Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#541 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 10 luty 2015 - 19:48

Środki ochrony roślin

W mojej okolicy Lancet jest powszechnie stosowanym środkiem z super efektem. W dodatku można go stosować przy niższej temp, bodajże +5 stopni a ostatnie wiosny bywają bardzo chłodne i dlatego też biorę go pod uwagę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 07:16
  •  

#542 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 10 luty 2015 - 20:13

Środki ochrony roślin

Dwa lata temu go pierwszy raz zastosowałem i byłem mile zaskoczony pole czyściutkie jedynie chabra przepuścił ale na etykiecie pisało że średnio wrażliwy

#543 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:31

Środki ochrony roślin

Według etykiety chaber na Lancet jest wrażliwy z tego co widzę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 11 luty 2015 - 08:31

Środki ochrony roślin

Ale u mnie go nie wziął

#545 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 12 luty 2015 - 00:08

Środki ochrony roślin

a jaka dawaliscie dawke Atlantisu na ha do tego Sekatora bo nie wiem co robic zaryzykowac tym Huzarem czy poleciec Atlantisem+Sekator,wczesniej robiłem tez Puma+Granstar i efekty były zadowalajace ale cenowo to drogo wychodzi

#546 Share falco

falco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 14 luty 2015 - 02:22

Środki ochrony roślin

czy stosujecie tecnopHyt? reklama rzuca mi się w oczy, ale zastanawiam się nad skutecznością tego preparatu (aktywator, antyspieniacz i kondycjoner) w zestawieniu z jego ceną (90zł/l), gdzie koszt dawki hektarowej to 9-18zł, o ile w przypadku drogich środków jego zastosowanie wydaje się racjonalne, to już w przypadku tańszych zabiegów jego dodatek znacznie podnosi koszt zabiegu, macie jakieś doświadczenie z tym dodatkiem albo z jego dostawcą agro-perfect?

Stosowałem dwa lata z rzędu TecnoPhyt, efekt zadowalający, skuteczny. Na jesień dostałem na testy inny środek, w sumie to nawet dwa. Lignum Plus czy Ligum Plus, jakoś tak, musiałbym do schowka pójść na etykietkę zerknąć żeby sobie przypomnieć, Dawkowanie wyszło mi o 2/5 mniej i cena też jest niższa (taka niby była na jesień) skuteczność też bardzo dobra. nie kupowałem jeszcze na sezon, więc nie powiem Ci dokładnie, a doradca ma dopiero wpaść w tygodniu do mnie, ale 10l chyba wezmę.

#547 Share juras411

juras411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:50

Środki ochrony roślin

Lancet sprawdzony i pewny tylko nie wiem jak z następstwem jeżeli chodzi o grochy czy bobik

#548 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 luty 2015 - 15:06

Środki ochrony roślin Ja kilka lat robie pszenice Atlantis+ Mustang i jestem bardzo zadowolony bo ta mieszanka działa na ostrożeń, troche drożej wychodzi jak Lancet ale on nie bierze ostrożnia który u mnie się pokazuje

#549 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:24

Środki ochrony roślin

Witam Torulex i Protugan  mam  w magazynku ten i ten,  po jesiennym oprysku widzę że pole 8 ha pszenżyta ma teraz sporo miotły kturego wiosną lepiej zastosować wprawdzie teraz wygląda że dwuliścienne dobrze załatwiłem jesienią ale jeszcze sporo czasu do oprysku i się mogą pokazać można dać coś tanszego np Chwastox do Torulexa albo Protugana

#550 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:22

Środki ochrony roślin

Czym pryskałeś na jesień? Zarówno IPU jak i CTU są preparatami głównie doglebowymi więc aby zabieg był skuteczny konieczna jest wilgotność gleby i wczesna faza rozwojowa chwastu. Co do CTU to zaletą jest zwalczanie chabra bławatka i oddziaływanie na przytulię, a do zalet IPU należy niższa cena i słaba sorpcja przez glebę(a co za tym idzie mało s.akt jest "zabierana przez glebę) Przy IPU ważne są 2 sprawy- 1. Temperatura-temperatura na poziomie -2*C i niżej działa destrukcyjnie na zboża, 2. Gdy szczyt kłosa w źdźble ma więcej jak 1cm to IPU może uwalić kilka pięterek, więc jak stosować to w miarę wcześnie. Do mieszanin nadaje się większość środków typu Tomigan, Chwastox. Jeżeli masz problemy z jasnotami/przetacznikami/przytulią to możesz domieszać Aurory lub innego karfentrazonu.  PZDR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 17 luty 2015 - 12:35

Środki ochrony roślin

Dzięki za poradę jeszcze jedno mnie nurtuje wiem coś na ten temat tylko właściwie ile dni stosować po oprysku aby siać saletrę albo po saletrze ile dni przerwy do oprysku bo w ulotce tak ogólnie pisze nie bezpośrednio

#552 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 17 luty 2015 - 16:53

Środki ochrony roślin

Znam osoby które czekają nawet tydzień przed/po zabiegu jednak sądzę że 1-2 dni będzie OK.

#553 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 luty 2015 - 20:53

Środki ochrony roślin Słyszał ktoś z was o tym, że bez świadectwa ukończonego szkolenia nie będzie można kupić żadnego środka w dużych opakowaniach jedynie torebki dla działkowiczów .Znajomy przyniósł taką nowinę ze szkolenia właśnie i nie wiem czy to prawda?

#554 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 luty 2015 - 10:22

Środki ochrony roślin

Która firma handlująca podłoży sobie taką kłodę pod nogę? :)

#555 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 21 luty 2015 - 10:30

Środki ochrony roślin U mnie nie znam takiej osoby która by nie miała takiego szkolenia ukończonego ,nakaże nie wiem co w tym takiego dziwnego

#556 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 21 luty 2015 - 21:06

Środki ochrony roślin Pytałem czy ktoś słyszał o takim przepisie ,a to kogo znasz a kogo nie to sam wiesz....

#557 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 22 luty 2015 - 10:38

Środki ochrony roślin

Byłem dwa tygodnie temu na kursie i od przyszłego roku faktycznie ma tak być że bez ukończonego kursu a co za tym idzie bez okazania świadectwa sprzedającemu nie będzie można kupić Śor w większych opakowaniach.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#558 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:47

Środki ochrony roślin

O tym głośno było już od dawna i na pewno kiedyś to w końcu wprowadzą, z drugiej strony już chyba mało kto nie ma uprawnień.

:) :)

#559 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:47

Środki ochrony roślin

Ale jaja.... Ciekaw jestem tylko co z osobami które Śor kupują przez neta z drugiego końca kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:06

Środki ochrony roślin A jednak.No chyba że to ściema co by chętnych na szkolenie było więcej .W tamtym roku jak się zapisałem na kurs to dzień przed zadzwoniła babka że odwołują bo było nas 2 chętnych i zaproponowała inny termin i miejsce.Z drugiej strony 2 lub 3 lata temu kupowałem sarfun to tylko na świadectwo a już rok temu nie było potrzebne.I jeszcze jedna ciekawostka z tego co czytałem jak sobie czytam ten formularz co przyszedł z arimr o dopłaty to tam w objaśnieniach pisze że małych których dopłaty bezpośrednie nie przekraczają 1250euro wcielą z automatu do małych gospodarstw a te z kolei mają być zwolnione z obowiązku zasady wzajemnej zgodności i całej tej reszty udogodnień związanej z ochroną środowiska oraz kontroli z tym związanych.A skoro tak to po H.. mie to świadectwo(5.5ha) wszak papier toaletowy już nie jest towarem deficytowym.

Edytowany przez Piotr778, 22 luty 2015 - 11:09.