Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk

416 odpowiedzi na ten temat

#41 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:28

Strajk Ale to mi ma zależeć żebyś miał co jeść czy Tobie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Dzisiaj, 21:35
  •  

#42 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:53

Strajk no myślę - jeżeli chcesz wywalić ok.1miliona ludzi na bezrobocie i wpędzić w żebractwo to może zdradź kilka rad chociaż żeby który tysiąc nie zdechł z głodu.

#43 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:08

Strajk Chyba ten strajk rządzącym coraz bardziej przeszkadza ponieważ @Stasiek zaczoł w tym temacie intensywniej pisać. Dzisiaj dostałeś wolne w "Biedronce"?
Johnson dziękujemy za poparcie.Coraz więcej ciągników dojeżdża. Zapraszamy wszystkich rolników którym dobro polskiego rolnictwa leży na sercu. Została podjęta decyzja że strajk zostanie przedłużony do końca roku. Jeżeli będzie trzeba to wigilię spędzimy na Wałach Chrobrego.
Jeżeli chodzi o podatek dochodowy to macie rację zbankrutuje połowa gospodarstw ale tych średnich także rodzinnych, małe będą mieć jakiś śmieszny ryczałt a te największe i tak pewnie są na jakimś rozliczeniu i one sobie poradzą.
Jeżeli chodzi o różną pomoc czy Unijną czy narodową to musi być stosowana ponieważ inne najmocniejsze kraje ją stosują. A jak żyjemy w takiej rzeczywistości to musimy walczyć o jak największą pomoc, dlatego dyskusja na temat czy powinny być dopłaty jest bezsensowna.

#44 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 22:40

Strajk Macie rację też was popieram szczególnie postulat prawidłowego rozdysponowania ziemi z zasobów ANR. Z pozostałymi żądaniami bym lekko polemizował, wiele z nich nawet nie leży w kompentencji naszego rządu między innymi modulacja czy zrównanie dopłat. Tu lepszy skutek by odniosły blokady na ulicach Brukseli, Berlina i Londynu.

#45 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 07:37

Strajk Wszystkie postulaty są dobre, niech władza wie że rolnik nie śpi i nie da się robić w bambuko. West ty tak krzyczysz z tą likwidacją dopłat prowów itp a sam z tego korzystałeś, podobnie jak jeden znajomy wziął 2 prowy na max kwotę, syn dostał premię na młodego rolnika i też teraz mówi że to wszystko trzeba zlikwidować, a jak brał to cicho siedział i nic o żadnej likwidacji nie mówił.
Najbardziej narzekają Ci co najwięcej dostali z Unii, a prawda jest taka że gdyby nie dopłaty zwroty itp. to nawet połowy maszyn obecnych na wioskach by nie było.

#46 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:32

Strajk koledzy po co te kłótnie i docinki?
wiadomo że jeszcze się taki nie narodził co by innym dogodził. nie od dziś wiemy że unia, jak to jedni twierdzą, jest lekiem na całe zło, lecz jest tworem który zapewnia byt milionom ludzi głownie urzędnikom. problem w tym że te wszystkie absurdy jakie mamy przez unię to wymysł polskich urzędników którzy kombinują jak by tu jeszcze bardziej nas oskubać... niestety unia zostawiła im tu furtkę którą wykorzystują na milion %.

swoją drogą prawda jest zawsze obusieczna i jak tak na to się patrzy to jestem ciekaw ile rolnik jeszcze jest w stanie znieść?
obym nie dożył czasów nowoczesnej "rabacji galicyjskiej"....

pozdrowienia dla tych prawdziwych i niepoddających się rolników!!!!!!!!!! nie mogę być osobiście obecny, ale myślami jestem z wami!!!!

#47 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:20

Strajk www.youtube.com/watch?v=DlyEPEQ3gEY

#48 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:46

Strajk podstawowym postulatem winien być przegląd rozwiązań legislacyjnych dotyczących kształtowania ustroju rolnego! należy jasno i precyzyjnie określić jaki ma być kształt polskiego rolnictwa, obecnie mamy kilkaset wielkich gospodarstw i kilkaset tysięcy takich, które nie gwarantują godziwych dochodów, należy zrobić z takim stanem porządek i od tego należy zacząć, jeśli Kalemba nie wyrazi takiej woli to należy wywrzeć presję na jego zmianę i to nie na Sawickiego, ale kogoś ze świeżym spojrzeniem, ponadto warto by zająć się promocją oraz ułatwieniem obrotu naszą żywnością nie tylko na rynku krajowym ale również za granicą, obecnie we wszystkich dziedzinach robi się pod górkę - gospodarstwa mają być sterylne i stanowić wzór dla siebie (bo na zachodzie tak czysto nie jest), a obrót pomijając już sanepid, US itd. jest bardzo utrudniony, a eksport w przypadku ziemniaka jest wręcz niemożliwy, gdyż wszyscy zwracają uwagę na nasze wewnętrzne przepisy i wyimaginowanego wroga Cms

#49 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:50

Strajk Robić porządek ale w którą stronę? Na moim terenie każdy się ziemi trzyma a wielkość gospodarstw to 7-15 ha (takich najwięcej). Nic się z tym nie zrobi bo ziemi agencyjnej w okolicy nie ma. W Polsce w rolnictwie zatrudnionych jest 17% obywateli. W krajach rozwiniętych 3-5%. Jak zlikwidujemy małe gospodarstwa to przybędzie 12% bezrobotnych. Ok 50% gospodarstw ma obszar do 5ha. U nas jest cyrk na kółkach i każdy sobie rzepkę skrobie.

#50 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:54

Strajk To znaczy co? Rozpalcerować te kilkaset wielkich gospodarstw i powiększyć te małe? Zamiast Kalemby chcesz wskrzesić Stalina by wypędził na sibir kułaków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:48

Strajk chodzi mi przede wszystkim o określenie czytelnych ram, o ukrytym na wsi bezrobociu się nie mówi (wieś jest swoistym buforem siły roboczej, w okresie prosperity siła robocza migruje do miast, a w czasie recesji to gospodarstwo wyżywi całą rodzinę), dlatego należy przyjąć jakąś (wybraną) optykę i ją realizować, nie wiem co będzie złotym środkiem likwidacja małych, czy parcelacja dużych, ale wydaje mi się, że należy stymulować integrację nie tylko te poziomą, ale również pionową, zresztą narzędzi są całe pęczki i pieniędzy również jest dużo na politykę rolną a za kształt systemu należy zabrać się właśnie teraz, dopóki sytuacja na wsi jest w miarę dobra

#52 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 08:25

Strajk według mnie jednym z postulatów powinno być to, że wszelkie agencje rządowe powinny pomagać rolnikom i innym ludziom, zamiast tylko kontrolować i narzucać kary. największym problemem w naszym kraju są niejasne przepisy, które jednoznacznie nie określają co w danej sytuacji należy zrobić i często interpretacja danego przepisu zależy do tego, jak rozumie go dany urzędnik. pozatym wszelkie agencje restrukturyzacji, powiatowi weterynarze i ODR są tak naprawdę od tego, zeby człowiekowi pomagać, a u nas co? wpadają na kontrolę i zamiast wytłumaczyć, podpowiedzieć, to odrazu kombinuja do czego się przyczepić i nałożyć karę. moim zdaniem jest problemem zbyt zawiła i nie jasna biurokracja w naszym państwie
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#53 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:16

Strajk przede wszystkim urzędnicy powinni przestrzegać KPA:

Art. 7. W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.
Art. 8. Organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej.
Art. 9. Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.

w razie problemów proponuję zacytować, zawsze pomaga;]

#54 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:36

Strajk

Dla konsumentów? Kowalski z Krakowa dostaje dopłaty czy rolnik? Zauważ, że mimo coraz wyższych dopłat żywność drożeje. Więc coś tu się nie zgadza.

Własnie kto winduje te ceny?...rolnik? I tu już Twój rozum jest za cienki żeby to pojąć?

Kowalski może dostac dopłatę ...jak ruszy tyłek? np. na złożenie firmy .

Edytowany przez kozulek2, 10 grudzień 2012 - 14:41.

#55 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:07

Strajk Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam postulaty strajkujących skierowane w liście do premiera Tuska min.:
Sprzeciw w sprawie wprowadzenia podatku dochodowego,
Sprzeciw w sprawie zazielenienia,
Żądanie utrzymania KRUS w obecnej formie,
Żądanie wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO
Kto im to dyktował?

#56 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:37

Strajk

chodzi mi przede wszystkim o określenie czytelnych ram, o ukrytym na wsi bezrobociu się nie mówi (wieś jest swoistym buforem siły roboczej, w okresie prosperity siła robocza migruje do miast, a w czasie recesji to gospodarstwo wyżywi całą rodzinę), dlatego należy przyjąć jakąś (wybraną) optykę i ją realizować, nie wiem co będzie złotym środkiem likwidacja małych, czy parcelacja dużych, ale wydaje mi się, że należy stymulować integrację nie tylko te poziomą, ale również pionową, zresztą narzędzi są całe pęczki i pieniędzy również jest dużo na politykę rolną a za kształt systemu należy zabrać się właśnie teraz, dopóki sytuacja na wsi jest w miarę dobra

Właśnie na politykę rolną jest za dużo pieniędzy. Pieniądze trzeba przeznaczyć nie na ciągniki za pół darmo, bo to poprawi sytuację na kilka lat w kraju ale na szkolnictwo, nowe technologie, badania naukowe tak aby ludzi ze wsi wyciągać a nie tworzyć im ochronkę.

Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam postulaty strajkujących skierowane w liście do premiera Tuska min.:
Sprzeciw w sprawie wprowadzenia podatku dochodowego,
Sprzeciw w sprawie zazielenienia,
Żądanie utrzymania KRUS w obecnej formie,
Żądanie wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO
Kto im to dyktował?

A ty myślałeś, że przeciwko czemu jest strajk? Za bardzo chyba doszukiwałeś się wyższych pobudek wśród kolegów strajkujących.

#57 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:55

Strajk Na facebook jest profil tegoż stajku wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "protest rolników" tam można sobie więcej poczytać.

#58 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:42

Strajk Panowie taka mała sprawa, koledzy z forum związani z protestem założyli konto na Facebook w celach poparcia, zauważyłem że ktoś zrobił kontr profil mający na celu powiedzmy "dyskredytacje" ich działań. Gdyby jeszcze kilku użytkowników stąd przekrzyczało tych przeciwników, może dali by sobie spokój. Spróbować nie zaszkodzi. http://www.facebook....132791126878270

#59 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:59

Strajk Bronisz innym możliwości strajku przeciwko waszemu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 10 grudzień 2012 - 23:19

Strajk Tak jestem tym strasznym komunistą i nie lubię demokracji przez co bronię im swobody kontr protestu :< A wszystko przez to że utożsamiam się z strajkującymi (mimo że nie popieram ich postulatów w 100%) chcę dla nich jak najlepiej i proszę użytkowników popierających żeby wspomogli ciekawą argumentację na ich "kontr" stronie.