Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 09:22

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. tak jak w temacie, posiadam tura przy crystalu, który ogranicza troche widoczność podczas prac polowych i teraz rozwarzam opcje kupna tuz, lepsza widoczność i tur nie dostanie tak po d*pie podczas w jechania w jakąś dziure czy coś,co wy sądzicie na ten temat,

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Dzisiaj, 20:49
  •  

#2 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:08

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. jestem w podobnym dylemacie tylko o tyle w lepszej sytuacji iż mam na ciągniku tura i tuza. mi tur przeszkadza tylko podczas siania agregatem do nie widzę śladu od znacznika. wiosną chce właśnie zrobić balast na przedni tuz. mam taką skrzynkę i chce ją właśnie obciążyć i zamontować na tuzie. ale to wyjdzie dopiero wiosną praktyka. a odnośnie twojego pytania fajne fajne ale koszty tuz ok 6 tys i balast od 2-3 tys także trzeba przekalkulować czy jest sens.

#3 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:11

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. koszty jak koszty ale tur dostanie jak cholera amortyzatora nie moge włącznik jak mam coś na turze i jakaś dziura to tur podskakuje jak głupi

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:17

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Tur to aż tak mocno nie dostanie ale za to ciągnik (przednia oś) najlepiej by bylo tura odczepiać i zakładać balast na tuz.

#5 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:29

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. no sęk w tym że tak chce zrobić tylko w crystalu mi 20 tysi zawołali za tuza i balast do tego robocizna i przejazd

#6 Share piotr119

piotr119

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 84 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 12:15

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. na alegro są tuzy przestępnej cenie tur jak tur samemu turowi nic się aż tak nie stanie jak adaptacji od tura gdzie największe siły są przekazywane na ciągnik a przedniej osi nic się nie stanie jesli balast na turze będzie odpowiadał naciskowi balastu na tuzie

#7 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 13:50

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. tak patrzyłem na allegro tylko z tym że ciągnik jest na gwarancji i samemu zakłądać to nie wiem czy można

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Dzisiaj, 20:49
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:09

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Jak masz na gwarancji to samemu raczej nie mozesz załozyć bo jak ci soś padnie w ciągniku to nie uznają gwarancji także raczej nic nie zrobisz samemu....

#9 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:40

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. no tak wiem o tym. więc temu się pytam co jest lepsze tuz czy dorobienie obciążników na tura

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:51

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Osobiście wydaje mi się że tuz. Od tura bardziej sztywny, solidnie zamocowany obciąża bezpośrednio przednie koła nie podnosi środka ciężkości i na pewno mniej podatny na zużycie i uszkodzenie. Tur jak by nie było masa wysoko, obciąża przednie pośrednio przez cale ramię i system mocowania. Jak go wyklepie na sworzniach czy zwichruje to będzie za późno na zastanawianie się.

Edytowany przez seweryn20, 03 grudzień 2012 - 15:52.

KPK Kumurun Team

#11 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:52

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. najlepiej to chyba pomęczyć się do końca gwarancji i później już można szaleć do woli co sie chce tur czy tuz czy inne uzdrojstwo

#12 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:56

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. Ja też mam zamiar kupić tuza ale to jak skończy sie gwarancja lepiej nie ryzykować. Na allegro tuzy sa po 4.5tyś do mojego ciągnika. Jak byś dał im wymiary to też by zrobili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 17:15

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast. w sumie zostało jeszcze jakieś rok i 2 miesiące gwarancji także może jakoś to przepękam, a orientuje się ktoś jaki koszt jest zrobienia górnej części krokodyla, ponieważ jak kupowałem ciągnik dostałem widły krokodyl lecz bez tej górnej części co się zamyka, teraz pytanie jaki koszt byłby tej góry