Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#441 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:29

Środki ochrony roślin mam zamiar opryskać reszte ozimin tolurexem i czy moge dorzucic teraz jakies mikroelementy czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 01:28
  •  

#442 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:52

Środki ochrony roślin herbicydów nie powinno się łączyć z odżywkami.Mikro dołącz bo zabiegów fungicydowych na t1

#443 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 16 luty 2014 - 13:44

Środki ochrony roślin A co na pszenice i rzepak jako pierwszy zabieg na wiosne i potem kolejny co stosujecie? Jestem poprostu ciekaw co stosujecie w jakich ilościach i jakie efekty daje.

Za 2 tygodnie nawozy.

Edytowany przez Famer21, 16 luty 2014 - 13:45.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 01 marzec 2014 - 21:44

Środki ochrony roślin Co byście polecili wiosną na chwasty w ozimym jęczmieniu,pszenicy i pszenżycie?Zawsze pryskałem jesienią na miotłę,wiosną resztę chwastów.W tym roku odpuściłem i muszę pryskać wszystko wiosną.Chwasty to głównie miotła,chaber,komosa,przytulia,niezapominajki.
Jeszcze jedno:zasilić azotem i później oprysk czy odwrotnie?Na oprysk chyba za chłodno a azot można by rzucić,chociaż chwasty też z niego skorzystają.
Jak Wy to robicie?

#445 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 02 marzec 2014 - 08:43

Środki ochrony roślin ja posiałam wczoraj saletrę na pszenice ozima, nie była pryskana jesienią, poczekam z tydzień i pryskam Isoguardem. może powinnam zrobic inaczej, ale pszeniczka słabawo przezimowała, nie chciałam jej dobijać opryskiem, czekam, aż się wzmocni.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#446 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:59

Środki ochrony roślin przy tak długiej ciepłej jesieni miotła jest wyrosnieta i izoproturon moze sobie nie poradzić.

#447 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:03

Środki ochrony roślin Tak z ciekawości macie już nowe cenniki na ten rok? Staniało podrożało ?

#448 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 02 marzec 2014 - 19:00

Środki ochrony roślin

przy tak długiej ciepłej jesieni miotła jest wyrosnieta i izoproturon moze sobie nie poradzić.

no zobaczymy. miałam w planach pryskac innym srodkiem, zawierającym chlorotoluron (bo mam akurat w magazynku), ale trochę się wystraszyłam, że niektóre odmiany pszenicy nie tolerują takiego oprysku.
a może ktoś mi wyjasnic, dlaczego tego Isoguardu nie można stosować (wg etykiety) na plantacjach, które bezpośrednio przed lub po planowanym zabiegu były lub będą nawożone saletrzakiem lub saletrą wapniową? bezpośrednio- co to znaczy? tydzień czasu przerwy między zabiegami będzie ok?

#449 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 19:08

Środki ochrony roślin jakie odmiany pszenicy masz?Chlorotoluron też może mieć teraz problem z miotłą

#450 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:14

Środki ochrony roślin moze miec, może nie mieć, to się okaże, srodki mam te pod reka, więc co mi szkodzi spróbowac? co do odmiany to nie wiem, to taka amatorska uprawa, bo my nie mamy ziemi na pszeniće, to rejony żytnio-owsiane:) mam tego raptem ze 40 arów wsiane do kur jak coś uleci z kombajnu to będzie fajnie:) mogłabym to tym lentipurem opryskac jutro nawet, każdego dnia chwasty sa większe przeciez, ale się obawiam, czy gdyby ta odmiana, którą mam zasianą była wrazliwa na chlorotoluron, to ją spali całkowicie, czy tylko bedzie spadek i tak znikomego zapewne plonu?

powiedzcie co ma nawożenie saletra czy saletrzakiem do oprysku środkiem zawierającym izoproturon?saletre mam posianą w sobotę. ile mam czekac z opryskiem w wypadku, gdyby pryskać takim srodkiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:33

Środki ochrony roślin prawdopodobnie izoproturon nie lubi się z nawozami zawierajacymi wapń.

#452 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:47

Środki ochrony roślin ok, to co poleciłbyś w takim wypadku na oprysk szczególnie chodzi mi o miotłę właśnie jeśli z wjazdem na pole muszę wstrzymać się jeszcze z tydzień, żeby pszenica nieco odżyła, bo po zimie jest słaba?

#453 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:59

Środki ochrony roślin na tak mały areał to 0.5 l pumy wystarczy i nie ma miotła szans.Na dwuliscienne mustang forte

#454 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:12

Środki ochrony roślin Z opryskiem nie ma się co spieszyć mimo że mamy wczesną wiosnę pogoda może jeszcze pokazać zimowe klimaty nawozy pojadę po 15 marca oprysk na przełomie marzec kwiecień najszybciej, środków jest jak sama wiesz od groma jedne różnią się ceną inne składnikami działaniem w zeszłym roku po namowie kolegi pryskałem wiosną tylko Chiselem i ok było w życie pszenżycie w tym też go zamówiłem koszt ok 90 zł na ha załatwia miotłe i dwuliścienne

#455 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:16

Środki ochrony roślin Też bym z opryskiem na chwasta nie spieszył, bo można dwa razy pryskać, w tamtym roku znajomy, a duży gospodarz pryskał w połowie maja, nie pierwszy raz zresztą, i fajnie było.

#456 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:16

Środki ochrony roślin W tym roku chwasty są wyrośnięte i może być problem z ich zwalczaniem.Środki które zazwyczaj sie sprawdzały tym razem moga zawieść.Chisel przepuszcza chabra więc nie każdemu sie przyda

#457 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 15:26

Środki ochrony roślin

Co byście polecili wiosną na chwasty w ozimym jęczmieniu,pszenicy i pszenżycie?Zawsze pryskałem jesienią na miotłę,wiosną resztę chwastów.W tym roku odpuściłem i muszę pryskać wszystko wiosną.Chwasty to głównie miotła,chaber,komosa,przytulia,niezapominajki.
Jeszcze jedno:zasilić azotem i później oprysk czy odwrotnie?Na oprysk chyba za chłodno a azot można by rzucić,chociaż chwasty też z niego skorzystają.
Jak Wy to robicie?

Zdecydowanie najpierw nawóz. Jak nie poszedł herbicyd jesienią to trzeba liczyć się z tym ze trochę składników pobiorą chwasty.
Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#458 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:26

Środki ochrony roślin Stosował ktoś z was mieszankę Axial+Adigor + lintur (150g na ha)w jęczmieniu ozimym?
I jeszcze jedno czy linur zwalczy ostrożen? bo na etykiecie nic nie pisze.

#459 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 05 marzec 2014 - 22:34

Środki ochrony roślin

Zdecydowanie najpierw nawóz. Jak nie poszedł herbicyd jesienią to trzeba liczyć się z tym ze trochę składników pobiorą chwasty.
Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.

Jak się ma do tych oprysków co podałeś np.chisel lub huzar.Które według Ciebie będą lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 marzec 2014 - 23:04

Środki ochrony roślin

Stosował ktoś z was mieszankę Axial+Adigor + lintur (150g na ha)w jęczmieniu ozimym?
I jeszcze jedno czy linur zwalczy ostrożen? bo na etykiecie nic nie pisze.

Axialu nie powinno się łączyć z innymi herbicydami, w etykiecie masz zapisane że nie można łączyć z substancjami z grupy regulatorów wzrostu, a dicamba do takich należy, 2 informacja to nie można łączyć z sulfonylomocznikami, a triasulfuron jest sulfonylomocznikiem.
Z drugiej strony wielu użytkowników te zabiegi łączy i nie narzekają, ktoś nawet wrzucał ulotkę chyba z Niemiec gdzie zalecali ich stosowanie razem.
Ja osobiście nie polecam, na własna odpowiedzialność możesz dać.
Co do ostrożenia, wydaje mi się że dicamba powinna go załatwić ale nie jestem pewien. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi ;)

Jak się ma do tych oprysków co podałeś np.chisel lub huzar.Które według Ciebie będą lepsze?

Te środki które wymieniłem wg mnie są pewniejsze wiosną, to środki typowo nalistne. Nie polecam za bardzo wiosennego stosowania takich środków jak glean czy lentipur, to substancje najlepiej działające doglebowo, a wiosna trochę gleba jest już zasłonięta. Co do huzara to nie dam obiektywnej opinii. Z jednej strony skład jest dobry, z drugiej strony na forum było bardzo dużo negatywnych o nim opinii.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)