Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

daron64    4203

Albo jednak napisze

Znalazłem,  moim zdaniem ciekawostkę, to ja wstawiłem. 

A co Ci przeszkadza to,  co napisałem? Link z naszego dziennika byłby lepszy? Czy Roundup to nie popada pod ŚOR? O szkodliwości było wiadomo,  ale o tym,  że ktoś dostał prawie 300 baniek odszkodowania od giganta to chyba nie jest codzienność? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

przeczytałem cały artykuł nie jest to pierwsza osoba która dostała takie odszkodowanie ( może za ostro za reagowałem bo ostatnio dużo "zielonych" robi nagonki w temacie ŚOR i się uczuliłem w temacie ) a z randapem tak jak z papierosami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

 Ja nie z zielonych,  glifosat już do mnie jedzie :) a ja pierwszy raz trafiłem na wiadomość o takim odszkodowaniu.

Dla chłopa te 300 baniek to raczej kiepska pociecha, tyle że rodzinę ustawi. 

Ciekawi mnie dlaczego był narażony na kontakt z opryskiem tyle razy w roku? Jakieś zabiegi wkoło szkoły wykonywał? 

Edit

Hmm,  mówisz że to  ie pierwsza taka osoba,  a w artykule napisali w sumie,  ze:

"To pierwsza w historii wygrana obywatela przeciwko koncernowi, na którego przed sądem poskarżyły się już tysiące poszkodowanych mających kontakt z roundupem."

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13
Szkoda ze konkretnie nie podali w jaki sposob tak często miał kontakt ze środkiem. To ode mnie tekst w którym piszą 9 małej szkodliwości glifosatu. Może kogoś zainteresuje https://www.crazynauka.pl/czy-glifosat-jest-szkodliwy-sprawdzamy-co-mowi-nauka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czym zlikwidować lilijki w ogrodzie glifosat i chwastoxy nie działają mechaniczna likwidacja nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Chciałem sobie spryskać glifosatem jedna działkę, potem rozwieźć obornik/gnojówkę i przyorac na zimę. No i planowałem opryskać na koniec września, a potem końcem października rozwieźć obornik i przyorac. Tylko teraz już jakoś od środy jakieś deszcze pokazują. No i nienwiem, czy pryskać teraz, czy czekać na później. No uchodzi o to, że chciałem przyorac gdzieś początkiem listopada najdalej. No i czy jakbym opryskal teraz (jutro/pojutrze) to bedzie dobrze, czy do listopada to za długo czekać.z uprawa? Pytam, bo zawsze jak używałem glifosatu, to gdzieś po 4tyg uprawiałem, a jednego roku jakoś szybko prysnalem i jeszcze zanim do orki przyszło to się zielono zrobiło znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Nie chodzi mi o warunki pogodowe podczas zabiegu, czy zaraz po, tylko jak długa może być przerwa między opryskiem a późniejszą uprawa. Może ktoś mam jakieś doświadczenia w tym względzie? Tak z ciekawości pytam. Pryskać będę jutro, albo w środę. Deszcz dopiero w czwartek. Moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

https://dlaroslin.pl/

Macie jakieś doświadczenia z tym sklepem? Generalnie kupowałem u nich ładnych kilka razy i nie miałem zastrzeżeń a jak wyglądają Wasze doświadczenia? Ewentualnie chciałbym zapytać gdzie można wysyłkowo kupić produkty BASFu? Syngenta ma swój oryginalny sklep a tu nic nie mogę znaleźć


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Mam dwa pytania:

Jaki polecacie tester pH i twardości wody do oprysków? I czy kwasek cytrynowy jest wystarczający do zmiękczania wody tudzież do obniżania pH?

Drugie pytanie dotyczy zwalczania piany w opryskiwaczu. Chce zastosować 5l glifosatu 360 na hektar i na 200 litrów wody. Więcej wody nie chcę stosować bo mam mały opryskiwacz a pola do pryskania dużo i sporo oddalone od gospodarstwa. Jak stosuje glifosat to wytwarza się strasznie dużo piany i po wypryskaniu baniaka zostaje jej czasami nawet połowa a więc sporo substancji się marnuje. Czym skutecznie można zlikwidować zjawisko pienienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    944
Dnia 22.05.2022 o 13:26, michal1993 napisał:

https://dlaroslin.pl/

Macie jakieś doświadczenia z tym sklepem? Generalnie kupowałem u nich ładnych kilka razy i nie miałem zastrzeżeń a jak wyglądają Wasze doświadczenia? Ewentualnie chciałbym zapytać gdzie można wysyłkowo kupić produkty BASFu? Syngenta ma swój oryginalny sklep a tu nic nie mogę znaleźć

Spoko ale szukam gdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30
11 godzin temu, KlimekPL napisał:

I czy kwasek cytrynowy jest wystarczający do zmiękczania wody tudzież do obniżania pH?

Daje radę, chociaż osobiście stosuje Pekacid od ICL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj