Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usterki w TD

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 09:53

Usterki w TD Witam mam problem z td 5030 mianowicie od pewnego czasu zaczął opadać hamulec jak wcisnąłem pedał i trzymałem opadł do końca ... 2 dni temu zaczął palić się stop i pali się nieustannie ... a gdy zaciągnę ręczny i później puszczę to napęd piszczy tak jak przy właczonym przednim napędzie dopiero jak zgaszę to to puszcza .... jakieś sugestię prosze pilnie o pomoc bo mam jeszcze robotę w polu. Dodam jeszcze że ciągnik ma 3 lata

Edytowany przez casejx80, 01 grudzień 2012 - 09:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usterki w TD Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 01 grudzień 2012 - 11:14

Usterki w TD Polecam serwis nh albo serwisanta z nh na "lewo" bo to nie ursus,mtz ani zetor
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#3 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:03

Usterki w TD a nie masz za mało płynu hamulcowego?

#4 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2012 - 16:58

Usterki w TD albo coś z pompą hamulcową
a co do serwisu nie musisz tylko do mechanika jak sam nie chcesz się bawić
bo pytałem się serwisanta czy tak ciężko jest coś naprawić w new hollandach to powiedział jeżeli nie chodzi o elektronikę to nie tylko fakt jest gorszy dostęp do niektórych podzespołów niż np w 60-ce ^^

Edytowany przez Jakub667, 01 grudzień 2012 - 17:03.

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 17:19

Usterki w TD

Polecam serwis nh albo serwisanta z nh na "lewo" bo to nie ursus,mtz ani zetor

A widziałeś kiedyś hamulce w ursusie czy zetorze ? :) jeśli nie masz widocznych przecieków to albo pompa albo nieszczelny tłoczek najprędzej

#6 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 01 grudzień 2012 - 18:52

Usterki w TD mam 3 ursusy i naprawa jest prosta
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#7 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 13:32

Usterki w TD bobek napisał ze miał tak samo i ze to uszczelniacze na pompce hamulcowej do zbiorniczka od płynu jest taki dostep ze nawet głowu nie mogę wstadzić bo maska przeszkadza odkręciłem tą zakrętkę od zbiorniczka i zakręciłem to hamulce przestały się świecić non stoper a jak wciskam hamulec to się teraz wogóle nie świecą teraz jestem chory ale jak dojdę do zdrowia to sie zainteresuje co tam naprawde jest grane ...

#8 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:05

Usterki w TD Witam.Mam problem w NH 5040 ,a mianowicie z tymi bocznymi szybkami co się powinny uchylać a teraz nie moge ich otworzyć. Najpierw z jednej a teraz z drugiej nie moge nawet przez siłe ,choć boje się o szybe. Może miał ktoś taki przypadek z tymi szybkami co z tym zrobic.?

#9 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:18

Usterki w TD Pewnie przymarzły ci uszczelki gumowe do ramy stalowej kabiny .

Albo wstawić do ciepłego ciągnik albo delikatnie opalarką/suszarką podgrzać uszczelkę dookoła szyby .

Jak juz otworzysz polecam wytrzeć do sucha i spryskać smarem sylikonowym do uszczelek

Pozdrawiam
New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:23

Usterki w TD Witam.NIestety problem tkwi w tych zamkach ,tj, sprężyna zacieła się z tym sworzniem i koniec nie idzie otworzyć. Trzeba chyba nowe zakupić ale spróbuje to rozebrać........ Ale mam jeszcze jeden problem ,mianowicie parują mi szyby przy zamknietej tylnej szybie. Ciągnik bez klimy, próbowałem już wszystkiego ,dmuchawa na ful ,ciepłe i zimne powietrze i parują.Jedyny sposób to otwarcie tylnej szybie ale przy tej pogodzie to mi śnieg kurzy do środka. Czy też tak macie w swoich TD, może da sie coś z tym zrobić ? POZDRAWIAM.

#11 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:52

Usterki w TD z tyłu za głową masz takie dwie kratki jak nawiewy, to jest wentylacja, otwórz je, a nawiewy skieruj na szyby,
od środka umyj dobrze szyby i później zastosuj http://showcarshine....aparowaniu.html tylko jedną szybę musisz zostawić bez specyfiku, ona będzie parowała i zbierała wilgoć z powietrza, ten specyfik powinieneś dostać i w większych supermarketach typu tesco

#12 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:32

Usterki w TD jak te kratki z tyłu otworzysz to będzie pobierało powietrze z kabiny i jeszcze bardziej szyby będą parować...

#13 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:32

Usterki w TD o one nie mają wyprowadzenia na zewnątrz ??

#14 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:09

Usterki w TD z tyłu za głową masz takie dwie kratki jak nawiewy, to jest wentylacja, otwórz je, a nawiewy skieruj na szyby,
od środka umyj dobrze szyby i później zastosuj http://showcarshine....niu.html��tylko jedną szybę musisz zostawić bez specyfiku, ona będzie parowała i zbierała wilgoć z powietrza, ten specyfik powinieneś dostać i w większych supermarketach typu tesco

Szkoda kasy na specyfiki, trzeba stosować metody naszych babć :) Najlepiej umyć szyby z zewnątrz i w wewnątrz chłodną przygotowaną wodą z octem w proporcji pół na pół i użyć do tego miękkich szmatek, albo papieru, a potem zrobić miksturę z wody 0,5l i 5 kropli gliceryny (dostępne w aptece) delikatnie spryskać szyby przetrzeć szmatką, papierem, a na koniec zwinąć mamie albo siostrze pończochę i wypolerować szyby. Efekt jest taki że są jak nowe i zabezpieczone przed parowaniem, no a dodatkowo skieruj wszystkie nadmuchy na przednią szybę i puść letnie, lub zimne powietrze nie gorące i otwórz kratki wentylatorów nad tylną szybą na maksa, jak zadziała to spróbuj cieplejsze powietrze i nagrzej porządnie kabinę by osuszyć maksymalnie powietrze wewnątrz.

te kratki otwarte to obieg zamknięty powietrza, a jak je zamkniesz to wentylator "na siłę" przez filtry wciąga powietrze zewnętrzne.

Edytowany przez 8piotrek6, 24 styczeń 2013 - 16:12.

#15 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:01

Usterki w TD No więc to przecie o to chodzi żeby brał świeże powietrze z zewnątrz, a nie mieć duchotę w środku

#16 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:22

Usterki w TD Dzisiaj sprawdziłem te otwory wentylacyjne i powiem że z tyłu były otwarte a z przodu dwa otwarte a dwa zamknięte. Odkopałem instrukcje obsł. od TD ale niema słowa o parowaniu szyb. Po zamknięciu tylnych i otwarciu i skierowaniu nadmuchu na szybe przednią wydaje się że będzie ok ale to w krótkiej próbie na postoju .Pozostaje mi jeszcze dokładne umycie szyb.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 21:29

Usterki w TD @casejx80 jak rozwiązałeś problem z hamulcami ? mam właśnie też taki problem w td5030... wymieniałeś pompki czy może same uszczelniacze ?