Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk

416 odpowiedzi na ten temat

#21 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 23:03

Strajk Ale różnica jest, gdy protestuje się przeciwko obniżce pensji, wyższym podatkom a nie zapewnieniu opłacalności bo rata za ciągnik zabiera mi połowę dochodu.

Ja jestem kasjerem w biedronce, sfrustrowanym mieszczuchem a nie rolnikiem.

Ten strajk nie jest organizowany pod hasłem ,, mam się dobrze chcę jeszcze lepiej"
Tu toczy się nierówna walka o zdrowe zasady funkcjonowania w Polsce rodzinnych gospodarstw rolnych, oraz protest przeciwko podziałom na wsi.

Może dla ciebie tak. Ale zapytaj się reszty jakie mają postulaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk Dzisiaj, 13:45
  •  

#22 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 23:47

Strajk Tak jak napisałem wyżej że zgadzam się z niektórymi postulatami.
Jestem za likwidacją KRUS i za podatkiem dochodowym z wszelkimi konsenkwencjami.
Wolałbym aby zlikwidowano dopłaty bezpośrednie w całej UE, a jeśli to nie możliwe to przynajmniej zrównać ich poziom podstawowy i wprowadzić ewentualną dopłatę do trudnych wrunków gospodarowania coś na kształt ONW ale na jasnych i przejrzystych zasadach.
Zlikwidować wszelkie programy pomocowe typu modernizacja, młody rolnik, róznicowanie i inne cholerstwo bo to tylko patologia i naciągactwo. Znieść wszelkie kwotowanie produkcji, dopłaty do materiału siewnego, paliwa, wapna i ubezpieczeń.
Tam gdzie jest pomoc publiczna tam jest kupa złodzieji i darmozjadów na 1zł trafiającą w tej formie pomocy do rolnika conajmniej 3zł jest pożarte przez administrację i kombinatorów.
Takie są moje postulaty.
Natomiast od Polskiej ziemi wara, tyle Polski ile ziemi w Polskich rękach.

#23 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 23:53

Strajk W końcu znalazłem bratnią duszę na tym forum, kolejny sfrustrowany kasjer z biedronki się ujawnił.

Ale wiesz, że tym sposobem pewnie połowa polskich rolników przestałaby by istnieć?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#24 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 00:03

Strajk Właśnie że tylko rolnicy by zostali czyli jakieś 450-600 tysięcy gopodarstw.

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 00:06

Strajk Mniej jeszcze. Dużo by po prostu zbankrutowało gdyby nie było dopłat.

#26 Share andrew

andrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:39

Strajk Wg. mnie dużo by ich nie zbankrutowało, ponieważ dopłaty są dla konsumentów a nie producentów, żeby żywność była tańsza. Tak więc jak by znieść dopłaty w całej UE to niestety ale cena żywności podskoczyła by dużo do góry.

#27 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:01

Strajk ceny żywności nie mają nic wspólnego z dopłatami, ceny dyktuje rynek światowy.

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:38

Strajk

Wg. mnie dużo by ich nie zbankrutowało, ponieważ dopłaty są dla konsumentów a nie producentów, żeby żywność była tańsza. Tak więc jak by znieść dopłaty w całej UE to niestety ale cena żywności podskoczyła by dużo do góry.

Dla konsumentów? Kowalski z Krakowa dostaje dopłaty czy rolnik? Zauważ, że mimo coraz wyższych dopłat żywność drożeje. Więc coś tu się nie zgadza.

#29 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:44

Strajk Niestety west zniesienie dotacji na rolnictwo nie jest możliwe bo dotuje produkcję zywności 80% państw na świecie (ta wielkość trochę z czapy ale dotują rolnictwo również USA, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia itd. nie dotują tylko niektóre kraje afrykańskie bo tam jest bieda i nikt nawet nie pomyśli o dotacjach....) wlaczy z tym trochę WTO ale z miernym skutkiem... nie mogą zakończyć rundy z Doha... ale do rzeczy. Zniesienie dotacji to : utrata tysięcy miejsc pracy urzedników (no i co z nimi zrobić? wysłać ich na wojnę? ), utrata kontroli nad produkującymi (którzy produkując industrialnie czyli dużo i tanio zdewastowaliby bardzo szybko środowisko naturalne), likwidacja małych gospodarstw w baaardzo szybkim tempie (problem podobny jak z urzednikami może ich wszystkich na księżyc? ;) ), rozwarstwieni społeczne i niepokoje związane z baaardzo drogą i nie wszystkim dostępną żywnością (co prawda już mam zywność zdrową i "śieciową"), zubożenie środowiska naturalnego (z powodu uprawy tylko opłacalnych monokultur), upadek wielu zkaładów produkujących na potrzeby rolnictwa, itd. itp... także nie jest to takie wszystko oczywiste...

#30 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 13:27

Strajk Uważasz że rolnik to debil i niewie jak prowadzić gospodarstwo by sobie i środowisku nie szkodzić, że musi nad nim stać urzędnik i go pilnować.
A co armi urzędników, jak tak na wszystkim sie dobrze znają to droga wolna niech otwierają działalności i produkują. Śmieszą mnie te ich szkolenia bezrobotnych pt,, Jak aktywnie poszukiwać pracy" lub rolników ,, Jak tworzyć spóldzielnie i grupy producentckie", wszystko za publiczne pieniądze i nawijają tym biednym ludziom makaron na uszy.
Urzędnik to wszystko ma w małym paluszku więc do dzieła niech pokaże jaki jest kreatywny.

Właśnie polityka UE powoduje że mamy żywność drogą jakby zlikwidować kwoty mleczne, limity cukru, zlikwidowano by dopłaty do ugorów (mam na myśli głupie orzechy, uprawy ekologiczne, sady itp.) to byłaby nadwyżka żywności a więc konsumenci mieliby większy wybór za mniejszą cenę.
Wiem że to jest wbrew naszym interesom jako producentów ale wciskanie kitu miastowym że dopłaty i WPR UE ma na celu zagwarantowanie im zdrowej i taniej żywnosci to robienie z ludzi baranów

Edytowany przez west, 07 grudzień 2012 - 14:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 14:36

Strajk @west dobrze napisałeś o tych szkoleniach :lol:

Dla konsumentów? Kowalski z Krakowa dostaje dopłaty czy rolnik? Zauważ, że mimo coraz wyższych dopłat żywność drożeje. Więc coś tu się nie zgadza.

Dzięki temu że rolnik dostajke dopłatę to konsument mniej płaci za żywność, przynajmniej tak jest w teorii, ale nie od dziś wiadomo że z dopłat pośrednicy i tak rolnika oskubią, a ceny i tak będą wysokie.

Urzędnicy zawsze twierdzą że są super wyszkoleni itp. itd. więc nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy.

#32 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 14:49

Strajk Prowadzę niewielkie gospodarstwo (tylko kilka razy większe niż średnia krajowa) i też jestem za zniesieniem wszelkiego rodzaju dopłat i dotacji. Szlak mnie trafia jak przychodzi do mnie pan z miasta który posiada kawałek gospodarstwa po kimś tam w spadku i proponuje oddanie mi ziemi w dzierżawę. Stawia takie oto warunki: uprawiasz pan ziemię ja biorę dopłaty i dorzuć jeszcze z tysiąc za hektar aaaa i dobrze by było gdybyś zapłacił jeszcze podatek, to niewielka suma bo to 4 klasa ziemi...

#33 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:00

Strajk ja powiem tak: Byłem urzędnikiem jestem rolnikiem. Znam obie strony barykady i wychodze z założenia "żyj i daj żyć innym". Oczywiście zdaję sobie sprawę że urzędnicy jako tacy nic nie produkują a tylko konsumują co wyprodukują inni ale nie wszyscy mogą być rolnikami czy górnikami również... Co do szkoleń to dla mnie one również sa bardzo czesto bez sensu ale... jesli ktoś ma z tego tytułu pracę to ja mu wcale nie bronię. Wolę żeby mnie szkolił nawet bez sensu niż był bezrobotnym na którego zasiłki musiałyby iść moje podatki.... Zresztą czasem na szkoleniach trafi się jakiś rzeczywiście kompetentny gośc i wtedy można się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy szkoda tylko że tak rzadko... Co do regulacji w ochronie środowiska to także jestem za bo ze środowiska korzystasz nie tylko Ty... Jesli będziesz sypał po 500 kg azotu na ha to oczywiście bedziesz miał super plony tylko że zatujesz wszystkie okoliczne wody także te podziemne...ale co to może Cię obchodzić przecież rzeki i studnie sąsiada nie są Twoje ;) ... dlatego nakładane są te wszystkie obostrzenia choć czasem sam przyznaję że niektóre są bzdurne i do poprawy ale każde prawo jest po częsci ułomne.. nie ma prawa doskonałego. ;)

edit: do MFrolnik26 hmmm czy to jest przymus że musisz brać od niego tą ziemię? machnij na to ręką i po sprawie.... niech on się martwi a nie Ty...

Edytowany przez wolowik, 07 grudzień 2012 - 15:03.

#34 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:29

Strajk Jezeli są przeprowadzane bezsęnsowne szkolenia, to z czego one są finansowane jak nie z podatków (przypuszczam że te dotowane z UE sa na prawde obficie finansowane ulotki, kalkulatory, catering ale jeżeli ktos ośmieli się zadać jakieś pytanie to słyszymy tylko: yyy... musiałby Pan doczytać w internecie). Szkolenia mają wzbogacać w wiedze a nie makulature. Jeżeli nie potrafią niczego przekazać to będą bezrobotni (dzisiaj mogiby odśnieżać). Do pilnowania środowiska są już pewne instytucje które zajmują sie środowiskiem a nie sprawdzaniem zaswiadczeń.

Edytowany przez EppS, 07 grudzień 2012 - 15:33.

NAPIS ćWICZEBNY

#35 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:45

Strajk A ja wolę by był bezrobotny i stał jak inni po zasiłek niż robił ludzi w balona, a jak mam mu już płacić to jak stwierdził EppS to choćby za odśnieżanie lub zamiatanie ulic. Bo dawać ludziom zajęcie bezproduktywne to jest dopiero bezsens.
Jeśli chodzi o Twoją dbałość o środowisko to muszę cię zapewnić że nikt nie dba lepiej o ziemię niż rolnik, to jest mój warsztat pracy więc w moim interesie jest zachowanie równowagi. Nikt nie wali nawozów wiecej niż to jest niezbędnie konieczne, nie tylko ze względów ekologicznych ale przedewszystkim ekonomicznym. Jeśli ziemię będą uprawiać prawdziwi rolnicy z przygotowaniem to uwierz mi wszystko będzie w najlepszym porządku.

#36 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:59

Strajk West jesteś za zniesieniem dopłat??To ich nie bierz - bądź przykładem że można. Brałeś kasę z PROW?? Tą ją zwróć.
wk***ia mnie takie pier**lenie wielkiego "bałera" mającego 200 ha+ który może sobie pozwolić na takie "postulaty". Co mają zrobić Ci mniejsi?? Sprzedać ziemie i iść do roboty do miasta?? GDZIE?? Skoro wszędzie bezrobocie przekracza kilkanaście % ??

#37 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:16

Strajk Jak dają dopłaty to biorę i korzystam z PROWu bo dlaczego miałbym nie korzystać? Nie zmienia to jednak mojej oceny że te wszystkie programy i dopłaty to zmarnowane pieniądze i faktycznie tylko przepływają przez konto i nic z nich nie masz.
Przykłady można mnożyć tam gdzie jest możliwość skorzystania z pomocy automatycznie rośnie cena podstawowa:
Modernizacja maszyny wzrost ich wartości o 100%
Dopłata do materiału siewnego wzrost cen o 150%
Dopłata do wapna wzrost ceny o 100%
Wprowadzenie dopłat do ha - automatycznie wszystkie firmy i instytucje liczą Ci je jako wzrost Twoich dochodów i kombinują jak ci coś skubnąć abyś nie miał zbyt dużego zysku z ha.
Co do wielkości gospodarstwa to jestem średniakiem chyba nie widziałeś wielkich ,,Bałerów,,
Co do tych mniejszych dlaczego wszyscy mamy się o nich martwić i na siłę utrzymywać czy płacisz im zasiłek dla bezrobotnych czy marne dopłaty na kilka ha wychodzi to samo i to i to są publiczne pieniądze. Niewiem czy 6 hektarowiec nie miałby więcej kasy z zasiłku i pomocy społecznej niż z dopłat.

#38 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:20

Strajk no i ma racje ze znoszeniem dopłat, ja i kolega mamy ledwo po sredniej wojewódzkiej i jakoś oboje utrzymujemy rodziny, sprzęt jest nowy a ja nie pracuję za granica dodatkowo. Czy tak cieżko dostrzec wam że cały system Uni, dopłaty PROW-y, jedynie utrzymuje bezproduktywnych urzędników? A co do tematu to Panowie żałuję że mieszkam 7 km od Czech, inaczej ze znajomymi sam chętnie bym rozrzutnik obornika zaparkował pod drzwi ANR. Trzymajcie się tam.

Edytowany przez Johnson, 07 grudzień 2012 - 16:21.

#39 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 19:40

Strajk

West jesteś za zniesieniem dopłat??To ich nie bierz - bądź przykładem że można. Brałeś kasę z PROW?? Tą ją zwróć.
wk***ia mnie takie pier**lenie wielkiego "bałera" mającego 200 ha+ który może sobie pozwolić na takie "postulaty". Co mają zrobić Ci mniejsi?? Sprzedać ziemie i iść do roboty do miasta?? GDZIE?? Skoro wszędzie bezrobocie przekracza kilkanaście % ??

Co ma zrobić? Zmienić działalność, przekwalifikować się, iść do pracy, wyjechać na Zachód, żebrać, rozwijać się. Mało możliwości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:22

Strajk @StasiekS - chłopie konkrety, konkrety bo przysrać jak kaczka przez korytko to każdy umie
zmienić działalność - na jaką?
przekwalifikować się - na co?
iść do pracy - gdzie? bezrobocie prawie 14%, a są miejsca gdzie sięga prawie 40%
wyjechać na zachód - kto zatrudni 40 latka
żebrać - wybacz ale tu taka konkurencja, szczególnie przed świętami że niema szans
rozwijać się - ???
nie chcę wyjść tu na jakiegoś marudera ale jeśli już tak ładnie doradzasz to doradzaj konkretnie na pewno wielu z nas podchwyci co niektóre pomysły tym bardziej od osoby takiej jak Ty