Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#461 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 06 marzec 2014 - 00:19

Środki ochrony roślin Ja axial zawsze łączyłem albo z mustangiem forte albo z areną i nic się nie działo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 01:44
  •  

#462 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:15

Środki ochrony roślin A jakie macie doświadczenia z siarczanem magnezu można dodawać go zawsze do herbicydu fungicydu antywylegaczy

#463 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 marzec 2014 - 18:45

Środki ochrony roślin

Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.

Jak wychodzi cenowo taka propozycja?
I dlaczego nikt nie proponuje środka LANCET PLUS ? Bierze większość głównych chwastów , Przytulię też , wszystko załatwione w jednym zabiegu , chociaż tani nie jest

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 06 marzec 2014 - 18:55

Środki ochrony roślin Właśnie Lancet nie jest drogim rozwiązaniem, na niektórych kawałkach chcę go zastosować. Ciekawe co powiesz, gdy występuje natarczywa życica którą zwalcza tylko Axial i musisz dać dawkę 0,4 albo 0,45 plus coś na dwuliścienne i masz koszt rzędu 200zł/ha.

#465 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:56

Środki ochrony roślin Lancet puszczał w ubiegłym roku na niektórych plantacjach miotłe.W tym roku sytuacja moze się powtórzyć.Chwasty sa wyrosniete

#466 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 marzec 2014 - 00:27

Środki ochrony roślin

Jak wychodzi cenowo taka propozycja?
I dlaczego nikt nie proponuje środka LANCET PLUS ? Bierze większość głównych chwastów , Przytulię też , wszystko załatwione w jednym zabiegu , chociaż tani nie jest

Szczerze mówiąc nawet nie wiem, tanio raczej nie wyjdzie. Do lancetu nie mam bardzo przekonania.

Właśnie Lancet nie jest drogim rozwiązaniem, na niektórych kawałkach chcę go zastosować. Ciekawe co powiesz, gdy występuje natarczywa życica którą zwalcza tylko Axial i musisz dać dawkę 0,4 albo 0,45 plus coś na dwuliścienne i masz koszt rzędu 200zł/ha.

Dlatego zawsze trzeba ochronę sobie dostosować do własnych warunków czy danego pola. W takim przypadku jak napisałeś to czasami nawet wręcz lepiej jesienią nie pryskać, wiosna zrobić na dwuliścienne i potem axial.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#467 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 07 marzec 2014 - 12:19

Środki ochrony roślin Hmm, Panowie. Jaki środek dobry na chwasty, grzyb, regulator wzrostu, na dobry plon itd.. ? Może porównam z Waszymi i coś nowego wypróbuję.
Teraz na pierwsze zabiegi na rzepaki i pszenice co dajecie?

#468 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 23:42

Środki ochrony roślin Chwasty powinno się załatwić jesienią, wiosna ewentualnie poprawka na dwuliścienne. Na grzyby na takich mniej intensywnych polach tilt turbo i mirage, na monokulturach czy wysoko nawożonych unix. Regulator to standardowo CCC i moddus, chyba najpopularniejsze preparaty.
Zapraszam na swój profil

#469 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:30

Środki ochrony roślin Panowie stosował kiedyś ktoś z was środek o nazwie TOTO ?

#470 Share rafar91

rafar91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 10:22

Środki ochrony roślin Witam.
Mam pytanie odnośnie oprysku który zastosowałem na jesień w pszenżycie i pszenicy.
Pryskałem Legato 500 SC oraz Protugan 500 SC. Byłem wczoraj na polu i zauważyłem że pojawiła się miejscami miotła jesienią zginęła.
Moje pytanie brzmi czy jest to forma jara która spowoduje jakieś większe straty czy może jest to forma zimowa? Jest szansa jakaś że zginie czy będę musiał pryskać ponownie?
Jeśli musiałbym pryskać ponownie to polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:35

Środki ochrony roślin Może to być wiosenna miotła-od 0*C już mogą być wschody.Legato u siebie stosowałem 2lata temu, efekty były mizerne zarówno na jesieni jak i na wiosnę-zostało mi środka z jesieni, wiec wykorzystałem wiosną. Jaką dawkę IPU łącznie dałeś? U mnie ze względu że pozostały inne chwasty dwuliścienne zastosowałem tifensulfuron+chlorosulfuron czyli Chisel. Efekt działania oceniam jako dobry, zamierzam w tym roku też go zastosować ale w mieszaninie. U Cb można spróbować sulfosulfuron, i jeżeli pozostała tylko miotła to niskie dawki powinny dać radę. W cenie podobnej do Chisela jest jeszcze piroksysulam, znany z Lanceta. A jeżeli pozostało Ci trochę IPU to możesz też przejechać, tylko żebyś nie przyzwyczaił do niego-zmieniaj mechanizmy działania.

#472 Share rafar91

rafar91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:32

Środki ochrony roślin Stosowałem dawkę w ilości 2 litry Protuganu na ha oraz o,2 litra Legato.
Może dałem trochę niską dawkę, ale na jesieni nie było dużo chwastów w tym mietły.
Siałem w optymalnym terminie dla wlkp. między 20 a 30 września, zaś pryskałem po opadach deszczu tak jak jest zalecane na wilgotna ziemię, wcześniej nie padało i było sucho więc odpuściłem. Było to na początku listopada. Nie było przymrozków po zabiegu ani przed.

#473 Share Maro007pl

Maro007pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:03

Środki ochrony roślin witam czy po zastosowaniu cerone na pszenice ozima nie wylegnie czy trzeba jeszcze ccc ?? odmiana Fidelius

#474 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:12

Środki ochrony roślin ccc daj na pierwszy zabieg a cerone na lisc podflagowy.samo cerone usztawnia a nie skraca

#475 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:51

Środki ochrony roślin Znalazłem artykuł fakt że z 2010roku ale pisze że Axial można mieszać z linturem
Na stronie 6 pisze o mieszaniu,jeśli jest ktoś zainterowany to zamieszczam link

http://sodr.pl/aktua...R_04_2010_g.pdf

I jak się do tego odniesiecie? Ja chyba tak zrobie i zastosuje w jęczmieniu ozimy co wy na to?

#476 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:08

Środki ochrony roślin Mozna mieszac axial z linturem .Znajomy tak robi tylko zwieksza dawke axialu.Twierdzi ze w mieszaninie z herbicydami na dwuliscienne osłabia sie działanie axialu

#477 Share Maro007pl

Maro007pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:39

Środki ochrony roślin a kiedy stosować CCC na pszenice ozimą?? siał ktoś odmiane Fidelius opinie??

#478 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:51

Środki ochrony roślin Jeszcze raz zapytam się bo jeden takie ma zdanie inny takie ja sam stosowałem siarczan magnezu w mieszankach z cherbicydem nigdy z fungycydem, antywylegaczem a jest jakaś prawidłowość z czym mieszac a z czym lepiej nie

#479 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 22:05

Środki ochrony roślin

Znalazłem artykuł fakt że z 2010roku ale pisze że Axial można mieszać z linturem
Na stronie 6 pisze o mieszaniu,jeśli jest ktoś zainterowany to zamieszczam link

http://sodr.pl/aktua...R_04_2010_g.pdf

I jak się do tego odniesiecie? Ja chyba tak zrobie i zastosuje w jęczmieniu ozimy co wy na to?

Na własne ryzyko możesz spróbować.

Mozna mieszac axial z linturem .Znajomy tak robi tylko zwieksza dawke axialu.Twierdzi ze w mieszaninie z herbicydami na dwuliscienne osłabia sie działanie axialu

I ma w 100% rację. Przeczytaj etykietę axialu. Tam jest że nie można mieszać z subs z gr regulatorów wzrostu i z sulfonylomocznikami bo osłabia jego działanie. A lintur to mieszanina dicamby (regulator) i sulfonylomocznika.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 15:08

Środki ochrony roślin Witam, znalazłem dzisiaj artykuł o mieszaniu ŚOR http://ochronaroslin...lin-z-nawozami/ i jest tam napisane że niemożna mieszać nawozów z insektycydami. Do tej pory zawsze mieszałem w zabiegach na rzepaku jakiś basfoliar czy siarczan magnezu np z dursbanem i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Czy ktoś może ma inne doświadczenia?