landka to o 1cm większy roztaw osi od Zetora)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Dzisiaj, 17:52
  •  

#22 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:08

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? kiedy tylko sprawdził byś jeszcze troszkę głębiej to jest landini w wersji TECHNO jak mówisz właśnie mechaniczny i TOP i pełni elektryka z całą masą opcji jak był by ktoś zainteresowany to mam gdzieś całą listę. można również rzucić POWERMONDIAL 120 tam jest już ComonRail w dodatku co znacznie podnosi osiągi bo w 115 jest standardowy poczciwy Perkins:)

#23 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 08:48

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Tylko że tak wposażony landek niebedzie kosztował tyle co Zetor :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#24 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 08 grudzień 2012 - 09:42

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Zdecydowanie Zetor. Popatrzymy na poczatku na użytkowników Landini,jest ich bardzo mało i to już o czymś świadczy. Dostępność części i serwis na 100% będzie tańszy i szybszy niż Landinni. Dużo jeździ nowych Zetorów,ludzie sobie chwalą. A duże spalanie w Zetorach to mit. Maszyna robi to pali i tak jest w każdej marce,nie ma aż tak dużego przeskoku w spalaniu.

#25 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 12:32

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? a jaka jest cena w tym maksymalnym wyposażeniu o którym sam zainteresowany mówił??!! to że zetorków jeździ dużo to racja bo ludzie mają ustawione swoje klepki:) bez urazy dla użytkowników oczywiście bo nie mówię że to coś złego:) części nie są droższe dostęp do serwisu jest taki sam do wszystkich marek czyli zależy wszystko od dilera:) A jeśli ilość jeżdżących maszyn jest argumentem to powiedz czemu Valtra Fendt MF jest gamą najlepszych ciągników na świecie ale nie sprzedaje się ich najwięcej??!!
Wcześniej kolega wspominał że w orce spalanie podchodzi mu pod 18-20l i to na 1MTH a to strasznie dużo jeśli pracujesz troszkę więcej ciągnikiem w skali roku już jeden litr robi różnice średnio zrób 300MTH po litrze na godzinę razy 5,6zł wychodzi 1680zł i w takim widoku mała różnica w spalaniu robi się już bardzo solidnym argumentem:)

#26 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 12:37

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? osobiscie jak bym miał kupic 135 km szukałbym czegos 6 cylindrach inna kultura pracy moment rozłozenie masy ciagnika.....napewno bedzie drozej pzry zakupie moze jakis ...Lamborghini Premium 1060 uwazam ze taka nie wysilona R6 w dłuzszym okresie czasu bedzie wytrzymalsza
od zetorka 16v to swieza konstrukcja ..ale czy do konca sprawdzona

#27 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 08 grudzień 2012 - 13:10

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Landini jest mało popularnym ciągnikiem tzn mało ich jest na naszych gospodarstwach ale nie do końca musi to byc takie badziewie dla mniej dochodnych gospodarstw napewno to nie jest złe rozwiazanie chodz ja bym wolał sam Zetora wiadomo że się traktory zmieniają wkładają w nie coraz wiecej elektryki ale cos za cos jeśli chce mieć sie konfort to trzeba płacic nic nie jest za darmo na tym swiecie trzeba tak planowac zakup żeby ciagnik był wykorzystany a nie tylko stał se i ładnie wygladał

#28 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 13:15

a jaka jest cena w tym maksymalnym wyposażeniu o którym sam zainteresowany mówił??!! to że zetorków jeździ dużo to racja bo ludzie mają ustawione swoje klepki:) bez urazy dla użytkowników oczywiście bo nie mówię że to coś złego:) części nie są droższe dostęp do serwisu jest taki sam do wszystkich marek czyli zależy wszystko od dilera:) A jeśli ilość jeżdżących maszyn jest argumentem to powiedz czemu Valtra Fendt MF jest gamą najlepszych ciągników na świecie ale nie sprzedaje się ich najwięcej??!!
Wcześniej kolega wspominał że w orce spalanie podchodzi mu pod 18-20l i to na 1MTH a to strasznie dużo jeśli pracujesz troszkę więcej ciągnikiem w skali roku już jeden litr robi różnice średnio zrób 300MTH po litrze na godzinę razy 5,6zł wychodzi 1680zł i w takim widoku mała różnica w spalaniu robi się już bardzo solidnym argumentem:)

Dlaczego nie sprzedaje się ich najwięcej ?. Odpowiedź jest bardzo prosta,ceny są dużo większe od Zetora czy Landini.Każdy mówi,że Fendt najlepszy czy coś,różni się od innych marek wysoką ceną i ma więcej bajerów. Pisałem kiedyś z jednym,który sprzedaje ciągniki Fendta i Massey Fergusona i powiedział,że marka Fendt traci w oczach rolników,ponieważ jest bardzo dużo drobnych awarii,a raczej za tą cene takich awarii nie powinno być. Za Fendta o podobnej mocy kupisz dwa Zetory. A teraz powróćmy do tematu.

#29 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:00

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Jaką masz cenę na Zetora a jaką na Landini? U Romanowskich jest teraz wyprzedaż ciągników z 2012 r i w tej wyprzedaży jest nowość na polskim rynku, w dobrym wyposażeniu maszyna.
http://www.apra.pl/r...hp?content=1751

Edytowany przez grzesiu09091987, 08 grudzień 2012 - 19:05.

#30 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 09:04

osobiscie jak bym miał kupic 135 km szukałbym czegos 6 cylindrach inna kultura pracy moment

A ja osobiście wolałbym 4 nawet jak by miało miec 150KM po prostu jest bardziej uniwersalne i ekonomicze :P

Kultura pracy fakt inna ale Moment? :blink: Że mniejszy niepowiedziałbym ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 16:05

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Byłem dzisiaj w Case i oferują mi w tej cenie JXU 115 albo Farmall U 115 praktycznie oba w pełnej opcji. Czyli w tych pieniądzach mam do wyboru:
-Zetora Forterrę 135 -137km
-Landini Powermondial 115 -110km
-Case JXU 115 -113km
-Case Farmall U 115 -114km
Wszystkie te ciągniki byłyby raczej w pełnej opcji oprócz przedniego TUZu i hitcha.
Wiadomo że Case albo Landini było by lepsze do pracy zładowaczem bo są zwrotniejsze, mają okno dachowe oraz elktrohydrauliczny rewers przy kierownicy no i mokre sprzęgło. Słabym punktem zetora jest suche sprzęgło. Natomiast Zetor ma 117km a to 20km więcej od pozostałych. Dzisiaj widziałem filmik jak 140HSX (taki sam silnik jak w 135) orała pługiem 6-ścio skibowym obrotowym. Pozatym nie będę za wiele pracował ładowaczem czyli raczej zostanę przy Zetorze.

#32 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:51

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Zawsze jakiś zapas mocy się przyda,kto wie jakie będą lata,czy mokre,czy suche,jak pojedziesz w pole to ma to płynnie iść,a nie kopać się cały czas i tracić dużo czasu i paliwa.Może za jakiś czas dojdzie Ci jeszcze trochę pola i będzie potrzebny zapas mocy do sprzętu to będzie idealnie. :)

