gospodarny1992

Coś się zmienia na lepsze..

Polecane posty

adi29    0

czytam czytam i wszystkim racje przyznam, mnie tez sie nie podoba obecny system dopłat bezpośrednich bo korzystaja z nich, ale ci ktorzy maja tysiace ha ( jestem z wlkp i tu jest takich duzo) albo ci ktorzy maja np 10 ha, robic sie nie chce i puszczaja w dzierzawe za nie male pieniadze, a ze ziema ma wziecie to o klientow nie trudno !!podam wam przyklad moj - wzialem dzierzawe 5 ha od gospodarza ktory ma okolo 12 ha Pola zaniedbane, niskie ph, niska zyznosc etc stawka to 800 zł za ha Dopłate ma własciciel, dodatkowo dzierzawie 100 ton limitu buraka (dopłata cukrowa bierze wlasciciel) czuli facet nic nie robiac ma- 5*900=4500 dalej 5 * 800= 4000 i 100 *50= 5000 to nam daje 13500 lezac i madrujac sie ile to niby ja na jego ziemi zarabiam !!! owszem zarabiam ale ponaszac dodatkowo ryzyko i do bardzo duze- pogoda, cena etc a on ???? zadne !!!! ale takich jak on jest wielu, i to on pierwszy bedzie stal w kolejce po np rente srukturalna bo to on sie czuje niby rolnikem tylko co on w swoim zyciu wyprodukowal ?? ile oddal panstwu podatku od tej produkcji ???? Mysle ze gdyby wprowadzono doplaty do produkcji to by ta ziemie juz dawno sprzedal a tak.... te 13500 ma !!! dopłąty do produkcji nie powodowalyby okrezowych wzrostów cen np nawozów , bo wiadomo jak jest teraz-1 grudzien wypłaty i jazda do gory, nowy nabor na mgr i jazda do gory z cenami maszyn itd itd sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie tylko niektore sprawy sa tak proste i przejrzyste ze chyba mozna im jakos zabobiegac i nierobstwo tepic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich pracowitych............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak gospodarny, w tą stronę też masz racje, że jak nie byliśmy na vacie to też nas łupili.... z samego paliwa dużo się wraca a paliwo to podstawa.

Madziu właśnie chodzi o to że w ten sposób w miarę dobrze i normalnie można gospodarować.

 

przyłączam się do Adiego - pozdrowienia dla pracowitych i gospodarnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Adi czy jak umawiałeś się na te dzierżawy to miałeś przystawiony pistolet do głowy czy sam dałeś więcej niż sąsiedzi a teraz lamentujesz.Jak pole takie słabe to trzeba było go nie brać, a jak podpisałeś umowę to raczej świadomie, że będziesz miał z tego dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Gdyby nie było za przeproszeniem takich frajerów jak adi to by nieroby ziemię dawno sprzedali a tak mają się dobrze jak znajdują się tacy jak adi. Osobiście wolę spłacać kredyt jak płacić chore stawki za dzierżawę. Adi to dzięki takim jak ty nikt ziemi nie sprzedaje jak można dzierżawić i trzepać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko że z kupnem nie jest tak łatwo bo jak jest coś do sprzedania to są gospodarze których interesuje każdy kawałek mają już kilkaset ha własnej ziemi i taki co ma 20-30ha chcąc kupić powiedzmy 5ha nie ma szans bo zawsze go przebija. Nawet jak zapłacą po 40tys czy więcej to tego nie odczują bo nie muszą się zadłużać. Jedyna szansa na rozwój dla mniejszych gospodarstw to dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dopłaty do produkcji były w "starej unii" i nie sprawdziły się. Była nadprodukcja żywności, ceny płodów leciały na łeb na szyję a dopłaty w żadne sposób nie rekompensowały różnic między nakładami, a przychodem. Dlatego wprowadzono ten system. Główny mankament to to, że pojęcie rolnika jest różnie rozumiane, i pieniądze trafiają niekoniecznie w odpowiednie ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Gdyby nie było za przeproszeniem takich frajerów jak adi to by nieroby ziemię dawno sprzedali a tak mają się dobrze jak znajdują się tacy jak adi. Osobiście wolę spłacać kredyt jak płacić chore stawki za dzierżawę. Adi to dzięki takim jak ty nikt ziemi nie sprzedaje jak można dzierżawić i trzepać kasę.

 

Czytaj ze zrozumieniem i nie obrazaj innych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A o co wy macie pretensje?? Chorzy na głowę czy zawistni? Ziemia Kowalskiego i Kowalski robi co chce bo to jego własność. Chcesz w dzierżawę brać? To bierz, nie to nie. Kim jesteście żeby decydować kto jak ma żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj