Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#301 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:40

Środki ochrony roślin witam mam pytanie o środek STARANE 250 EC .... chciałbym go użyć na chwasty w trawie wieloletniej .... dawka 1.5l ... piszą ze karencja jest 7 dni ale mam obawy o przydatnosc takiego pokosu trawy na sianokiszonke dla dobrych krów ... ktoś z was już tak zrobił ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 00:17
  •  

#302 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 maj 2012 - 20:51

Środki ochrony roślin Na łąki to Fernando.

#303 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 28 maj 2012 - 23:19

Środki ochrony roślin Witam.
Czy zakup środków ochrony roślin przez internet jest legalny???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 maj 2012 - 06:53

Środki ochrony roślin A czemu miał by być nielegalny?
Sam kupiłem w takim sklepie, ładnie zapakowali, kurier przywiózł na następny dzień. Dostajesz na to paragon/fakturę, no i oczywiście wychodzi taniej jak w miejscowych sklepach.

#305 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 maj 2012 - 08:18

Środki ochrony roślin Chyba że codzi o środki ze wschodu to już nie jest legalny ani przez internet ani w żaden inny sposób. Ale za to sporo tanie :) j :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#306 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 maj 2012 - 10:51

Środki ochrony roślin Chodzilo mi o nasze sklepy...

#307 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:20

Środki ochrony roślin

Na łąki to Fernando.

a masz po nim karencje ... trawa z tego pokosu co był oprysk nie zaszkodzi ? kiedy do zbioru moze byc ?

#308 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 maj 2012 - 20:19

Środki ochrony roślin Jakie szkody może wyrządzić mszyca w jarych zbożach? Jak to skutecznie zwalczyć

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#309 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:54

Środki ochrony roślin

A czemu miał by być nielegalny?
Sam kupiłem w takim sklepie, ładnie zapakowali, kurier przywiózł na następny dzień. Dostajesz na to paragon/fakturę, no i oczywiście wychodzi taniej jak w miejscowych sklepach.

Rozumiem ze opakowan nie odsylacie??

Z sieci...

Trudno utrzymać rośliny w optymalnej kondycji bez stosowania oprysków przeciwko szkodnikom i chorobom grzybowym. Jednak ważne jest nie tylko prawidłowe i bezpieczne stosowanie tych środków. Należy pamiętać, że pustych opakowań po środkach ochrony roślin nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników. Aby być odpowiedzialnymi ekologicznie ogrodnikami powinniśmy zebrać puste, zużyte opakowania po nich i oddać je do sklepu, w którym je kupiliśmy. Jeśli mamy resztki środków, których nie zużyliśmy, również lepiej oddać je razem z pustymi opakowaniami. Warto to zrobić, gdy nie mamy odpowiednich warunków do przechowywania pestycydów lub herbicydów. Zawilgocone, przemarznięte środki chemiczne mogą nie nadawać sie do użytku w kolejnym sezonie

Kwestię opakowań po zużytych środkach ochrony roślin reguluje Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych z 11 maja 2001r. Nakłada ona na producenta i importera obowiązek przyjmowania z powrotem opakowań po pestycydach i herbicydach. Nie ma znaczenia, to czy opakowania są jednorazowe, wielokrotnego użytku, czy uszkodzone.

I z tymi opakowaniami klopot przy zakupie przez siec...

Edytowany przez Nowy81, 29 maj 2012 - 20:56.

#310 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:08

Środki ochrony roślin Jak to jest właściwie z tymi opakowaniami? Oddajecie?
Ja kupuję środki z reguły w dużych firmach, które przywożą mi je na miejsce i nikt nigdy mnie nie informował, czy i w jaki sposób mam im zwrócić opakowanie. O ile bańki 20 litrowe przydadzą się, to małych opakować w tym sezonie uzbierałem już 4 kartony.
Z drugiej strony to czy opakowania po nawozach dolistnych trzeba traktować tak samo?

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:08

Środki ochrony roślin http://www.ochrona-r...NDO 225 EC.html Raczej 4 tygodnie.

#312 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:06

Środki ochrony roślin Przyznam się, że pierwsze słyszę o możliwości oddawania opakowań do sklepu. Mi też się już uzbierało 2 kartony butelek w tym roku i zapewne wylądują na ognisku, bo śmieciarze ich nie chcą zabierać. Faktycznie jest trochę problemu z tymi opakowaniami. Opakowanie zawsze jest kilka razy płukane po wylaniu środka, ale to bardziej ze względu na wyciągnięcie środka do ostatniej kropelki niż ochronę środowiska czy ekologię, bo ceny środków są bardzo wysokie.
Podobnie jest na stacjach paliw i tankowaniu paliwa do kanistrów. Kanistry powinny spełniać jakieś tam wymagania, mieć chyba jakieś znaczki wybite czy coś, ale nikt nigdy nie robił mi problemów jak sobie nalewam benzynki na stacji do zwykłej bańki 1,5L po wypitej wodzie, bo wygodnie się mi później nalewa to paliwo do kosiarki.
A co do resztek środków to miałem pumę 5-letnią (chyba 4 lata po dacie ważności) bo zostało mi z 5 litrów w którymś roku, nie byłem pewien czy czasem nie przemarzła bo stała po prostu w garażu, w tym roku ją nareszcie zużyłem i zadziałała jak powinna.

A jaka jest sytuacja z workami po nawozach 50kg?
bo z nimi też jest zagłada, no ale czasem też się przydają w gospodarstwie.

Edytowany przez Kamilmkm, 29 maj 2012 - 22:23.

#313 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 29 maj 2012 - 22:25

Środki ochrony roślin panowie z ARiMR na miejscu w gospodarstwie , przy kontroli was poinformują to ze trzeba zdawać to jedno, a drugie to trzeba mieć kwit że się zdało.

#314 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 30 maj 2012 - 09:08

Środki ochrony roślin Racja

#315 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:46

Środki ochrony roślin

Przyznam się, że pierwsze słyszę o możliwości oddawania opakowań do sklepu. Mi też się już uzbierało 2 kartony butelek w tym roku i zapewne wylądują na ognisku, bo śmieciarze ich nie chcą zabierać. Faktycznie jest trochę problemu z tymi opakowaniami. Opakowanie zawsze jest kilka razy płukane po wylaniu środka, ale to bardziej ze względu na wyciągnięcie środka do ostatniej kropelki niż ochronę środowiska czy ekologię, bo ceny środków są bardzo wysokie.
Podobnie jest na stacjach paliw i tankowaniu paliwa do kanistrów. Kanistry powinny spełniać jakieś tam wymagania, mieć chyba jakieś znaczki wybite czy coś, ale nikt nigdy nie robił mi problemów jak sobie nalewam benzynki na stacji do zwykłej bańki 1,5L po wypitej wodzie, bo wygodnie się mi później nalewa to paliwo do kosiarki.
A co do resztek środków to miałem pumę 5-letnią (chyba 4 lata po dacie ważności) bo zostało mi z 5 litrów w którymś roku, nie byłem pewien czy czasem nie przemarzła bo stała po prostu w garażu, w tym roku ją nareszcie zużyłem i zadziałała jak powinna.

A jaka jest sytuacja z workami po nawozach 50kg?
bo z nimi też jest zagłada, no ale czasem też się przydają w gospodarstwie.

W ognisku?? I piszesz to tak na publicznym forum?? Za to masz zabrane dopłaty.

Co do worków foliowych to są firmy co je skupują. Do mnie mają kiedyś podjechać i zabrać worki i folie z kiszonek. Płaco 50 gr/kg.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#316 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 30 maj 2012 - 15:37

Środki ochrony roślin podaj na priv kto płaci cokolwiek za te folie jaki do nich adres

#317 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 maj 2012 - 19:39

Środki ochrony roślin byłem dzisiaj kupić środek na skrzypionkę i z ciekawości się spytalem czy przyjmują skowrotem opakowania to sprzedawca nic nie wie o takiej możliwości. Pewnie mam jeszcze odsyłać do producenta na własny koszt?
Może w wielkich sklepach, hurtowniach są takie możliwości odstawiania zużytych opakowań, no ale w małych punktach napewno będzie z tym problem.

Andrzeju, ja nie napisałem że spaliłem, tylko że mogę tak zrobić – no a teraz po twojej wypowiedzi na pewno tego nie zrobię :)

#318 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 30 maj 2012 - 20:00

Środki ochrony roślin u nas firma gdzie kupuje opryski nalicza kaucje jak nie oddam opakowań

#319 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 13:20

Środki ochrony roślin W związku z niejasnościami w systemie odbioru opakowań, napisze jak to wygląda ze strony producenta ŚOR. W tej chwili wszystkie firmy produkujące ŚOR są odpowiedzialne za utylizację opakowań po ŚOR, punkty sprzedaży środków natomiast są zobowiązane do ich zbiórki. Jeśli z jakiś przyczyn zwrot opakowań do sklepu jest niemożliwy można skontaktować się z firmą REMONDIS, która ma dział odpowiedzialny za zbiór takich opakowań. Proszę jednak mieć świadomość, że po 5 opakowań nie będą się fatygować i w takich przypadkach lepiej naciskać sklep, albo zwerbować sąsiadów i oddać wspólnie większą partię. Oczywiście nie ma mowy o dodatkowych kosztach ponoszonych przez rolnika
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share emer

emer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 15:59

Środki ochrony roślin Mam pytanie, jakie produkty mieszacie, żeby powstał Wam Maraton? Słyszałem o takiej możliwości od sąsiada, ale On do końca nie pamięta. Ponoć wychodzi to dużo bardziej ekonomicznie. Chciałbym spróbować, ale nie wiem co zmieszać. Produkty z tymi samymi sub. aktywnymi, ale jakie dokładnie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.