Skocz do zawartości

Zdjęcie

szybka porada kupna ursusa vs massey

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:53

szybka porada kupna ursusa vs massey Porównujesz ciągnik do samochodu. Samochód z założenia kupując prywatnie służy do wożenia 4 literek, pokonujesz nim duże dystanse i nie zarabia na siebie. Wiadomo, że lepiej kupić lepszy, bo będzie wygodniejszy i szybszy, ale pokonujesz nim trasy rzędu setek/tysięcy km miesięcznie. Gdybyś pokonywał 10km miesięcznie opłaca się samochód kupować? Więcej kosztowałaby jego eksploatacja, bo opony, rozrząd, olej, sam przegląd - to tylko część podstawowych elementów, one nie chodzą wiecznie i wymieniasz je jak są wyeksploatowane albo czas ich trwałości minął. Tak samo sprawa tego ciągnika, zależy ile miałby pracować czasu w gospodarstwie, a tego nie wiemy i na tym się temat w sumie zamyka.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szybka porada kupna ursusa vs massey Dzisiaj, 09:53
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:18

szybka porada kupna ursusa vs massey Mi też tak mówili. Kupuj Ursusa, a ja sprzedałem Ursusa i kupiłem Case, Dwa lata i tylko rączkę do biegów kupiłem, a Ursusa co roku coś robiłem i 3-4 tyś w remont.

#23 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:38

szybka porada kupna ursusa vs massey @tomek73
To ile mth rocznie robisz że co roku remontowałeś Ursusa, nie sa to komfortowe ciągniki ale bez przesady, ludzie nimi duże hektary obrabiają po kilkanaście lat i to chodzi. ;)
Problem jest z częściami, tak jak do kombajnów, co z tego że do Bizona są części tanie jak większość tych części to szajs od prywatnych rzemieślników, do Classa części 2-3 razy droższe ale oryginał i jak się już wymieni to wiadomo że za rok to samo się nie zepsuje.
To samo robi się z Polskim Ursusem, oryginalnych części coraz mniej a tani chiński szajs to nie to samo. Fabryki Ursusa juz praktycznie nie ma, tak samo jak i Bizona, skąd agromy maja sprowadzać oryginalne części do tych maszyn? To tylko w naszym kraju takie dziadostwo się robi z rodzimym sprzętem... :(
Mnie też przeraża awaria skrzyni w którą trzeba włożyć z 15 tysi bo u Zetora zrobił bym je 3, ale części z których złożone są te stare zachodnie coągniki są bardzo wytrzymałe i przy odpowiedniej eksploatacji chodzi to długie lata. Najważniejsze to nie trafić na zajechany ciągniczek kupując używkę... ;)

A jeszcze wątek co do aut.
Ojciec w 99 r kupił nowego Poloneza, był z niego bardzo zadowolony jak to z nowego samochodu, ja po kilku latach zrobiłem prawko i starego golfa II kupiłem, ojciec od tej pory nie chciał wsiadać do poloneza... ;)

Edytowany przez ziemek256, 07 grudzień 2012 - 09:40.

It's My Life...

JD...

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:43

szybka porada kupna ursusa vs massey 1224 robiłem do 600 godzin rocznie, i co roku żółwia. Na końcu żółw skrzynia i most. Ciągnik miał z 13 tyś. Części nowe są bez nadzieje. Tarcze raz do żółwia kupiłem, niby Ursus to po miesiącu musiałem zmienić.
Jak case go zastąpił to Case robił 300h a jak doszedł NH to może z 200 zrobi.

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:47

szybka porada kupna ursusa vs massey No w naszych rejonach kombajnu innego jak Bizon się nie ujrzy i nie ukrywajmy jest to najchętniej kupowana maszyna przez rolników... Czemu?? Kuzyn miał NH nie pamiętam modelu byle jakaś pierdółka mu poszła to czekał tydzień na nią... i z reguły kończył mu koszenie ktoś inny bo wiadomo jak są żniwa trzeba gnać ... Sprzedał i kupił Bizona może nie jest tak szybki jak NH ale częsci ma pod nosem ... Najważniejsze to nie kupić kota w worku lecz szczerze powiedziawszy i tak czy dobry sprzęt to się okaże w polu...

