Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#141 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:13

Środki ochrony roślin W jakich uprawach? U mnie tytanit będzie stosowany wyłącznie w burakach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 03:50
  •  

#142 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 28 luty 2011 - 23:45

Środki ochrony roślin

Jest jakiś sklep internetowy z środkami? Pytam bo u mnie nie można kupić afalonu...

Afalon ma być wycofany w tym roku, i coraz trudniej będzie go dostać, wpisz "afalon cena" i wyskoczy Ci parę sklepów internetowych.

#143 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 01 marzec 2011 - 18:50

Środki ochrony roślin Chce zastosowac na zboza, ale oprocz tego stosuje standardowe odzywianie dolistne (nawoz dolistny+mocznik+siarczan magnezu).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:28

Środki ochrony roślin skoro na zboża najlepiej coś z miedzią i to nie jakiś wieloskładnik który zawiera kilka setnych procenta tylko coś mocniejszego oraz jeśli masz wysokie ph gleby trzeba mangan również podobnie jak miedź znów jesli nieskie ph to molibden by się zdał.

#145 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 marzec 2011 - 12:18

Środki ochrony roślin Ja dolistnie zboża nigdy nie dokarmiam bo według mnie nie ma to żadnego efektu!!!!!!!Dałem Insol i 30 kg mocznika na 300 litrów wody na hektar i zboże nic sie nie zebrało.Moim zdaniem saletra tylko i wyłącznie.Ja na wiosne daje 350 kg saletry na raz na hektar , w fazie krzewienia się pszenicy jak ma około 15 cm i do końca jest piękna .W tym roku zastosuje na próbe 300 kg mocznika na hektar , zobaczymy co to będzie , ale przed samym deszczem.

#146 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:25

Środki ochrony roślin Według mnie lepsza saletra od mocznika

#147 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:20

Środki ochrony roślin Niedługo myśle że Ci siarki zabraknie również. Magnez też ważny. No ale po prostu masz dobrą glebę.

#148 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:33

Środki ochrony roślin Kiedyś nikt nie patrzył na to, czy siarka jest czy nie ma, czy magnez i mikroelementy są. Zwiększyła się intensywność uprawy, to i na inne składniki należy zwrócić uwagę

#149 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 18:19

Środki ochrony roślin

Ja dolistnie zboża nigdy nie dokarmiam bo według mnie nie ma to żadnego efektu!!!!!!!Dałem Insol i 30 kg mocznika na 300 litrów wody na hektar i zboże nic sie nie zebrało.Moim zdaniem saletra tylko i wyłącznie.Ja na wiosne daje 350 kg saletry na raz na hektar , w fazie krzewienia się pszenicy jak ma około 15 cm i do końca jest piękna .W tym roku zastosuje na próbe 300 kg mocznika na hektar , zobaczymy co to będzie , ale przed samym deszczem.

Większych bzdur nie słyszałem, jak chcesz osiagnac plon 3-5 ton pszenicy ozimej to odżywki nie są potrzebne, ale jak liczysz na plon powyzej 8 ton, to nawet jak byś dał tone saletry a nie dasz siarki i mikro elementów, typu miedz, mangan, molibden i bor to o plonie zapomnij. Pozatym kto przy zdrowych zmysłach daje mocznik na start.

#150 Share rolnick1992

rolnick1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, chemia

Napisany 02 marzec 2011 - 18:54

Środki ochrony roślin Panowie macie cos dobrego na miotłe w pszenżycie? Na chwasty będe stosowal MUSTANGA a na miotłe nie wiem co i czy mozna by bylo zrobic to w w jednym zabiegu z mustangiem?
Chemiczny rolnik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:39

Środki ochrony roślin witam ! panowie ceny huzar pak i activ poproszę i jeszcze chwastox turbo ? albo jakieś namiary na sklepy ja jestem z okolic bełchatowa łódzie ? zastanawiam się nad kupnem w internecie ,ale koszt wysyłki zawsze 20zł do 30zł więc może w sklepie taniej ?

#152 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:12

Środki ochrony roślin Ceny Huzara masz na poprzedniej stronie - generalnie w przedziale 200-215 zł/0.3 kg.

#153 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:34

Środki ochrony roślin bo necie znalazłem za 176zł 0,3 ale wysyłka 21zł ale gdybym mieszkał blisko tej wioski to bym odebrał więc cena ok ! mam jeszcze pytanie co do oprysku żyta rubinem pryskał ktoś może ?

#154 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:07

Środki ochrony roślin Rubin ma zastosowanie w życie tak samo jak w pszenicy i pszenżycie, w tamtym roku go stosowałem w tym też chyba będę.
Trend is your friend

#155 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:32

Środki ochrony roślin efekty były zadowalające po stosowaniu tego rubina ? stosować jak najwcześniej wiosną ?

#156 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:16

Środki ochrony roślin Efekty dobre, nic nie przepuścił, stosuje się od 3 liści.
Trend is your friend

#157 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 15:09

Środki ochrony roślin Witam,proszę o sugestie co na owies głuchy w pszenicy ozimej i jaka cena (oprócz axialu) , Zgóry dzięki.

#158 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 marzec 2011 - 21:32

Środki ochrony roślin Stosowal ktos Regulator 620 SL w pszenzycie ozimym ,jaki efekt czy moze cos inngo polecicie.Sorry za znaki polskie ,brak.

#159 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 13:05

Środki ochrony roślin Huzar Activ 126 zł za litr. Dziś kupowałem na pszenice ozimą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 08 marzec 2011 - 17:16

Środki ochrony roślin Witam. Czytając wątek widzę, że sporo osób szuka konkretnych namiarów na punkty sprzedaży środków ochrony roślin. Mój tata prowadzi taki sklep w okolicy Poznania. Na wspomniany wcześniej HUZAR Pak a 300gr cena wynosi 198 zł brutto. Jego dawkowanie nominalne to 200gr/ha. W ubiegłym sezonie, środek ten cieszył się dużą popularnością i pełnym zadowoleniem klientów z rezultatów działania.

Co do punktu sprzedaży ŚOR, posiadamy szeroką gamę środków, prowadzimy również sprzedaż sznurka rolniczego (Defalin, John Deere), siatki (John Deere), nawozów itd. Sami posiadamy gospodarstwo rolne, mamy więc duże doświadczenie praktyczne, pomożemy w doborze odpowiedniego produktu, przy cenie zadowalającej klienta:).

Zapraszam do punktu sprzedaży, kontaktu telefonicznego oraz na www.agrix.pl