Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki ochrony roślin

750 odpowiedzi na ten temat

#401 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8025 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:52

Środki ochrony roślin Pryskałem pszenicę ozimą w czerwcu po wykłoszeni w dawce 40g/ha i nic jej nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środki ochrony roślin Dzisiaj, 22:47
  •  

#402 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:08

Środki ochrony roślin Czyli nie powinno przypalić. A może lepiej było by zostawić to jak jest a jak już zboże będzie żółkło tzn wysychało - zastosować reglone lub coś takowego ? Ogólnie dziekuję za podpowiedzi :)

#403 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8025 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:22

Środki ochrony roślin Nasiona już będą przed zbiorem, i jak da się reglone to i tak nasiona zbierze się.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:15

Środki ochrony roślin witam staral sie ktos moze o odszkodowanie gdy lancet plus przepuscil miotle na calym polu???
Lancet byl stosowany w pszenicy ozimej 30,04,2013 w dawce 0,2
dodam ze na jesien poszedl glean 0,15

Edytowany przez wikus666, 30 czerwiec 2013 - 11:16.

#405 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:23

Środki ochrony roślin słyszałem o podobnym przypadku u gościa w rzepaku. Ogólnie to sprawa jest bardzo trudna do wygrania gdyż musisz udowodnić czy robiłeś wszystko według instrukcji a to jest trudne do udowodnienia. Ale może warto spróbować

#406 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 19:08

Środki ochrony roślin bardzo mnie to trapi poniewaz pierwszy raz zdazylo sie zeby mimo podwojnego zwalczania miotla dalej byla

#407 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4165 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 20:38

Środki ochrony roślin X lat temu reklamowałem pewien środek (bez rezultatu) gdyż przedstawiciel pokazał że środek był zastosowany za późno tzn. ta która była w odpowiedniej fazie została zwalczona a większa dalej sobie rosła.

Miotła w tym roku różnie się zwalczała, na jesieni opryskałem 4 kawałki (łącznie 5 ha) aby zwalczyć samosiewy rzepaku, (środka nie pamiętam) ale na 1 kawałku wyszła miotła, 2 miotła ale minimalnie, 3 (na połowie) wyszła przytulia która jest mizerna ale jest zaś na 4 jest czyściutko zero chwastów.

Pozostałe Lancetem na wiosnę ok. 6 maja i jest czysto, ale na pszenicy pryskanej jesienią a wiosną długi czas była różnica w kondycji pszenicy z dużym plusem na zabieg jesienny, myślę na powróceniu do Tolurex bezpośrednio po siewie który kilka lat temu działał rewelacyjnie na miotłę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#408 Share smyku1979

smyku1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 14:41

Środki ochrony roślin szukam churtowni ze srotkami ochrony roslin w okolicy małopolski uprawiam truskawki żyto

#409 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 00:19

Środki ochrony roślin Stosował ktoś komplet 560 / boxer /lub maraton w pszenicy ozimej, możecie powiedzieć w jakiej fazie ma najlepszą skuteczność, czy nie trzeba dodatkowo dodawać czegoś od samosiewów rzepaku?

#410 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 sierpień 2013 - 23:48

Środki ochrony roślin To co łączy te środki to że są z wyższej półki czyli droższe. Chociaż akurat boxer może wyjść trochę taniej, to kosa na miotłę i dawka 2l/ha powinna ja załatwić. W porównaniu do kompletu i maratonu ma tylko 1 substancje aktywną i warto dać na domieszkę chlorosulfuron (glean i inne). Taką mieszaninę najlepiej dać w fazie szpilkowania lub nawet przedwschodowo. Chlorosulfuron poradzi sobie z samosiewami rzepaku, ale wiosną mogą wzejść kolejne samosiewy więc trzeba pilnować pola. Maraton ma pendimetalinę substancję najbardziej wrażliwa na niską wilgotność gleby, choć muszę zaznaczyć że wszystkie te środki do pełni skuteczności potrzebują wilgotnej gleby. Maraton i komplet nie daje pewności zwalczania samosiewów rzepaku, na jesieni sobie poradzą, wiosną nie wiadomo. Można je stosować później niż boxer, ale jeżeli chwasty będą bardziej wyrośnięte to mogą nie dać rady. Wszystkie te herbicydy najlepiej stosować w fazie szpilkowania lub najpóźniej w fazie 1-2 liści czyli dość wcześnie. Osobiście skłaniał bym się do mieszaniny boxer 2l+glean 6g/ha i powinno być czysto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share ElDominik

ElDominik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:12

Środki ochrony roślin Właśnie kupiłem pszenżyto ozime Fredro i kompletnie nie wiem jak się zabrać za odchwaszczanie. Klasa ziemi to V i kawałkiem VI. Zabieg chcę przeprowadzić jesienią i nie wiem jaki środek kupić, bądź jaką mieszaniną sporządzić. W sumie cena nie gra zbyt dużej roli, a najważniejsza dla mnie jest skuteczność.

#412 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 23:37

Środki ochrony roślin I taki post najbardziej podoba, tzn że najbardziej liczy się skuteczność. Powiedz jeszcze z jakimi chwastami jest największy problem, co było przedplonem.
Zapraszam na swój profil

#413 Share ElDominik

ElDominik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 00:19

Środki ochrony roślin Najwięcej było miotły i czegoś co nawet nie wiem jak się nazywa. Taka niska trawa (?) Coś na kształt mchu, aczkolwiek wyższe, nie tak gęste i wypuszcza źdźbła. Najwięcej tego było na podmokłych terenach. Przedplonem również było to samo pszenżyto. Za rok będę musiał to zmienić na owies bądź łubin, bo co za dużo to nie zdrowo :P
Co do tej skuteczności, to nie lubię dziechcić, wole zapłacić trochę więcej , niż potem marudzić że zboże zachwaszczone. :)

#414 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:42

Środki ochrony roślin Takie jakby choinki? Na miotłę polecam boxera. Zawsze miałem problemy z miotłą, a w tamtym roku na jesieni go zastosowałem (w niesprzyjających warunkach na dodatek) i miotły praktycznie nie było. Pierwszy raz od wielu lat :)

#415 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:18

Środki ochrony roślin nie mam pewności że gleba będzie wilgotna zastanawiam się jeszcze nad połączeniem Lentipur Flo 500 SC - 1,5 l/ha + Glean 75 WG - 10 g/ha

#416 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 00:15

Środki ochrony roślin Nie jestem przekonany czy taka mieszanina ma sens, oba środki są grupy sulfonylomoczników.

Najwięcej było miotły i czegoś co nawet nie wiem jak się nazywa. Taka niska trawa (?) Coś na kształt mchu, aczkolwiek wyższe, nie tak gęste i wypuszcza źdźbła. Najwięcej tego było na podmokłych terenach. Przedplonem również było to samo pszenżyto. Za rok będę musiał to zmienić na owies bądź łubin, bo co za dużo to nie zdrowo :P
Co do tej skuteczności, to nie lubię dziechcić, wole zapłacić trochę więcej , niż potem marudzić że zboże zachwaszczone. :)

Hmm może to wyczyniec, który lubi wilgotne miejsca. Na miotle tak jak wyżej boxer będzie bardzo dobry 2-3l/ha i powinno być czysto. Ale czy z wyczyńcem sobie poradzi to nie wiem. Wyczyńca na pewno zwalcza axial ale jego stosować wiosną. Bozer krótko zalega w glebie więc jakbyś za rok chciał posiać łubin to nie będzie żadnych przeciwwskazań.
Zapraszam na swój profil

#417 Share ElDominik

ElDominik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:08

Środki ochrony roślin Tak sobie przeglądałem przez godzinę te chwasty, aż w końcu znalazłem. Jest to wiechlina roczna. :)
Co do oprysku dodam, że jak to na lekkiej ziemi trafić na to że będzie ona wilgotna nie jest łatwo. A środki przedwschodowe tego wymagają.

#418 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 00:39

Środki ochrony roślin Racja wymagają, ale okres do wykonania zabiegu też zazwyczaj jest dość spory. Do tego jeżeli gleba jest przesuszona tylko na powierzchni gleby to wystarczy tylko rosa z nocy która jesienią jest obfita.
Zapraszam na swój profil

#419 Share ElDominik

ElDominik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:03

Środki ochrony roślin I jak myślisz ? Kombinować z jakimiś mieszankami czy po prostu dać te 2-3l Boxera ? Więcej jakichś charakterystycznych chwastów tutaj raczej nie ma. Najczęściej jeszcze spotykany oprócz tej wiechliny i miotły to chaber bławatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:06

Środki ochrony roślin Nawet mieszanki boxera z innymi substancjami mogą nie dąć pełnej skuteczności w zwalczaniu chabra. Na chabra jest bardzo dobry triburunon metylu ale jego stosuje się wyłącznie wiosną. Daj 3 litry boxera, bez mieszania a skuteczność będzie bardzo dobra.
Zapraszam na swój profil