#26 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:35

szybka porada kupna ursusa vs massey MF chodza u ojca na 34 ha, trochę przy kiszonkach i w sumie zrobi ok 400 MTH rocznie, ja mam 11 ha i nabiję ok 200-300 mth w zależności od roku ;)
Ja jakoś nie boje siękupowac zachodnich ciągników bo dlaczego??
Teraz Latem kupiłem fiata z 77 roku i jest trochę do remontu - tak na dorbą sprawę włąże 5 tyś zł ale będzie zrobiony na igłe, pracowałem nim od lata do jesieni i wszystko chodzi super a z wyglądu to tak jakby go pies pożarł i wypluł.
Co do MF to w mojej okolicy jeździ tego na pęczki, do tego s amiejsca gdzie rozkręcają takie na części.
Wszystko pewnie zalezy od regionu.
W domu doszliśmy do jednego wniosku :)
Polak to jak zaczyna od c330 to musi przejść cąły etap, czyli potem c360 albo zetorek, jakaś "dziewięćsetka" albo inny z ciężkich ursusów i później dopiero jak pozna ile to trzeba się nasiedzieć żeby to wyremontować dopiero przekonuje się do zachodniego ;)
Nie twierdzę że nasze ciągniki sa złe, ale nie sa też dobre. Były super ale 20 lat temu, od tamtej pory trochę czas poszeł do przodu a u nas nawet do ursusa nie idzie dostać dobrych części a do zachodniego owszem kosztują ale jest inna żywotność.
A teraz jeszcze jeden przykąld.
W zeszłym roku poszła mi pompa wodna w 675, zadzwoniłem do składnicy części dosyć duzęj w mojej okolicy i koles mi mówi 900 zł z Grene. Zadzwoniłem do Korbanków i nowa oryginał z przesyłką niecałe 400 zł ;)

#27 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 22:38

szybka porada kupna ursusa vs massey Ale i tak każdy bd chwalił to co ma u siebie na podwórku ; ) a teraz porównując ; )
Skrzynia: Ursus 16+8 - MF: 32+32
Moment Obrotowy: Ursus 268/1450 - MF 380/1400
Rewers: Ursus brak - MF Mechaniczny
Prędkość max w km: Ursus 34 - MF 40
Wydajność Pompy l/min: Ursus 41 - MF 50
Max udźwig podnośnika: Ursus 3050 - MF 4815
Obroty wom: Ursus 540/1000 - MF 540
Hamulec tarczowy: Ursus suchy - MF mokry
Zbiornik paliwa: Ursus 90 - MF 178

Wiadomości z http://www.tractoor.pl

Z danych technicznych opłaca się kupić MF, wiadomo większy, bardziej komfortowy, szybsza skrzynia.
Od Kolegi co zadał pytanie, napisał że ma być to ciągnik główny w gospodarstwie. Dobrze, ale czy bd nim pracował tylko w polu ( Prace Ciężkie ) czy bardziej w transporcie .?
Moim zdaniem oby dwa są dobre ciągniki, lecz ja bym wybrał Ursusa z prostych powodów. Jak kolega ma ok 20 ha, to wystarczy mu Ursus. Części są dostępne ( Nie wiem jak w MF ), jest w nim mało elektryki ( W mf jak dobrze pamiętam jest sporo elektryki ) . Może komfortem nie dorównuje MF ( Ursus'a jak ma się zadbanego, można wyciszyć kabinę, jak nie ma to założyć nagrzewnicę i bd ok ), ale moim zdaniem Ursus ma lepszy uciąg.

Pozdrawiam.

PS: Jak pomogłem, liczę na łapkę w górę przy moim poście :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 22:56

szybka porada kupna ursusa vs massey już któraś osoba pisze o tym uciągu, skąd wiecie jaki uciąg ma dany ciagnik ?

#29 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:04

szybka porada kupna ursusa vs massey Autor tematu, jeśli boi się zachodnich ciągników, może zastanowić się nad wersją exportową Ursusa np. ze Skandynawii , te ciągniki były lepiej wyposażone i serwisowane niż krajowe, więc komfort był nieco lepszy niż np. w zwykłej 914 z pgr-u.

#30 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:57

szybka porada kupna ursusa vs massey jaco ma rację bo szczerze krajowego zetora 8145 bym nie kupił kabina fatalna do tyłu nic nie widać ... Koła mniejsze, mało wyjść hudraulicznych, słabszy udźwig, wolna skrzynia.... Ale takiego z kabiną EURO bądź taką jak ja mam jak najbardziej polecam ... Wszystko zależy od autora tematu....

#31 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:42

szybka porada kupna ursusa vs massey

ale moim zdaniem Ursus ma lepszy uciąg.

No niestety nie ma ;)
Masa ciągnika może i ma znaczenie (sam kiedyś myślałem że tylko masa) ale muszą być spełnione jeszcze inne parametry.
W dużej mierze odpowiedzialne za uciąg sa też przełożenia, ich dobór itp. Może i oba ciagniki pojadą z tą samą prędkością ale jeden będzie bardzo dławił się a drugi pojedzie jakby jechał na pół gwizdka ;)
Do tego duże znaczenie ma tez miejsce zamocowania ramion tylnego TUZ, w zachodnich ciagnikach sa one głęboko z przodu, w ursusie w zasadzie za ciagnikiem, przez co zmniejsza się i udźwig podnośnika jak i dociążanie ciągnika w czasie pracy, co przeklada sie na uciąg.
Mój wuja ma zetora 12045 de luxe po kapitalce, ciągnik pracuje na 25 ha, wszystko robione na czas, naprawdę zadbana maszyna ale sam ma już go dosyć.
Ciągnik pracuje z pługiem Uni 4ka wywrot i z agragatem uprawowo siewnym 3m. Sieje nim ok 10 ha zboża rocznie. Po kazdym sezonie pracy z tym agregatem podnośnik nadaje się do uszczelnienia, to coś gdzieś stuka, gdzieś cieknie, po prostu co chwilę coś a ciagnik zrobi kilkadziesiat motogodzin w roku.
Ma też masseya 3060 z turem co cały rok jest używany i jakoś jakoś problemów nie ma.
U drugiego jest Ursus de luxe 1014, rozebrany do gołej śrubki (dosłownie), cały od nowa złożony jak na lini fabrycznej i po 2 sezonach też już słyszałem co nie co (niestety negatywne opinie) a pracuje tez na ok 30 ha.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 17:36

szybka porada kupna ursusa vs massey Tak samo jak u mojego Teścia 1634. Średnio co roku 5 tyś wkłada, a robi naprawdę dobrze. Ciągnik jak nowy wygląda i chodzi. Pracuję do 100hektarów.
Co do uciągu. Dwa lata temu miałem próbką uciągu
1634 na nowych oponach niskoprofolowych. Pełna dociążenie.
I fendt 612 z 80 roku na łysych oponach tylnych i dość dobrych z przodu. Bez obciążników, ale Fednt miał tura i trochę ziemi nabrał.
Ciągaliśmy Tiry po 40 ton z pod pryzmy buraczanej.
Zostały 2 ostatnie tiry droga dość mocno zniszczona.
1634 ledwo ruszył z przed ostatnim, kopał się ale dał rady.
Ja usiałem jak Fendt podjechał do ostatniego, bo byłem pewny że nawet z nim nie ruszy, i co Pełne zdziwienie
Trochę grzebną i spokojnie pojechał.
Sam wujek z Fendta mówił że jak zobaczył jak 1634 rusza to zwątpił, a tu bardzo miłe zaskoczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:19

szybka porada kupna ursusa vs massey W tych 1634 to jest bardo duży spadek mocy na uciągu i na kołach.Ostatnio znalazłem artykuł w RPT
http://www.apra.pl/a.../rpt_0606_2.htm
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Dodaj odpowiedź