#33 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 22:09

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? ryysiu - mówisz że widziałeś filmik z forterrą hsx ale nie porównuj jej do zwykłej frotki, tak wiem że jest ten sam silnik ale to że w hsx jest nowa skrzynia 30/30, sprzęgło mokre z rewersem przez co jest dłuższa od zwykłej frotki (mniej skacze, większy udźwig) i wiele innych drobnych głupot stawia ją jako zupełny inny ciągnik.
Sam mam zwykłą frotkę ale na pokazach dobrze obejrzałem hsx i się troszkę przejechałem i mogę powiedzieć że jest różnica - właśnie ten rewers(w tym hsx co wsiadłem chodził idealnie bez żadnych szarpnięć) i jeszcze należy zwrócić uwagę że przez to że jest dłuższa może więcej podnieść na tylnym tuzie co jest ogromne ważne przy mocy 137 km
Wiem że cena dużo wyższa ale takie moje spostrzeżenia
Z tych wymienionych ciągników przez ciebie powyżej znam tylko forterrę i moim zdaniem przy tej mocy (137km) odradzał bym zwykłą, trudno tą moc przy takiej konstrukcji dobrze wykorzystać.

#34 Share mymmym

mymmym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:48

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Witam.

Zetor a Landini ? Co to za porównanie ... Oczywiście że Landini , Zetor to prehistoryczny sprzęt. Nad czym się tu zastanawiać...

#35 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:11

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? a jaka jest w ogóle cena o której mówisz??!! bo to też jest troszkę istotne:) jeszcze kwestia co w ogóle będziesz chciał robić tym ciągnikiem??!! jakie prace polowe czy przy trawie siew nawozu zboża itp czy orka agregat i ciąganie przyczep?!?! jeśli chcesz te 130km to obejrzyj landini Landpower135 tam jest 133konie 590Nm dźwiga dobre 7ton i waży 5950 bez obciążników mocą do mocy porównaj zetorka:):):) fajne jest również to w landini że oferuje strasznie długą listę dodatkowych opcji i możliwości własnych konfiguracji

#36 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 07:32

a jaka jest w ogóle cena o której mówisz??!! bo to też jest troszkę istotne:) jeszcze kwestia co w ogóle będziesz chciał robić tym ciągnikiem??!! jakie prace polowe czy przy trawie siew nawozu zboża itp czy orka agregat i ciąganie przyczep?!?! jeśli chcesz te 130km to obejrzyj landini Landpower135 tam jest 133konie 590Nm dźwiga dobre 7ton i waży 5950 bez obciążników mocą do mocy porównaj zetorka:) :) :) fajne jest również to w landini że oferuje strasznie długą listę dodatkowych opcji i możliwości własnych konfiguracji

Wszystko okej co mówisz,ale powiedz coś na temta serwisu Landini?

#37 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 08:58

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? serwis jak i w każdym innym mi się zdaje bo sprzedawca musi takowy zapewnić a ceny w ciągnikach tej klasy są bardo porównywalne pierwszy między 50 a 100mth około 800zł drugi 200 / 250 ok 1200zł kolejne już po gwarancji śmiało samemu można zwalczyć olej w silniku rutynowe smarowanie i ewentualna wymiana filtrów.
Ceny są przybliżone jak mniej więcej słyszałem bo dwa pierwsze serwisy miałem wliczone w cene

Edytowany przez rafa007, 13 grudzień 2012 - 09:00.

#38 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 10:02

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Zwróc uwagę na odstępy pomiedzy przeglądami bo może byc jednorazowy przegląd tańszy ale trzeba bedzie go częściej wykonywac ;) np: Valtra N ma co 500h a NH T6000 co 300h

W jakim nowym ciągniku trzeba olej co 200mth wymieniac :blink: Belarusy maja co 250h :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#39 Share Benito

Benito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 10:41

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Przy nowej Valtrze pierwszą wymianę oleju masz po 500 mth? Kiedy wymieniasz olej w skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 10:44

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115? Pierwszy musi iść pomiędzy 50a 100mth bo zbierają się możliwe opiłki drugi jest ustawiony tak żeby złapał się przegląd kontrolny jeszcze na gwarancji. Zadzwoń do Valtry i spytaj co by było kiedy pierwszy przegląd zrobił Byś po 500 a drugi po 1000mth:) jestem ciekaw ich odpowiedzi:) W landini przewiduje się przeglądy co 400 do 500mth ale to w dalszej eksploatacji

Dodaj odpowiedź