Zaloguj się, aby obserwować  
HondaMtx

Ścinanie maski w zetorze 8011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HondaMtx    121

Witam!

Szukałem i nie znalazłem więc zakładam nowy temat.

A więc, panowie potrzebuje informacji jak ściąć maskę w swoim zetorku?

Mile widziane jakieś filmiki bądź zdjęcia jak to zrobić ;)

 

Pozdro HondaMtx


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didku1    0

ja też u siebie ścinałem ale zabardzo ci nie pomogę bo oddawałem maskę do blacharza

Edytowano przez didku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to wzieło Cię na zmianę, a szukałeś gdzieś maski nowego typu - chyba że droga,jeśli nie chcesz wydawać na maskę to wytnij klin wzdłóż maski, z przodu około 15cm [jak nie więcej] potem szpachla i prysnąć, starsze typy miały tzw wysokie czoło maski po madernizacji wygląd jest milszy dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

dokładnie jak kolega wyżej pisze, trzeba wyciąć kliny mniej więcej tak post-3039-0-48259500-1354387883_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@michal tylko muszę filtr skrócić i będzie gites :)

@esgreg zakup nowej nie wchodzi w grę gdyż mi obecna maska nie przeszkadzała nigdy ale sprzedaje go i każdy jak dzwoni to tylko o tą ściętą maskę pyta, więc trzeba ściąć ;)

@binek dzięki za link ;)

 

Mniej więcej wiem jak to zrobić tylko się zastanawiam, że gdy ją rozetnę i będę wstawiał górną klapę to mi braknie blachy do góry i chyba trzeba będzie jakąś dociąć i dopasować a potem ładnie się boschem wyszlifuje i szpachla załatwi sprawę :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No widzisz jakie mongoły, pytają o maskę a to tylko kosmetyka, wolą kupić drypa byle by miał tą maskę ściętą, przytnij i puszczaj go niech się jarają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no cóż na to poradzić. A najśmieszniejsze było jak gościu przyjechał oglądać i mu się nie spodobało, że ma założone dodatkowe obciążniki z przodu :D to, to mnie już całkiem rozwaliło xD

A co do maski to w przyszłym tygodniu się za to wezmę, żeby nie mieli się do czego przyczepić jak przyjadą oglądać.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no jak sie zwraca uwage glownie na wyglad to powodzenia przy zakupie... Bajdełej tez myslalem o scieciu ale szybko sobie darowalem bo jest w dobrym stanie i tez ma swoj urok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jasne że ma swój urok, ciągnik był wyprodukowany wtedy i wtedy i tak wychodziły z fabryki, wygląd i wykonanie tak jak kolor oryginalny świadczy właśnie o czasie powstania. Lepiej jest mieć czy tam kupić w oryginalnym stanie a nie maska od czegoś tam, zegary od czegoś tam kabina z ufo ale jest fajna to ktoś na siłę ją wj...boł na ciągnik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

widziałem ten filmik ;)

@kojot to już indywidualna sprawa na co kto zwraca uwagę :) no ale wiesz ktoś przyjedzie i nie ma się bardzo do czego przyczepić (chodzi o stan techniczny) to się czepia o szczegóły, że maska nie ścięta lub, że obciążników z przodu za dużo :ph34r:

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

z tymi obciążnikami to śmiech ale z tą maską to najbardziej taki co się mało zna bo myśli że jak ścięta maska to już nowy typ silnika skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zabalex
      Panowie jak wygląda orginalne mocowanie szyby tylnej  ramka z amortyzatorami i klamka Mile widziane zdjęcia 
    • Przez Marcin91
      Witam.
       
      Mam pytanie odnośnie filtrów kabinowych w grubym dachu Zetorów modeli 8111-16145. Czy ktoś z was je wymieniał? Swoje wyciągnąłem, bo są w opłakanym stanie i nie wiem czym je teraz zastąpić. Szukałem w sieci takich, niestety nie znalazłem. I się zastanawiam czy nie zastąpić ich filtrami powietrza z jakichś samochodów ciężarowych o podobnych wymiarach (ewentualnie skrócić z długości) albo stworzyć z cienkich kątowników ramkę o wymiarach filtra i zastosować jakiś materiał żeby trochę oczyszczał to powietrze. Co o tym myślicie?
       

    • Przez dzarjan8111
      Ktoś "mądry" kiedyś to wywalił z tego ciągnika a teraz jest dosyć głośno http://www.kubikzetor.cz/katalogy-zetor/ur-ii-crystal/8111-16145/rejstrik-29/blatniky-zvysene-38-pre-kabinu/?p=562 . Gdzie taką przegrode dostać ?
    • Przez damian123141
      jaka długość siłowników gazowych drzwi żeby pasowały. niestey poprzedni właściciel zdją je i nie wiem jakie były
    • Przez KaMaDiRxD
      Siemka wie ktoś czy do zetora 8011 mogę założyć kabinę od jakiegoś innego ciągnika bez jakiś wielkich przeróbek na mocowaniach i przede wszystkim od jakiego ciągnika chodzi oto żeby poprawić komfort
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj