Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

zelazny    0

fusilade szukam informacji czy ktoś stosowal ten środek razem z mocznikiem ? czy można tak mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0

Mustang Forte 195SE(1l) - 67 zł

Stabilan 750SL (5l) - 50 zł

Odżywka FoliQ 36 Azotowy (20l)- 115 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja na zboża daje Mustang 306 SE(0,5 l/ha) + Apyros 75 WG(20g/ha)... nie wiecie może w jakiej cenie?? :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

U mnie tak wyglądają ceny :)

 

Insol 20 l 190 zł netto

Dursban 5 l 219 zł netto

Galera 5 l 2059 zł netto

Sumi-Alpha 245 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Przykładowe ceny fungicydów u mnie (BRUTTO):

- Duett Ultra a 1L - 138zł, a 5L - 670zł

- Falcon a 1L - 149 zł

- Tilt Turbo a 1L - 105,50zł

- Sparta a 1L - 59zł

 

Celowo podaję ofertę akurat na fungicydy, gdyż w moim rejonie (środkowa Wielkopolska) grzyb szaleje ;/..

Zainteresowanych ww środkami, jak i innymi, zapraszam do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Nominalna dawka Falcona to 0,6L na ha. A więc koszt na hektar z opakowania litrowego to niecałe 90zł. Środek Bayer'owski, trójskładnikowy. U siebie stosuję go w jęczmieniu (gdyż moim zdaniem nie ma skuteczniejszego za tą cenę) i jako drugi zabieg w pszenżycie, np po Duecie Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0

Ceny fungicydów brutto:

Tebu 250Ew (5l)-280 zł

Sarfun 500SC(1l)-58 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0
Napisano (edytowany)

witam można już pryskać owies na chwasty ? chwastox turbo wystarczy ? mogę do tego 25kg mocznika dodać ? żyto można popryskać chwastoxem ? czy już trochę za pozno ?a może coś mi polecicie ? bo jutro mam pryskać i nie wiem co kupić ?

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

czy jak teraz zastosuję 20g Apyrosu to będe mógł zasiać w sierpniu rzepak? Sprawa pilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Chodzi ci o apyros 75 wg jeśli tak to wpisz w google tą nazwę 3 od góry jest karta charakterystyki (broszura pdf) a tam piszą, że rzepak można siać. Drogie to jest bo widzę, że sporo chwastów bierze. Piszą coś też że na jedno i dwu liścienne nalezy stosowac 2 zabiegi potrzebne sa też środki wspomagające.

A może mi ktos powie czy mogę wymieszać chwastoks turbo i attribut 70 wg na jedno i dwu liścienne w pszenicy jarej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MODEL67    0
Napisano (edytowany)

Jęczmień ozimy pryskany chiselem zielsko ładnie padło ale miotła niezbyt czym teraz pryskać na miotłe może byc puna uniwersal nie ma rejestracji

Edytowano przez MODEL67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ekolist 5l-28zł

Tebu 250WE 5l-260zł

Sarfun 500SC 5l-231zł

Siarczan magzezu Siedmiowodny 16%MgO,30%SO3-25kg -28zł

Betanal Elite 274 5l-600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

W jakich cenach jest u was: Artea 5l

Falcon 5l

Riza 250 Ew 5l

Orius 5l

Dziękuje z góry za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ja napisze jakie są ceny różnych środków u mnie:

starane 250 ec 0,5l -55zł; 1l- 105zł

aminopielik 6l- 95zł

ekolist 5l- 32 zł(ale nie wiem który)

puma 1l- 130zł

chwastox turbo 5l- 120zł(tego do końca nie jestem pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja dawno nie siałem łubin koledze pryskałem zboża i teraz mówi że ma 1 ha łubinu ładny tylko chwastów dwuliściennych jak diabli i czy jest środek ab y teraz jeszcze pryskać jak ktoś by podpowiedział czym pryska i jaki koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja mam sklep ze ŚOR, także jak trzeba to na gg możemy pogadać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj