Zaloguj się, aby obserwować  
pit0311

Poidła smoczkowe dla bydła

Polecane posty

pit0311    0

Witam

 

Trzymam opasy w kojcach i wiecznie mam problem z poidłami pourywane nawet zamontowanie ich na zewnątrz drabiny paszowej nie pomaga. Ale widziałem za granicą poidła smoczkowe dla bydła które są montowane wyżej niż grzbiet opasa i zastanawiam się czy ktoś z was ma coś takiego albo wie jak zdaje takie poidło egzamin. Poidła które widziałem były zamontowane na dosyć dużej fermie bydła w Dani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też jakiś czas myślałem o takich poidłach po zobaczeniu ich w ofertach sprzedaży.Nie wiedziałem czy nadają się dla dorosłego bydła i kupiłem zwykłe.

@TheBociek1996 zanim wstawisz jakiś link to sprawdź zawartość całego tematu bo pierwszy temat jest o poidełkach i smoczkach dla świń :lol: .

Jak temat pozostanie i pojawią się opinie hodowców to będzie i dla mnie jakąś wskazówką przy zakupach na przyszłość.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja nie mam żadnych problemów z urywaniem poideł przez byki, ważne są grube utwardzane śruby mocujące poidła, szerokie i też grube obejmy z przyspawanymi od wewnątrz dwoma kwadratowymi drutami 5mm x 5mm, które zapierają się za taki sam drut przyspawany na słupku na którym jest poidło.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, ten temat jest poświęcony poidłom smoczkowym dla bydła, drób wygląda trochę inaczej i ma całkiem inne poidełka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj