Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk

416 odpowiedzi na ten temat

#141 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 23:15

Strajk czyli nic dalej po staremu, pozdrowienia i wytrwałości!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Dzisiaj, 21:35
  •  

#142 Share danimat19

danimat19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 06:49

Strajk 90% postulaów jest podisanych czyli wsztystko idzie w dobrą stronę jak narazie nie zjerzdzamy będziemy ustalać to poniedziałek z resztą roników
A dyrektor poadł się do dymisj
Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

#143 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 09:21

Strajk Obejrzałem cały filmik "Jan Pospieszelski" i mam kilka pytań.

Czy w tych oborach jest jakiś inwentarz czy stoją puste?
Czy zostały wstrzymane wszystkie przetargi czy tylko nie które?

Bardzo ładne zaprezentował się kolega Robert Tarnowski- tak trzymaj.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:11

Strajk te obory są puste i ewentualnie jest w nich zboże a tak w dali widac było nowe hale to dopiero w tym roku budowali i chyba ma byc ich 3 po 20 tys ton ładowności... Nie wiem czy zwróciłeś uwage ile tablic wisiało na drzwiach z dotacji z UE. A przetargi zostały wstrzymane tylko w zach pom i tylko ograniczone.

90% postulaów jest podisanych czyli wsztystko idzie w dobrą stronę jak narazie nie zjerzdzamy będziemy ustalać to poniedziałek z resztą roników
A dyrektor poadł się do dymisj

he 90 % ale z 2 postulatów a jest jeszcze 13 ;p

#145 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:47

Strajk Sejm jest na ul.wiejskiej więc trzeb anarobić tam trochę wsi ;) Po pierwsze to trzeba zorganizować strajk ogólnopolski , a po drugie to robić to jak w niemczech albo francji , oni się nie bawią tak jak my i są tego efekty.
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#146 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 12:43

Strajk Dziękuję kolego Adam.
Oczywiście gratuluje wywalczonych postulatów tylko ciekawi mnie jak one będą przestrzegane.
Bardzo ładne u duże musiały tam być PGR. Podziwiam Skarb Państwa że chce tego się pozbyć (widzę bardzo dużo możliwości w tych budynkach).
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak nazywa się prezes Waszego OT ANR który podał się do dymisji.

#147 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:42

Strajk Właśnie tak powinno sie robić jak we francji, tam jest ogień. A u nas tylko ciągniki jeżdżą. Ale naprawdę nie poddawajcie się, jesteście już blisko zwycięstwa :D

#148 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:42

Strajk Ja tam nie chcę nikogo denerwować ale jakby tak wpaść do miast z ładunkiem gnoju na przyczepach rozrzutnikach itp. Nie trzeba tego rozładowywać pod siedzibą ARiMR czy inną. Wystarczy zapach....

#149 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:27

Strajk Uzgodnienia można znaleść pod linkiem
http://www.minrol.go...lupow-podpisane
Zachęcam do otworzenia pliku pdf tam jest cały dokument.

Jeżeli chodzi o strajk jak we Francji to proponujem tej osobie która to proponuje wziąść odpowiedzialność na siebie ponieważ nasze prawo mówi że tylko jedna osoba jest odpowiedzialna, odpowiedzialna majątkiem, zobaczymy ilu będzie chętnych. Oczywiście też przyjeżdżał ładunek z obornikiem ale policja wszystko wynajdowała żeby tylko ładunek wyjechał z miasta.
Uważam że dużo wywalczyliśmy. Niestety nie mogliśmy zmienić prawa ponieważ koalicja nigdy by się na to nie zgodziła ale myślę że są to dość mocne filtry. Pod koniec stycznia zaczną się dalsze rozowy na pozostałe punkty.
Wiceminister środowiska do końca bronił pana dyrektora ale sam komisarz powiedział że skala słupów była ogromna a sytuacja mocno odbiegała od normy.

#150 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:56

Strajk Dobrze by było jak by był jeszcze jakis zapis że jeden nie moze kupić jakiejś powierzchni w ciagu roku, bo u nas jak było 6 działek po około 30ha to na wszystkie wpłacił wadium niemiec, wprawdzie nie kupił żadnej działki bo rolnicy go poprzebijali, a później jednak żałowali takiej kasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:01

Strajk

Dziękuję kolego Adam.
Oczywiście gratuluje wywalczonych postulatów tylko ciekawi mnie jak one będą przestrzegane.
Bardzo ładne u duże musiały tam być PGR. Podziwiam Skarb Państwa że chce tego się pozbyć (widzę bardzo dużo możliwości w tych budynkach).
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak nazywa się prezes Waszego OT ANR który podał się do dymisji.

Adam Poniewski jednak dało się go usunąć a tak to był nie do ruszenia. Postulatów jest więcej i to nie jest koniec protestu tylko krok w dobrą stronę.

#152 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:56

Strajk Ja tam nie jestem do końca zadowolony z porozumienia. Fakt dyr. ze Szczecina podał się do dymisji( ładnie to nazwali) ale został jeszcze Koszalin a wsparcie rolników z tamtego rejonu było duże (Szczecinek, Kołobrzeg, Świdwin Koszalin) Brakuje tam również kilku zapisów naprawdę ważnych dla wielu Rolników.

#153 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:12

Strajk miejmy nadzieje że i pozostałe postulaty zostaną pozytywnie załatwione. mogliby o przedłużaniu umów z ANR coś wynegocjowac bo narazie niby ten przepis jest ale ANR go nie stosuje. nie chcą przedłużać umów odmawiają. trzeba będzie dalej ciągnikami po drogach jeździć . mobilizujcie się we wioskach i jeździjcie każdy po jakiejś drodze. zeby pokazać że w polskiej wsi drzemie siła . wytrwałości życze:)

Edytowany przez lukasz27, 12 styczeń 2013 - 16:15.

sprzedam kombajn fortschritt E 517

#154 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:57

Strajk Po wioskach to nie ma sensu jeździć, sens ma blokowanie tras o dużym natężeniu ruchu. Szkoda że nikt w okolicy sie nie organizował jak była kampania buraczana, wtedy można by było blokować tiry które wożą buraki

#155 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:12

Strajk mi nie chodzi żeby blokować wioski tylko żeby wioski się zbierały i blokowały drogi :) my jeździmy w każdy wtorek i piątek o godzinie 13 z rzesznikowa w stronę koszalina. chętnych zapraszamy :)

#156 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:00

Strajk lukasz27 napisał prawdę że chodzi głównie o przedłużenie umów dzierżawy a nie o powiekszanie gopspodarstw, tak było też w wywiadzie z rolnikami pod agencją. To jak inni rolnicy mają was poprzeć?

#157 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:11

Strajk West nie idźmy w skrajności. Teraz to ty przesadzasz. Wcale nie był to główny punkt tylko jeden z wielu. Jak widzisz najważniejszy temat czyli słupy był na pierwszym planie. Oczywiście rolnicy także mają swoje zdanie co do przedłużania umów oraz w postulatach komitetu protestacyjnego także był punkt żeby dzierżawę poktraktować jaką formę rozdysponowania ziemi. Są rolnicy którzy niechcą lub nie mogą ze względu finansowych wykupywać ziemi lub wszystkiej ziemi z ANR ale są też rolnicy którzy chętnie wykupią ziemię. Nie opisuj tego zagadnienia jako głowny punkt protestu po który rolnicy przyjechali sobie załatwić bo jest to nie sprawiedliwe i krzywdzące dla tych ludzi którzy tam protestują. Nie spłycaj tego protestu do tego tematu.

#158 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 13 styczeń 2013 - 07:59

Strajk Czytam to wszystko i nie wierze ,te wszystkie bzdury wypisują Polscy rolnicy któży powinni bronić Polskiej ziemi,która idzie w obce ręce,a jak minister Kalemba nic nie może zrobić to po co nam takiu minister ,a po drugie ten cały PSL to jest z rolnikami tylko przed wyborami ,ja do strajk popieram i będe w szczecinie

#159 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 08:42

Strajk strajk powinien popierać każdy rolnik bez względu na to czy ma umowy dzierżawy z ANR czy nie.bo tu nie chodzi tylko o słupy ale także o modulacje, krus, podatek dochodowy itd. czyli zagadnienia które dotyczą nas wszystkich. jeżeli teraz nas rozsprzedają to za kilka lat nie będziemy mieli po co strajkować bo nie będzie za czym ponieważ zostaniemy tylko pracownikami potężnych spółek z obcym kapitałem . pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 08:57

Strajk Tylko że w porozumieniach podpisanych nic nie ma o modulacji, podatku dochodowym, KRUSie itp. Jest jedynie zapis o tym że na rządanie przedstawiciela izb rolniczych można przetarg odwołać a po drugim odwołanym przetargu ziemię wydzierżawić. Nie ma określonego żadnego sposobu na pozbycie się tzw. ,,słupów", czyli faktycznie nic się nie zmieniło poza tym że daliście dzierżawcom możliwość przedłużania umowy, o to im chodziło.