Krystian7745

Zetor 7245 vs ursus 3512

Polecane posty

Krystian7745    18

Witam posiadamy ursusa 3512 rok 1997 mamy go od nowości nie miał żadnego remontu i moje pytanie brzmi czy opłaca sie wymienić (bez żadnej dopłaty) na zetora 7245 rok 1989 krajowy cena 34900 zł malowany obciążniki,błotniki jest to zadbany ciagnik. Posiadam jeszcze zetora 7745 z turem i czy 7245 i 7745 byłby to zgrany duet jak myślicie czy zostawiać ursusa....Ursus praktycznie nic nie robi tylko kosi łąki, grabi i przyczepe ciaga piszcie jak wy byście zrobili na moim miejscu czekam na odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Miałbym ochotę wymienić ale patrząc na to bardziej ekonomicznie to po co 2 ciągniki podobnej mocy? Ursus jest mniejszy i oszczędniejszy, w sam raz do lekkich prac, a tak gdzie on nie może posyłasz zetora. No i jeszcze masz ciągnik od nowości, wiesz że nie nie ma z nim problemu i co było robione więc ryzyko ewentualnych problemów w przyszłości jest mniejsze. Jak się zamienisz to nie wiesz do końca na co trafiasz.

 

O właśnie zobaczyłem, że i dla Ursusa prawie roboty nie ma...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

cały ten zetor malowany? skoro tak to nie rozumiem jak może być on zadbany skoro wymagał malowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian7745    18

mincek18- chodzi mi że teraz wyglada ładnie więc bym sie za niego nie wstydził ;)

romek6340- własnie o to chodzi ze mamy go od nowości a napisałem że nie ma dla niego roboty bo za mała moc i nie da rady np z talerzówka z pługiem,prasa (jak prasjemy to ursus stoi a zetor prasuje i zwozi bele a tak to by robota szła ;) własnie mocno sie zastanawiamy....

Edytowano przez Krystian7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to wydaje mi się ale lepiej to by już może 5245 mniej spali od 7245 a uciąg i tak lepszy będziesz mieć niż 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam posiadamy ursusa 3512 rok 1997 mamy go od nowości nie miał żadnego remontu i moje pytanie brzmi czy opłaca sie wymienić (bez żadnej dopłaty) na zetora 7245 rok 1989 krajowy cena 34900 zł malowany obciążniki,błotniki jest to zadbany ciagnik. Posiadam jeszcze zetora 7745 z turem i czy 7245 i 7745 byłby to zgrany duet jak myślicie czy zostawiać ursusa....Ursus praktycznie nic nie robi tylko kosi łąki, grabi i przyczepe ciaga piszcie jak wy byście zrobili na moim miejscu czekam na odpowiedzi;)

 

Jak prosisz o rady to napisz coś więcej o robocie jaka jest dla traktorów .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to wydaje mi się ale lepiej to by już może 5245 mniej spali od 7245 a uciąg i tak lepszy będziesz mieć niż 3512

lepiej nie lepiej ale nikt nie proponuje zamiany za takiego zetora tylko za 7245, masz juz jednego zetora 4x4 a mniejszy ciągnik wcale nie musi mieć za priorytet uciągu do zgrabiarki rozsiewacza czy kosiarki rotacyjnej ten 3512 będzie niezastąpiony bo spali o połowę mniej paliwa gdyby robić to zetorem, jakbyś miał się zamieniać to bardziej ułatwił byś sobie życie sprzedając tego 3512 i za tą kasę kupując jakiś dodatkowy sprzęt do 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

cały ten zetor malowany? skoro tak to nie rozumiem jak może być on zadbany skoro wymagał malowania?

To że był malowany nie oznacza że wymagał malowania, niektórzy poprostu lubią gdy ciągnik wygląda przywoicie, mógł też mieć troszkę rdzy... więc nie powiedziane że był zakatowany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

lepiej nie lepiej ale nikt nie proponuje zamiany za takiego zetora tylko za 7245, masz juz jednego zetora 4x4 a mniejszy ciągnik wcale nie musi mieć za priorytet uciągu do zgrabiarki rozsiewacza czy kosiarki rotacyjnej ten 3512 będzie niezastąpiony bo spali o połowę mniej paliwa gdyby robić to zetorem, jakbyś miał się zamieniać to bardziej ułatwił byś sobie życie sprzedając tego 3512 i za tą kasę kupując jakiś dodatkowy sprzęt do 7745

No pogratulować rozsądku, i rzeczowego podejścia :P . Super pomysł :D niema to jak jeden traktor do wszystkiego :lol: można poustawiać robotę zwłaszcza w sianokosy............ itd naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem :P:D :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariusz a ile przeczepiania :D i co w przypadku awarii?? Z jednej strony zamiana fajna bo można by np. tura przeczepić do 7245 i jego wykorzystywać do takich prac jak wożenie koszenie itp... Zawsze np. 7745 można prasować a 7245 z turem zwozić ... Ale 3512 zwrotniejszy mniej palący i od nowości nie wiadomo co w takim 7245 jest pod maską tak naprawdę ... Trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw ... Ja osobiście bym zamienił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No pogratulować rozsądku, i rzeczowego podejścia :P . Super pomysł :D niema to jak jeden traktor do wszystkiego :lol: można poustawiać robotę zwłaszcza w sianokosy............ itd naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem :P:D :lol:

dziękuje za gratualcję jesli kolega występuje w 2 osobach boskich lub opanował sztukę prowadzenia dwóch ciągników na raz to tylko podziwiać i jak najbardziej 2 ciągniki uzasadnione a może ktos potrafi się roztroić czy rozczworzyć?

autor nic nie pisał że ma pomocników, ojca, tescia, syna czy żona chętnie siada na 2gi ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dziękuje za gratualcję jesli kolega występuje w 2 osobach boskich lub opanował sztukę prowadzenia dwóch ciągników na raz to tylko podziwiać i jak najbardziej 2 ciągniki uzasadnione a może ktos potrafi się roztroić czy rozczworzyć?

autor nic nie pisał że ma pomocników, ojca, tescia, syna czy żona chętnie siada na 2gi ciągnik

 

Już sam fakt że nie trzeba kilka razy dziennie przeczepiać traktora do różnych maszyn to plus . Ja zazwyczaj sam robię traktorami a mam 3 i nie wyobrażam sobie pracy jednym :P

A wracając do tematu, to za mało danych ile te traktory robią żeby doradzać ale moim zdaniem nie ma sensu mieć 2 podobne traktory, lepiej rozejrzeć się za np 5245 jak już ktoś pisał i może warto przełożyć do niego tura......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Już sam fakt że nie trzeba kilka razy dziennie przeczepiać traktora do różnych maszyn to plus . Ja zazwyczaj sam robię traktorami a mam 3 i nie wyobrażam sobie pracy jednym :P

A wracając do tematu, to za mało danych ile te traktory robią żeby doradzać ale moim zdaniem nie ma sensu mieć 2 podobne traktory, lepiej rozejrzeć się za np 5245 jak już ktoś pisał i może warto przełożyć do niego tura......

ja tez mam 3 ciągniki i nawet c 330 czasami się przydaje, zawsze lepiej jak jest więcej, ale dobrym sprzętem też można sobie życie umilić, co do polecania 5245 to tym bardziej bym odradzał to już lepiej zamienić na tego 7245, 45km i 4x4 szału nie ma a spalanie pewnie symbolicznie mniejsze od 7245 i już nie chodzi o to że zetor ale tą przednią oś ze zwolnicami i wiekszą masę musi wozić z sobą, możemy sobie tak gdybać ale tu chyba nie do końca o to chodzi czy dobry wybór bo ciągnik i taki 7245 tez by jakąś lukę wypełnił i było by fajnie, ale tutaj ważniejsze co tam w tym zetorku siedzi i w jakim jest faktycznie stanie, bo może być tak że w zetorze szykuje się remont a gościu wymyslił że machnie na niewytłuczonego mniejszego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj