Skocz do zawartości

Zdjęcie

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:57

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P cześć. Na komputerze wyskoczył mi komunikat w stylu fuel separation water. Rozumiem że to właśnei info o pełnym odstojniku. Pytanie głupie ale jak w nim to opróżnić żeby wszystko było ok ?:P
I druga sprawa, może ktoś miał z tym problem. Tylny zaczep ma luzy, obraca się do okoła, wystarczy leko ruszyć a obkręca się na dół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pełny odstojnik wody ? JD 6930 P Dzisiaj, 11:37
  •  

#2 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:20

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P odstojnik z woda jest przy filtrze paliwowym pod filtrem przykrecony tak jak by przezroczysty kubek hehe a co do zaczepu to nic sie nie stanie jak sie obraca u mnie tak jest i jest git a jezeli chcesz to miedzy ta czescia od zeczepu co siedzi w sownicy a ta czescia co sie zaczepia przyczepe jest imbusik trzeba go docisnac i powinno byc ok

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:21

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P Wystarczy kropelka wody na czujniku i będzie wariować i pokazywać wodę bynajmniej u mnie w ładowarce JCB tak był, do póki nie rozebrałem i nie umyłem wszystkiego. Od półtora roku się nic nie zapaliło a wody też nie widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2013 - 10:15

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P Dawidg2 , w odniesieniu do twojego zapytania, dam ci dobrą radę ,po pierwsze staraj się kupować paliwo z pewnego żródła , nigdy nie tankuj do ciągnika na stacji CPN prosto do baku ciągnika, przechowuj paliwo w zbiornikach do tego przystosowanych w zacienionym suchym miejscu , staraj się aby te zbiorniki były w miarę pełne , a poziom z jakiego czerpiesz paliwo nigdy nie sięgał dna zbiornika tam zawsze odstanie się najgorszy syf ,a unikniesz problemów z wodą , to jedna rada , druga rada , zbiornik paliwa w ciągniku posiada od spodu korek spustowy , co jakiś czas zwłaszcza w okresie jesienno zimowym , popuść go o jeden, dwa obroty i spuść zanieczyszczenia ze zbiornika , to samo uczyń przy separatorze , odepnij czujnik i odkręć ze dwa obroty spuszczając zanieczyszczenia z odstojnika .
Tak w ogóle to zawsze jakiś ułamek , wody w paliwie będzie i tego się nie da uniknąć , różnice temperatur powodują że , na ściankach zbiornika skrapla się woda zwłaszcza, kiedy zbiornik jest prawie pusty lub często tylko w połowie pełny .
Jak już czujnik daje znać o wodzie w paliwie to koniecznie wykonaj te czynności o których tu pisałem, a następnie wymień filtry paliwa , myślę że , warto o tych czynnościach pamiętać .

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:01

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P Ja mam pewne paliwo, jak pisałem od 1,5 roku się kropelka wody w odstojniku nie pojawiła. A już przeleciało przez niego chyba ze 3 tys litrów. Albo i więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:04

pełny odstojnik wody ? JD 6930 P to samo miałem u siebie wystarczy że odkręcisz korek pod filtrem i woda powoli spłynie bo mój jd ma już ponad 3000 mth i ani razu nie czyszczony bak był