Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

751 odpowiedzi na ten temat

#721 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:13

Środki ochrony roślin

Też kupiłem lancet razem z dassoilem. Wypatruję tylko dobrej pogody aby opryskać bo nowa dzierżawa na której posiałem pszenżyto jest tak zaniedbana, że 50% roślin to chwasty, w tym niestety mnóstwo perzu ale na to teraz nic nie poradzę, ale chociaż chabra i miotłę przystopuję. Myślę pryskać w weekend za tydzień, teraz ciągle popaduje deszcz ale jest ciepło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 09:05
  •  

#722 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 31 marzec 2016 - 20:57

Środki ochrony roślin

Stosował ktoś Medaxtop w jęczmieniu jary i owsie?(wiem że nie ma rejestracji) jakie dawki stosowaliście? 

#723 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4169 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:45

Środki ochrony roślin

Na lancet musi być ciepło. Kiedyś pryskałem jak pszenica miała już 1kolanko a chwasty naprawdę duże i świetnie sobie poradził, było ciepło

Lancet ma  to  do siebie, że  działa też   w niskich temperaturach , tyle że  dłużej  trzeba  na widoczny  efekt czekać...

..."W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka Lancet Plus 125 WG jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5 ºC) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 ºC. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści...."

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 14:19

Środki ochrony roślin

Oprysk poprawkę na chwasty   planuje zrobić po niedzieli potem 2 dawkę saletry jednak na jednym  polu mam słabe pszenżyto Aveo , kilku pisało że też u nich Aveo słabe ,leży na ziemi widać jeszcze ziemię a dostało wiosną więcej azotu plus profilaktycznie dałem jeszcze PK mimo że dostało jesienią ,jest czyściutkie jednak miejscami troszkę chabra i też planuję prysnąć ale tak na widok za 2 tygodnie ,pytanko jest sens jutro przelecieć siarczanem ,mam jeszcze Fostar i może mocznik dodać czy bez sensu oprysk głównie poszedł by w glebę ,może samym siarczanem i by zaczęło rosnąc jakaś podpowiedz

#725 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 09 kwiecień 2016 - 15:59

Środki ochrony roślin Witam szanowne Forum! Chce się poradzić z zastosowaniem herbicydu Lancet Plus w pszenicy ozimej. Chodzi o to,że już jego zastosowałem,ale po żniwach w podorywce chciałbym posiać poplon w postaci łubinu i gryki po tej pszenicy. I tu na etykiecie nie piszą nic o tych nasionach,tylko gorczycę wymieniają...
Czy Lancet nie zadziała negatywnie na łubin i grykę?
Ma ktoś doświadczenia w tym temacie może jakieś...
Dzięki za uwagę.

#726 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 16:14

Środki ochrony roślin

Witam szanowne Forum! Chce się poradzić z zastosowaniem herbicydu Lancet Plus w pszenicy ozimej. Chodzi o to,że już jego zastosowałem,ale po żniwach w podorywce chciałbym posiać poplon w postaci łubinu i gryki po tej pszenicy. I tu na etykiecie nie piszą nic o tych nasionach,tylko gorczycę wymieniają...
Czy Lancet nie zadziała negatywnie na łubin i grykę?
Ma ktoś doświadczenia w tym temacie może jakieś...
Dzięki za uwagę.

Tak zadziała

#727 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 18:32

Środki ochrony roślin Niewiem jak na lubin i gryke zadziala lancet ale wiem ze na gorczysce nie wnosi on negatywnych skutkow.

#728 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 23:22

Środki ochrony roślin

Zeszłej wiosny zasiałem groch w plonie głównym rok po zastosowaniu Lancetu i nic mu się raczej z tego powodu nie stało. Ale tej wiosny już wolałem tego nie próbować.

#729 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4110 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:20

Środki ochrony roślin

prosilem cie o przyklady i nie podales a sam krytykujesz.

Jak tak bardzo prosisz to masz:

http://rolno-ogrodni...oddus-250-ec-1l

http://opryski.com/p...S-250-EC-1L/594

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#730 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 20:02

Środki ochrony roślin

Witam

Jakim herbicydem opryskać trawę przedwschodowo lub powschodowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:30

Środki ochrony roślin

Czy połączenie Gold+Puma to dobry wybór ? I po ile u was są te środki ? I co dodać do Attributa 70 WG na dwuliścienne ? Bo mam 3 ha strasznie zaperzonego i myśle że to dobry wybór czy raczej kupić coś innego ? Jak tak to co kupić zamiast Attribut ? I czym spryskać jęczmień jary ? 

#732 Share petrus87

petrus87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 14:23

Środki ochrony roślin

Ja bym nie mieszał środków od innych producentów. U mnie na chwasty idzie Axial 50 i Lintur. Axial w przeliczeniu na dawkę na hektar wychodzi też nawet taniej od Pumy.

#733 Share Betinka55

Betinka55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 14:01

Środki ochrony roślin

Dobrej jakości środki ochrony roślin można kupić w sklepie Agropartners. Maja duży wybór preparatów oraz rozwiązań przeciwgradowych. Od dawna korzystam z ich produktów i mam pewność, że moim uprawom nic nie grozi

#734 Share AgroExpert

AgroExpert

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 18:32

Środki ochrony roślin

Witam, posiadam w sprzedaży środki ochrony roślin. W chwili obecnej posiadam w promocji środek FANDANGO 200EC 5l w cenie 750zł netto/810zł. brutto. Możliwa wysyłka za pobraniem. Wystawiam paragon lub na życzenie fakturę VAT. Cena ważna do wyczerpania zapasów. Zachęcam do kierowania zapytań również w sprawie innych środków ochrony roślin.

#735 Share Tusiek

Tusiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 maj 2016 - 12:46

Środki ochrony roślin

Chciałbym popryskać owies Mustangiem Forte. Dawka wg etykiety to 0,8l/ha, ale nie pasują mi opakowania. Jak kupie 3l to wychodzi 0,7l/ha, a jak 4l to dawka wynosi już 0,9l/ha. Zachwaszczenie jest dość duże i nie chciałbym schodzić z dawką. I teraz pytanie, czy jak dam te 0,9l/ha to owies nie ucierpi?

#736 Share pszycha1

pszycha1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 maj 2016 - 13:57

Środki ochrony roślin

raczej nie powinien zaszkodzić 0,9l, ale zawsze lepiej stosować zalecenia producenta

uważaj na rzodkiew świrzepa bo ona nie lubi małej ilości Mustanga przetestowane

#737 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 11 maj 2016 - 18:56

Środki ochrony roślin

Wczoraj pryskałem bobik na chwasty dwuliścienne za ile dni mogę opryskać na jednoliścienne? zawsze robiłem 5 dni odstępu i było ok ale teraz zapowiadają burze i pasuje mi przyspieszy.

#738 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:21

Środki ochrony roślin

A czym pryskałeś lub będziesz pryskać? Ja w grochu zastosowałem Agil S na jednoliścienne i na etykiecie jest napisane, żeby dwuliścienne zwalczać co najmniej 3 dni przed lub 3 dni po Agilu.

#739 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:49

Środki ochrony roślin pryskalem Butoxone na dwuliscienne w ilości 3 l a teraz będę chciał opyskac Leopardem na jednolicienne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 17:51

Środki ochrony roślin

Kraje członkowskie Unii Europejskiej przyjęły w poniedziałek zaproponowane przez Komisję Europejską ograniczenie stosowania glifosatu na terytorium UE.

Ograniczenia dotyczą stosowania glifosatu w miejscach publicznych takich jak parki, ogólnodostępne ogrody i place zabaw dla dzieci. KE zwiększy także kontrolę nad używaniem herbicydu tuż przed żniwami. Rolnicy robią to, żeby wysuszyć plony, co ułatwia żniwa i zmniejsza koszty późniejszego suszenia ziarna i jego przechowywania.

Ponadto w produktach opartych na glifosacie zabronione zostanie stosowanie surfaktantu POEA, popularnego składnika dodawanego do produktów chwastobójczych. Środek te wzmacnia działanie glifosatu, bo ułatwia przenikanie substancji do tkanek roślin. Badania wykazały jednak, że może on być toksyczny dla ludzi, a zwłaszcza zaburzać gospodarkę hormonalną.

"Komponent POEA zostanie zabroniony na terenie całej Unii i to już w najbliższym czasie. Komisja musi zatwierdzić tę decyzję, zakaz wejdzie w życie około 20 dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE” – powiedział Enrico Brivio, rzecznik KE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Za zaproponowanymi przez KE ograniczeniami zagłosowały 22 kraje członkowskie; sześć pozostałych wstrzymało się od głosu. Decyzja zapadła na spotkaniu unijnego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz (PAFF).

Państwa UE przed długi czas nie mogły dojść do porozumienia w kwestii przedłużenia zgody na stosowanie glifosatu w UE. Dotychczasowa licencja wygasała 1 lipca. Pierwotnie KE chciała jej przedłużenia na kolejne 15 lat. Wtedy jednak pojawiły się wątpliwości co do szkodliwości substancji. Zdania ekspertów były podzielone: Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), uważał herbicyd za bezpieczny dla ludzi, ale już należąca do WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) twierdziła, że środek może być rakotwórczy.

Podczas ostatniego spotkania PAFF, KE apelowała do państw UE o zgodę na tymczasowe przedłużenie licencji na herbicyd o przynajmniej rok, przedstawiła także propozycje przyjętych w poniedziałek restrykcji. Nie udało się jednak wówczas uzyskać kwalifikowanej większości głosów.

Ostatecznie Komisja Europejska na własną rękę podjęła decyzję o przedłużeniu autoryzacji licencji na glifosat do końca 2017 roku, czyli do momentu wydania opinii na temat szkodliwości herbicydu przez Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA). To na jej podstawie KE zadecyduje, co dalej z glifosatem.

Glifosat to aktywna substancja stosowana głównie w środkach chwastobójczych. Preparat produkowany jest przez koncern Monsanto i wykorzystywany w jego flagowym produkcie - herbicydzie Roundup.

mocny cios dla monsanto