Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś się zmienia na lepsze..

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:33

Coś się zmienia na lepsze.. ja jestem na VAT...i siłą rzeczy każdy na to przejdzie, jak sobie pomyślę ile kasy państwu oddałem to szok. Kolejna sprawa to podatek dochodowy...mam nadzieje że tego nie spartolą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś się zmienia na lepsze.. Dzisiaj, 13:42
  •  

#22 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:09

Coś się zmienia na lepsze.. właśnie gospodarny... my też jesteśmy na vacie i to boli jak te tysiące do skarbówki idą... masz rację z podatkiem dochodowym... oby ktoś tam w tych biurach brał pod uwagę polskie realia a nie unijne normy....

#23 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:15

Coś się zmienia na lepsze.. Jesteście na Vat i źle na tym wychodzicie?

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 15:48

Coś się zmienia na lepsze.. Na na Vacie lepiej wychodzę niż hodując 150 sztuk świń.
Zrezygnowałem ze świń i przeszedłem na vat.

#25 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:53

Coś się zmienia na lepsze.. VAT to wybawienie..jeśli ma się duże obroty, i w miarę inwestuję. Pisząc o oddawaniu państwu kasy chodziło mi o czas kiedy na VAT nie byliśmy. Teraz czekamy na podatek dochodowy, jestem ciekawy...wątpię żeby ktoś miał coś do zapłacenia, wystarczy jeśli rolnicy wezmą przykład z firm i tzw."firm" ;)

#26 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 19:03

Coś się zmienia na lepsze.. czytam czytam i wszystkim racje przyznam, mnie tez sie nie podoba obecny system dopłat bezpośrednich bo korzystaja z nich, ale ci ktorzy maja tysiace ha ( jestem z wlkp i tu jest takich duzo) albo ci ktorzy maja np 10 ha, robic sie nie chce i puszczaja w dzierzawe za nie male pieniadze, a ze ziema ma wziecie to o klientow nie trudno !!podam wam przyklad moj - wzialem dzierzawe 5 ha od gospodarza ktory ma okolo 12 ha Pola zaniedbane, niskie ph, niska zyznosc etc stawka to 800 zł za ha Dopłate ma własciciel, dodatkowo dzierzawie 100 ton limitu buraka (dopłata cukrowa bierze wlasciciel) czuli facet nic nie robiac ma- 5*900=4500 dalej 5 * 800= 4000 i 100 *50= 5000 to nam daje 13500 lezac i madrujac sie ile to niby ja na jego ziemi zarabiam !!! owszem zarabiam ale ponaszac dodatkowo ryzyko i do bardzo duze- pogoda, cena etc a on ???? zadne !!!! ale takich jak on jest wielu, i to on pierwszy bedzie stal w kolejce po np rente srukturalna bo to on sie czuje niby rolnikem tylko co on w swoim zyciu wyprodukowal ?? ile oddal panstwu podatku od tej produkcji ???? Mysle ze gdyby wprowadzono doplaty do produkcji to by ta ziemie juz dawno sprzedal a tak.... te 13500 ma !!! dopłąty do produkcji nie powodowalyby okrezowych wzrostów cen np nawozów , bo wiadomo jak jest teraz-1 grudzien wypłaty i jazda do gory, nowy nabor na mgr i jazda do gory z cenami maszyn itd itd sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie tylko niektore sprawy sa tak proste i przejrzyste ze chyba mozna im jakos zabobiegac i nierobstwo tepic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich pracowitych............

#27 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 19:36

Coś się zmienia na lepsze.. tak gospodarny, w tą stronę też masz racje, że jak nie byliśmy na vacie to też nas łupili.... z samego paliwa dużo się wraca a paliwo to podstawa.
Madziu właśnie chodzi o to że w ten sposób w miarę dobrze i normalnie można gospodarować.

przyłączam się do Adiego - pozdrowienia dla pracowitych i gospodarnych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:49

Coś się zmienia na lepsze.. Adi czy jak umawiałeś się na te dzierżawy to miałeś przystawiony pistolet do głowy czy sam dałeś więcej niż sąsiedzi a teraz lamentujesz.Jak pole takie słabe to trzeba było go nie brać, a jak podpisałeś umowę to raczej świadomie, że będziesz miał z tego dochody.

#29 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:44

Coś się zmienia na lepsze.. Gdyby nie było za przeproszeniem takich frajerów jak adi to by nieroby ziemię dawno sprzedali a tak mają się dobrze jak znajdują się tacy jak adi. Osobiście wolę spłacać kredyt jak płacić chore stawki za dzierżawę. Adi to dzięki takim jak ty nikt ziemi nie sprzedaje jak można dzierżawić i trzepać kasę.

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:02

Coś się zmienia na lepsze.. tylko że z kupnem nie jest tak łatwo bo jak jest coś do sprzedania to są gospodarze których interesuje każdy kawałek mają już kilkaset ha własnej ziemi i taki co ma 20-30ha chcąc kupić powiedzmy 5ha nie ma szans bo zawsze go przebija. Nawet jak zapłacą po 40tys czy więcej to tego nie odczują bo nie muszą się zadłużać. Jedyna szansa na rozwój dla mniejszych gospodarstw to dzierżawy.

#31 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:24

Coś się zmienia na lepsze.. Dopłaty do produkcji były w "starej unii" i nie sprawdziły się. Była nadprodukcja żywności, ceny płodów leciały na łeb na szyję a dopłaty w żadne sposób nie rekompensowały różnic między nakładami, a przychodem. Dlatego wprowadzono ten system. Główny mankament to to, że pojęcie rolnika jest różnie rozumiane, i pieniądze trafiają niekoniecznie w odpowiednie ręce.

#32 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:31

Coś się zmienia na lepsze..

Gdyby nie było za przeproszeniem takich frajerów jak adi to by nieroby ziemię dawno sprzedali a tak mają się dobrze jak znajdują się tacy jak adi. Osobiście wolę spłacać kredyt jak płacić chore stawki za dzierżawę. Adi to dzięki takim jak ty nikt ziemi nie sprzedaje jak można dzierżawić i trzepać kasę.

Czytaj ze zrozumieniem i nie obrazaj innych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:45

Coś się zmienia na lepsze.. A o co wy macie pretensje?? Chorzy na głowę czy zawistni? Ziemia Kowalskiego i Kowalski robi co chce bo to jego własność. Chcesz w dzierżawę brać? To bierz, nie to nie. Kim jesteście żeby decydować kto jak ma żyć?