Zaloguj się, aby obserwować  
Maniaa

serwomechanizm układu kierowniczego U1014

Polecane posty

Maniaa    0

Znacie może miejsca regeneracji serwomechanizmów w Kujawsko- pomorskim prócz Tucholi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie lepiej zainwestować w orbitrol? http://allegro.pl/wspomaganie-do-ursusa-904-914-1014-1004-1014-1214-i2808305860.html taki zestawik, regeneracja też chyba tyle samo kosztuje, a też za jakiś czas leci, przerabiam ten sam temat w 902, zawsze po jakimś czasie leci, albo taki serwomechanizm że nie idzie ukręcić kierownicą albo od razu leci po montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na Tuchole nie narzekam tata pracuje w Hydrotorze naprawiają dobrze, szybko i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A regeneracja serwa ile w ogóle kosztuje? Bo ja też mam w 904 że po jakimś czasie jazdy ja chcę odstawić to nie idzie skręcić w miejscu...

 

I dobrze jest przy wymianie (jak ma się luzy)krzyżaki sprawdzić na wałku kierowniczym bo to od tego się biorą.Bo to się cały czas hebluje na lewo prawo.Najbardziej to się w polu zużywa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaka może być przyczyna, żę na zimnym oleju lekko się kręci a jak się rozgrzeje to czasami tak się przytnie, że dwoma rękami nie można ukręcić. Dodam, że jest to ursus 902 z 83roku z turem 5 trzysekcyjnym z samopoziomowanie i szczególnie używam go do wożenia balotów gdzie często trzeba kręcić prawie w miejscu. Ciągnik jest na kołach 20. Kolega oddał serwo do regeneracji to zapłacił 370zł i na rok gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Nie, nic nie przeskrobali, ale chcemy sprawdzić czy poza Hydrotorem coś jeszcze jest ; ) Dlatego pytałam poza Tucholą, bo tę firmę znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak można sprawdzić czy pompa szwankuje i jaki olej polecacie do wspomagania bo ja wlałem hydrauliczny ten zółty podobno rzadszy to niby lepszy ale czy to prawda ?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odkopuję temat, czy idzie dostać wąs serwa?

Pękł mi przy drążku.

Patrząc po katalogu jest to nr: 88276020 (jeden otwór).

Nie bardzo widzi mi się oddawać dobre serwo do regeneracji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

próbowałem się dodzwonić wczoraj przed południem ale mi nie wyszło.

Będę jutro próbował a jak nie dostanę to spawarka....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

osobiście szukałbym używki... na pewno dłużej pochodzi...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Już nie mów że częsci do tych ciagników są gorszej jakości.....Do tych ciągników są częsci dobrej jakości - rzadko import. to nie 360 że tżeba uważać co się kupuje


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

oj nie powiedziałbym... nie dawno kupiłem nowy cyklon do filtra powietrza do 385.... po 10 godzinach rozleciał się... a niby oryginalny słowacki lub czeski..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dlatego skłaniam się nawet ku spawaniu ;)

Ogólnie podejdę do tematu w przyszłym tygodniu bo w tym robotę zrobi MTZ952.3 ;)

A tego wąsa na spokojnie, albo nowy albo spawanie (w C330M pospawane trzyma już z 15 lat).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@FINN No własnie, Polska konstrukcja to i polskie części trzeba.Tak jak z pompkami do hamulców, Fragokov były dobre, ale kiedyś.Pozakładałem w 1214 polskie i spokój ;)

 

No możesz pospawać, ale najpierw dobrze by było abyś sfazował krawędzie i duży amperaż i jazda :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

spawarka 2 fazowa, odpowiednie sfazowanie, niebieskie elektrody 4-5mm (coś ala tych od haków CBM) i po temacie.

Jedynie nie mam czasu tego porozbierać (2 chłodnice muszę zdjąć).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no bo to musisz pół ciągnika rozbierać żeby to wyciągnąć :P Tak jak ja wyciągałem serwo w 904 bo ciekło, nowe uszczelniacze pozakładane i dalej cieknie....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co, pół ciągnika rozebrać do wyjęcia serwa? to chyba od tyłu rozbierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jakie pół. Mi to mniej wyjdzie bo tylko część obciążników, maskę filtr, obie chłodnice i po temacie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez pawel
      Witam wszystkich czy już ktoś dokonywał takiej przerobki i jak to rozwiązaliście. Za wszystkie podpowiedzi i uwagi na ten temat z gory dziękuję.
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj