Skocz do zawartości

Zdjęcie

szybka porada kupna ursusa vs massey

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:07

szybka porada kupna ursusa vs massey Witam was moi koledzy mam do was szybka porade a mianowicie chce kupic iagnik i traz dylemat czy ursus 914 czy massey ferguson 3080..wyrazcie swoje opinie o tych ciagnikacha i szybko doradzcie...licze na wasze wypowiedzi pozdro :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szybka porada kupna ursusa vs massey Dzisiaj, 14:22
  •  

#2 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:20

szybka porada kupna ursusa vs massey Napisz do użytkownika @bartek72511 on posiada oba te ciągniki

Wiem, że nic nie wiem.

#3 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:23

szybka porada kupna ursusa vs massey kiedyś miałem 914, od trzech lat mam mf 3070, to moge porównać oba ciągniki :) bez dwóch zdań lepszy jest mf, z plusów mogę podać : lepszy komfort pracy, cichsza kabina, mf ma dużo lepszy skręt, posiada EHR co też umila prace ;)

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:31

szybka porada kupna ursusa vs massey Ale uciąg ma słabszy od ursusa, części droższe, spalanie pewnie na podobnym poziomie. W MF skrzynia jest bardziej pocieszna, kabina sporo cichsza, posłuchaj się boćka i napisz do osoby, która może porównać najlepiej obydwa ciągniki a nie DOMNIEWAĆ
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:43

szybka porada kupna ursusa vs massey Na twoim miejscu wybrałbym ursusa części sporo tańsze. To są używane ciągniki więc będą się psuły do ursusa części bardziej dostępne i tańsze. Pomyśl też nad Zetorem 8145 lepszy komfort(tapicerka na błotnikach) od ursusa

#6 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:48

szybka porada kupna ursusa vs massey Tylko że 3080 to bardziej do 1224 można porównywać niż do 914...
Do 914 to raczej 3060 / 3065. Ciągnik ma pracować jako główny w gospodarstwie? W transporcie dużo będzie latał? Jaką kasą na ciągnik dysponujesz?

It's My Life...

JD...

#7 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:57

szybka porada kupna ursusa vs massey Ja chciałem kiedyś kupić ciągniki takie jak ty chcesz. Z tym że źle porównujesz 80 koni 914 do 100 MF 3080 czyli coś nie tak. W końcu kupiłem zetora 8540. Polecam ci 9540 to najleoszy z tej serii ciągników. Ale 50.000 trzeba na ładnego mieć. Ja dałem w 2007 roku za swojego 8540 57tys i nie żałuje. A jesli chodzi o twój wybór i sie upierasz to kup sobie jakiegos mf 3060-3070. Jeśli trafisz w dobrym stanie to 3 razy przeżyje 914. A komfort to dzień do nocy. U nas na 914 i wszystkie ciezkie ursusy mówia "TYTANIK" :) Kiedys pytałem znajomego co ma ze 100ha dlaczego tak. A on na to! Akurat przyjechał ursus 1214 "Patrz zaraz bedzie zawracał"!!!
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#8 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:03

szybka porada kupna ursusa vs massey To u nas powszechna nazwa Ursusów ciężkiej serii brzmi "bumbaj" :D he he

It's My Life...

JD...

#9 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2012 - 22:28

szybka porada kupna ursusa vs massey

Tylko że 3080 to bardziej do 1224 można porównywać niż do 914...
Do 914 to raczej 3060 / 3065. Ciągnik ma pracować jako główny w gospodarstwie? W transporcie dużo będzie latał? Jaką kasą na ciągnik dysponujesz?

tak ma byc glownym ciagnikime bedzie terz w transporcie i na niego moge przeznaczy okolo 40-45 tys....

#10 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 22:30

szybka porada kupna ursusa vs massey mf ;)

brak uzasadnienia +1 punkt

Edytowany przez Marcin91, 04 grudzień 2012 - 22:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 23:54

szybka porada kupna ursusa vs massey Ja bym obstawiał na MF-a.
Tanie części to nie wszystko. Do zeszłego roku pracowałem na Zetorze 7245, w poszukiwaniu mocniejszego następcy postawiłem właśnie na łatwość w naprawie i tanie części.Kupiłem MTZ-a, rzeczywiście ewentualne awarie to żaden problem, jednak [po roku użytkowania, spędzonych wielu godzinach za kierownicą tok myślenia zaczął zmierzać w stronę komfortu pracy. Nie ma co się oszukiwać MTZ do Zetora nigdy nie dorówna i żadne wyciszanie kabiny ani nic w tym stylu tu nie pomogą. Przyszły teść ma Ursusa 1014, dosyć często na nim pracuję i tam niestety hałas w kabinie jeszcze większy niż w moim rusku.
Dziś jeśli miał bym wybierać pomiędzy zachodnią maszyną a rodzimą czy wschodnią poszedł bym w stronę komfortu. Jak się skrzynia w MF'ie rozleci to zaciśniesz pasa, nie kupisz nowego auta i będziesz nim robił dalej, a jak kupisz Ursusa to po kilkunastu godzinach ciężkiej pracy będziesz pluł sobie w brodę.

Takie są moje dzisiejsze odczucia. Ogólnie jestem zadowolony z MTZ-a bo robotę robi, zbytnio się nie psuje a jak już się zepsuje to za to co mam w portfelu to go naprawię, ale czas biegnie, technologia idzie do przodu i człowiek powinien iść z biegiem czasu, a nie się cofać.

To żem się rozpisał. :huh: Ja na Twoim miejscu nie poszedł bym już w Ursusa, ale każdy musi sam zadecydować. :)

Pozdrawiam ;)

It's My Life...

JD...

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 05 grudzień 2012 - 21:36

szybka porada kupna ursusa vs massey A ja po dzisiejszym dniu mam dość radzieckiej przedwojennej myśli technicznej. Poza tym miałem okazje jeździć DFem 4.51 dx czy jakoś tak i renaul 90.34, obydwa biją belarusy i mtz na łeb, jedynie co spalanie mają większe niestety
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#13 Share nerdy111

nerdy111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 10:31

szybka porada kupna ursusa vs massey Ja także tej jesieni stałem przed ciężkim wyborem.... jakiś zachodni ciągniczek z silnikiem perkinsa MF/landini - albo stary poczciwy ursus... fakt wszyscy idą do przodu... i może trochę głupio zostawać z tyłu... ale mimo wszystko dla mnie nr. 1 to EKONOMIA zakupu... Czy potrzebuje ciągnik za ok 40 000zł? Czy on w moim przypadku będzie sensownym zakupem Doszedłem do wniosku, ze NIE! Poszukałem troszkę i kupiłem ursusa 902 bez przedniego napędu... bo jest mi potrzebny tylko do prasy, więc po co wydawać 40 000 zł żeby mieć ciągnik do zrobienia 500 bel w roku? Dla mnie bezsensowne, bo za ursusa dałem 11 000 zł - czyli 4x mniej... Ty też musisz zadać sobie pytanie, czy zależy ci na komforcie, szacunku u sąsiadów ;) czy na kasie, bo daną prace obydwa ciągniki wykonaj w podobny sposób i podejrzewam ze z podobnym spalaniem... Ursus jest na pewno ekonomiczny bo w cenie MF masz kapitalny remont całego ursusa na nówkę... A jeśli chodzi o komfort pracy i szacunek to kupuj MF :D

#14 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 14:24

szybka porada kupna ursusa vs massey U mnie dwoch znajomych mialo te mf 3080 ...poroblili nimi okolo 2 lat i oba juz poszly w ludzi....w jednym skrzynia padla jeden synchronizator i pare lozysk 6000tys a w drugim tez cos bylo to ok 3000 remont ....z czego jeden z wlascicieli to mechanik i powiedzial ze mf omija sie z daleka ......

#15 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 17:01

szybka porada kupna ursusa vs massey W MF jest więcej elektroniki, Cichsza kabina, lepszy skręt... Znów Ursus duży uciąg, tańszy w eksploatacji, pali pewnie podobnie do mf.
Obstawiam na ursusa. Dobry ciągnik do ciężkich prac polowych jak i do transportu.

#16 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 18:14

szybka porada kupna ursusa vs massey Wszystko zależy od tego ile ten ciągnik będzie pracować w roku, jak więcej będzie stał jak pracował to proste, że lepiej kupić Ursusa, bo poczuć godzinę komfortu w tygodniu to dość drogo wychodzi. Ale jeżeli będzie pracował na dość sporym gospodarstwie, gdzie czas to pieniądz i wykalkulujesz, że ewentualnie występujące naprawy Cię nie przestraszą, bo pracy będzie miał sporo to czemu nie. Sam musisz podjąć decyzję, sam wiesz najlepiej do czego ten ciągnik przyszły wykorzystasz i z czym będzie pracować.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#17 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:25

szybka porada kupna ursusa vs massey Stałem nie tak dawno przed podobnym trudnym wyborem ... Zetor 8145 czy zachodniak... Serce mówiło zachodniak (tak jak ktoś tutaj mądrze napisał - szacun na dzielni czyli u sąsiadów ... ) a rozum podpowiadał Zetor ... Wybór padł na zetora i pewnie dobrze że tak się stało ... Zależy do czego i na ilu ha będzie chodził bo tak jak napisał kolega Marcin91 co z tego że będzie komfort pracy jak nakręcisz nim w ciągu roku z 20mth... A licząc koszty ewentualnej naprawy takiego zachodniaka to już nie 300zł a 3000zł ... Dobrze mój sąsiad powiedział jak padło mu coś w MFie 699 to bez tysiaka wstyd podchodzić, ma on oprócz tego mfa fendta i C-385 i mówi że to najlepszy ciągnik którym prawie wszystko robi ... Sąsiad do MFa 3095 mechaników ściągał z pod Krakowa jak padł mu napęd bo nikt tego nie chciał dotknąć ... Kolejny sąsiad do 3060 po sezonie dołożyl 20 tysi na remont skrzyni... Zrobił i zaraz sprzedał kupując zetora 7245 ... Ja jestem przeciwny tym bajerom elektronicznym w ciągniku bo niestety po 20tu paru latach coś zawsze się może popsuć bo wieczne nie będzie ... Kupując zawsze też coś musisz dołożyć ...

#18 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:09

szybka porada kupna ursusa vs massey Ja bym brał MF ;)
A dlaczego??
U ojca w gospodarstwie od nowości chodziły 2 zetorki 7211 (od 90 roku), w 2000 roku padła decyzja jeden w ludzi i musi być mocniejszy z napędem - padło na Zetora 8145. Ciągnik w super stanie itp itd. Uciąg to może i ma ale na tym się jego plusy kończa. Części jak podróby to owszem sa tanie, jak oryginały to zapraszam do sklepu na półkę popatrzeć ile co kosztuje dzisiaj i jakiej sa jakości. Wygody w porównaniu do 7211 w zasadzie brak, sprzęgło mimo że nowe biegi trzeba było włączać na 2 razy, redukowanie to jakaś masakra, słaby podnośnik, dziwnie trochę zestopniowana skrzynia biegów, dzięki czemu uciąg w polu bardzo słabł, silnik mółowaty bardzo łatwo można go zdusic. Po 3 latach padło na Masseya 3080 (no w tedy to było coś :) )87 rok i przez 3 lata użytkowania prawie zero awari (poszedł jeden tryb od napędu to kosztowąło 800 zł. Komfort, wygoda, udźwig podnośnika, lepsze przełożenia w skrzyni, silnik mega oszczędny. Później był Same Laser i po jakimś czasie znowu massey tym razem 3120 93 rok. Jakoś o awariach w zasadzie niewiadomo, psujacy dynashift jakos się nie psuje, EHR działa, skrzynia śmiga jak nowa, silnik to samo (na zegarze 11 tyś mth), z czego chyba 1.5 nabił ojciec z bratem.
Ja w swoim gospodastwie tez mam masseya ale 675 i chodzi jak żyleta, z prasa NH 648 pracował we żniwa i powiem że jestem mile zaskoczony jak sobie z nią radzi.
W przyszłości pewnie zagości jakiś troszkę wiekszy ciagnik i pewnie też będzie to MF (mam jeszcze fiata 780 dt z 77 roku który wleciał w miejsce trzydziestki :D ).
Jak ktos będzie się kierował tylko cenami części podczas zakupu, to proszę spojrzeć inaczej:
Macie do wyboru dużego Fiata/poloneza i audi a4 z tego samego roku, gdzie koszty części sa 10x większe - co wybieracie??
Czy auto które z założenia musi sie psuć i są tanie części czy auto które być może się zepsuje kiedyś ale części sa droższe, z drugiej jednak strony będzie zarabiać na siebie szybciej bo nie będzie ciągle stało w naprawie ;)

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:33

szybka porada kupna ursusa vs massey Mikruss a ja Ci zadam proste pytanie... Ile Ty masz ha?? Ja mam na ten przykład 15ha i nie wyobrażam sobie nie zaplanowanej naprawy w ciągniku rzędu powiedzmy 4 tys złotych .... Mi taki zetorek 8145 plus do tego jakaś C-362 w zupełności wystarczą do końca żywotności mojego gospodarstwa .... Ja mam szybką skrzynie, wzmocniony podnośnik... Co do części oryginalne wcale drogie też nie są ;) Mi po prostu na mój areał zachodni ciągnik ze względu na ekonomikę jest nie potrzebny czyli nie opłacalny ... Piszesz że mf jest super to dlaczego u nas większość sprzedała i jak sprzedawali ursusy/zetory to tak z powrotem je pokupowali ?? Mfa ogólnie nigdy nikomu nie polecę no chyba że serię 6XX... Samochodów do ciągników tutaj nie ma co porównywać pod żadnym kontem... Ile mamy takich audi a ile ciągników ?? Jaki jest koszt części do Audi a do ciągnika?? Za 4 tysie to Ty prawie takie A4 kupisz bądź 80tke .... Niestety ciągnik to inne koszty niż samochodu ... Za nowego jednego mfa gdzieś ok. 100KM masz z 3 takie nowe A4... Zakładający temat sam powinien przemyśleć sprawę do czego i na ile ha mu ten ciągnik będzie potrzebny ... Jeżeli ma tak jak ja z 15ha to nie pchałbym się w zachodnie ciągniki ...

P.S. Tak nawiasem mówiąc za Audi i innymi niemieckimi autami nie przepadam :P Francja i Włochy u nas zapanowały :P A przerzuciłem trochę tych autek bo dorywczo nimi handluje :P Ale to tak po za tematem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:38

szybka porada kupna ursusa vs massey Miałem Zetora 8045 i byłem z niego zadowolony. Od kilku lat mam DF 6.17 (ostatni model DF bez elektroniki i z silnikiem chłodzonym powietrzem) Komfort nieporównywalny, części wprawdzie dużo droższe, ale awarii niewiele. Owszem, gdyby padła skrzynia biegów to kilka tysięcy w plecy, ale i tak nie wróciłbym do Zetora/Ursusa (spodobało mi się nazwanie ich Titanikami - święta prawda). Pomyśl o DF np DX 4.50 albo Agroxtra 4.17 bo są solidne, nieskomplikowane i dość komfortowe.

Edytowany przez szczepek2, 06 grudzień 2012 - 21:38.

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Dodaj odpowiedź