pawelek98

forterra 115 nie odpala , kręcisz i nic a chodził cały dzień

Polecane posty

pawelek98    1175

w pługu a za 2 dni nie mogłem odpalic czy co w pompie się zacieło czy co, tak te wszystkie dźwigienki chodzą jak wiecie to poradźcie co za przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

jakbyś dokładnie napisał i opisał swoje spostrzeżenia to by na pewno ułatwiło znalezienie przyczyny...


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najgorsze co może być przy zakładaniu tematu to niesprecyzowanie swojego problem i liczenie że wszyscy wiedzą o co chodzi...

 

Może skończyło się paliwo i wyciągnął do końca ze zbiornika, a do domu dojechałeś na tym co zostało w filtrach.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

a co tu precyzowac jakies gówno nie łączy bo paliwo jest wszędzie na zaciąg nie moge bo pług podzepiony, jak chodził do końca to ani pompa ani pompka nie powinna nawalic, może jakiś styk od sprzęgła, womu itp. tu nie ma co radzic jak ktoś miał taki przypadek to wie o co chodzi i myślę że mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To źle myślisz... ostatnia wróżka na AF odfruneła, Jin uciekł, a jesli Ty nam nie powiesz czy silnik kreci, czy jakis dym idzie z tłumika, czy coś klika jak przekręcasz kluczykiem, to zapomnij że ktokolwiek wywróży z fusów rozwiązanie twojego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

kręci rozrusznik???


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

marcin właśnie mi o to chodziło i tak jutro zrobie, bo uważam że jakiś gówniany przewód nie łaczy . rozrusznik kręci, wybaczcie mi jeżeli nie precyzuje dokładnie ale jestem troche wku....

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

mi tez kiedyś kręciła i nie chciała zapalic....nie odbiła mi linka od gaszenia silnika i po prostu dawka paliwa była odcięta i koniec...

Edytowano przez MarcoWzu

Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Taka moja rada na przyszłość jak byś chciał pług odpiąć przy zgaszonym silniku. Ściągnij kabel z czujnika ciśnienia oleju silnikowego, przekręć kluczyk i ustaw EHR na opuszczanie. Wtedy ramiona podnośnika pójdą na dół.

PS Blokadę elektryczną zapalania robi tylko pedał sprzęgła i włącznik wom-u.

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

dzięki panowie problem zdiagnozowany, jakiś regultor do pompy paliwowej do elektromagnesu za mało prądu dawał i jak dałem bezpośrednio od akumulatora to odpalił, teraz musze znaleźc gdzie on jest i go wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GloryMU    0

Witam wszystkich pozwolę się podczepić mam podobny problem z Proximą Plus105, Wczoraj po pracy zgasiłem a z rana nic a nic jakby właśnie linka od gaszenia zaciądnięta była masakra dodam że Proximka z 2010r i koło 6000mth zaczęła też mi jakiś miesiąc temu delikatnie chwilami falować na wolnych obrotach ale tak bez żadnej reguły po prostu czasem jej się zdaża ale z odpaleniem nigdy nie miałem problemu pali na strzał czy to rano czy jak ciepły

Kolego pawełek98 podpowiedz jak rozwiązałeś problem..? A może ktoś inny miał podobny problem proszę o kontakt 696457216 Pilnie bo moja Gwiazdeczka jest mega potrzebna.

Proszę o pomoc bo już za pompą się rozglądam a nie jest tania:/

Edytowano przez GloryMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Filtry, za powietrzny,zmiana podkladek,lub wygrzewanie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GloryMU    0

Liczyłem na głębsza podpowiedź bo to co zaproponowałes zetores to raczej podstawy które każdy sprawdzi przed napisaniem postu...;-) a podkładki to się wygrzewalo chyba w minionej epoce przed metalowo-gumowymi...

Edytowano przez GloryMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Falowanie może świadczyć o zużyciu pompki zasilającej.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj