Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 07:20

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować Witam wszystkich
Kupiłem Agrotrona 200 2000 rok proszę o wskazówki jak dobrze go używać - jak zmieniać biegi, na co zwracać uwagę. Do czego służą przyciski w podłokietniku - pierwszy zmienia Power, Eko, Manual to wiem. Nie miałem wcześniej ciągnika z taką skrzynią i nie chcę go popsuć, nie chcę też w ciemno naciskać by czegoś nie zablokować. Czy jest możliwość ustawienia by na automatycznej skrzyni nie redukował biegów do jedynki po zatrzymaniu, tylko ruszał np z czwartego lub trzeciego biegu? A i jakie oleje?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.agrotron.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować Dzisiaj, 23:05
  •  

#2 Share Marcin2222

Marcin2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:09

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować Witam, biegi można zmieniać na 2 sposoby, klasycznie poprzez popchnięcie do przodu lub tyłu tej małej dźwigienki, albo automatycznie przez komputer. Sterowanie auto ustawiamy po wciśnięciu sterownika z tyłu po prawej stronie. Ciągnik sam podnosi sobie obroty na ustawiana wartość i sam zmienia biegi. Do ustawiania trybu pracy służą wspomniane 3 przyciski. eco zmiana automatyczna przy ok1600-1800 a power zmiana przy ok 2200obrotów, ciągnik sam obługuje obroty silnika i sterowanie skrzynia. Natomiast manual polega na tym, że gdy silnik steruje obrotami na max, to zmiana biegów jest pozostawiana dla nas. Nie pamiętam dokładnie tego, bo wole sam zmieniać biegi i sterować obrotami gazem nożnym.
Co do ruszania, to po zatrzymaniu na krótką chwilę należy przytrzymać sprzęgło,i nie zmieniać na N rewersem, wtedy ruszamy z biegu jakim ostatnio jechaliśmy, po dłuższej chwili komputer sam redukuje i ruszamy od 1 biegu. Tego nie da rady się zmienić.
Oleje wg zaleceń producenta, ja leje Fuscha silnik 15w40, skrzynia i hydraulika 10w40.
DF użytkuje od 5 lat więc jak coś to służę pomocą.

#3 Share 16trebor

16trebor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 15:51

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować witam
kupiłem same rubina 160 z taką samą skrzynią biegów, jak zminiać biegi w tej chwili mam od 10 do 18 ustawione jak zejść niżej?? i jak przejść na te wolne biegi L ??

#4 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 06:31

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować Witam tam jest trochę inna skrzynia u mnie jest 9 biegów (zając/żółw) zmienia się malutkim dżojstikiem w podłokietniku są też przyciski od programowania zakresu biegów.
Do biegów L i H jest dźwignia przy podłodze spotkałem się kiedyś że ta dźwignia była zablokowana bo coś się uszkodziło ale to było w same 150 którego chciałem kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share 16trebor

16trebor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:35

Agrotron 200 obsługa biegów i ogólna. Jak eksploatować Ta dzwignia w podłodze odblokowuje sie dopiero gdy zejdziemy poniżej 10 biegu, zabezpieczona jest elektro magnesem,

#6 Share KamilPluciski

KamilPluciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 11:38

witam Nowicjusz dalej posiadasz df agrotrona 200????

Jakie sa w nim mankamenty??? Na co zwracac uwage przy zakupie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share FilipHury

FilipHury

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 06:25

Witam

Dołączam się do pytania. W następnym miesiącu mam zamiar kupić ciągnik o mocy ok 200 koni. Na chwilę obecną faworytem jest Deutz Agrotron 200. Nie znalazłem wielu opinii o tym ciągniku, a wybór w chwili obecnej opieram raczej o sprawdzoną przeze mnie markę (mam już Deutza AgroXtra) niż o dany model. Ciągnik w 99% będzie pracować z mulczerem / kruszarką leśną przy usuwaniu zakrzaczeń i samosiejek. Mulczer wymaga od 140 do 240 koni więc pod względem mocy powinno być ok. Wadą jest brak kierownicy do jazdy na wstecznym biegu, no i nie wiem jak wygląda sprawa z biegami wstecznymi pełzającymi tzn. optymalna prędkość pracy to 1 km/h na wstecznym przy obrotach na wom 1000 obr. Nie mogę znaleźć specyfikacji ile km/h ciągnik osiąga przy żółwiu na wstecznym przy skrzyni 27/27. Generalnie będę wdzięczny za każdą opinię. Na ciągnik mam przeznaczone ok 90 tys.

Pozdrawiam

30.01.2016 - na serio nikt nic nie wie o tym modelu? Chyba, że wszyscy właściciele chcą się go pozbyć i nikt nie powie złego słowa:)

Edytowany przez FilipHury, 30 styczeń 2016 - 18:41.

Dodaj odpowiedź