Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

KlimekPL    791

A co powiecie o Chwastoxach? W porównaniu do innych herbicydów to kosztują strasznie mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Cisza na tym forum może jeszcze raz się zapytam, po jesiennym oprysku widzę że pokazało się miejscami troszkę dwuliściennych chaber głównie ,co sobie sprawdzałem z tanszych jest Lintur wyszło by ok 55 zł na ha sprawdził się u was bo nie miałem z nim nigdy do czynienia czy czymś innym prysnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

A co powiecie o Chwastoxach? W porównaniu do innych herbicydów to kosztują strasznie mało...

Zależy co się tym chce zwalczać.

 

Cisza na tym forum może jeszcze raz się zapytam, po jesiennym oprysku widzę że pokazało się miejscami troszkę dwuliściennych chaber głównie ,co sobie sprawdzałem z tanszych jest Lintur wyszło by ok 55 zł na ha sprawdził się u was bo nie miałem z nim nigdy do czynienia czy czymś innym prysnąć

Lintur może być, zamiennik dawnego Granstaru, Granstar Ultra, również mieszanki z 2,4-D w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cisza na tym forum może jeszcze raz się zapytam, po jesiennym oprysku widzę że pokazało się miejscami troszkę dwuliściennych chaber głównie ,co sobie sprawdzałem z tanszych jest Lintur wyszło by ok 55 zł na ha sprawdził się u was bo nie miałem z nim nigdy do czynienia czy czymś innym prysnąć

 

Lintur jest ok ale tylko w sytuacji gdy dorzucisz nawet najtańszy adiuwant. Bez adiuwanta większe chwasty puszcza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dzięki koledzy za podpowiedzi i nic nie kombinuję tylko zamawiam Lintur i nawet nie pomyślałem, adiuwanta też  ,Swoją drogą czy lepiej jesienią zwalczyć w miarę tanio miotłę a na dwuliścienne nastawiać się na wiosnę bo liczyłem że 1,5 l Tolurexu ,1 l Boxera i 14,gr Gleanu poradzi sobie a jednak troszkę dwulisciennych jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co polecacie do wiosennego odchwaszczenia jeczmienia ozimego,u mnie mnóstwo fiołka ,bodziszka i chabra

z tego co udało mi sie wyczytac  mam swoje propozycje ,tylko nie wiem czy dobre,do wyboru

toto+tomigan

starane super+granstar

aminopielik tercet

i zostało mi legato plus

 

a moze cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Czy dobrym pomysłem byłoby zastosowanie na T1 fungicydu wyniszczającego np Adexar Plus? Bo w moim pszenżycie widać już objawy chorób, m. in. mączniaka i rynchosporiozy.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Drogi temat. Ale morfolina na mączniaka i czysty epoksykonazol w pełnej dawce w pszenżycie powinien załatwić sprawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na dobrą sprawę kupując przez internet i po doliczeniu przesyłki wcale tak tanio nie wychodzi i często starocie potrafią wciskać. A w każdej większej hurtowni i jest cena, świeży towar i dogodne warunki rozliczeń jak dobrze z nimi żyjesz, a i reklamacje w razie czego na produkt jest gdzie złożyć.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja zazwyczaj kupuje w internecie środki, które są nieosiągalne w pobliżu. Chociaż w tym roku już zakupiłem 5l boogie i 5l fandango za 1520zł, duet star 5l za 480, capalo 5l kosztuje u mnie 650zł, na necie spokojnie za 590zł. 

Towar faktycznie leży ponad rok, ale z  drugiej strony ma termin na dwa lata, więc jestem zadowolony. Pomimo ceny dostawy nadal jestem na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Mozesz sprecyzowac gdzie ten towar lezy ponad rok.. u Ciebie, czy w hurtowni? I jakim cudem zakupiles w pakiecie 5l Boogie + 5l Fandango? Pierwszego masz na 3,3 ha a drugiego na 5. Troche dziwne to moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

tzn przysłali mi niedawno paczkę, data produkcji 2015, okres ważności 2 lata, także spoko.

A co do boogie i fandango - na allegro była aukcja i tam chcieli za taki zestaw ~1750zł, a w jednym ze sklepów trafiłem na promocje, ostatni zestaw.

Z tym że pierwszego daje 1,25, drugiego 1l, akurat wg działek

Mieli też samo boogie - 5l za 770, adexar 5l - 640, 10l - 1221, fandango chyba 870.

Nie chce robić reklamy, także jak coś to na priv podam adres, chyba że regulamin na to pozwala, to dam linka

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Skoro produkcja preparatow 2015 to wszystko ok. Zresztą z tego co sie orientuje w mojej okolicy, to praktycznie zaden dystrybutor nie mial jeszcze dostawy w tym roku świerzych srodkow. Tez mialem zamiar w tym roku wypróbowac Boogie, ale jak narazie nie spotkalem konkretnej oferty na ten preparat solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Byłem dzisiaj przejazdem w SOR i nic nowego nie ma jedynie Lancet był dziś przywieziony ale ceny jeszcze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na dobrą sprawę ceny w dystrybucji spadły w porównaniu do roku ubiegłego i to średnio o 3-5 %. Z pewnością na ciężkiej chemii spadkiem sprzedaży się odbije szczególnie w regionach  gdzie nastąpiły dość duże straty z powodu wymarznięć.  Liczę na to , że jak firmy pojmą skale problemu jeszcze z ceny zaczną schodzić by obrót przerobić, tak jak ma to miejsce teraz z nawozami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Co do chemii, nie bylbym taki pewny.. Jednak zdecydowana wiekszosc srodkow, to rynek koncernow "zachodnich", a dla nich nasz rynek to tylko jeden z wielu. Ale moge sie mylic.. oby tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Kiedy powinno się ruszać z herbicydami? Mam pole pszenżyta mocno zachwaszczonego m. in. chabrem i fiołkiem, kupiłem na to Lancet Plus ale nie wiem kiedy z tym wyjechać. Pole już jest po pierwszej dawce azotu a na jesieni odchwaszczania nie było. Nie chciałbym zbyt długo czekać aż chwasty podrosną, bo potem pewnie będą trudne do zwalczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

kupowal ktos z was srodki z rolno-ogrodniczy.pl placac przelewem? Bo troche sie boje czy przyjda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kupuję u nich z 5 lat kilka razy w roku ,staram się łączyć środki koszt dostawy 24 zł, jednak objazd punktów sprzedaży  co mają jaka cena, paliwa spalisz i czas ,  zawsze  płaciłem przelewem dostawa po dwóch dniach ,jak zbliżał się koniec terminu ważności danego środka zadzwonili czy mają przysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie a jak oceniacie dzialanie srodka Trinity? Zastosowałem jesienią na oziminy i sie zastanawiam czy będą poprawki czy nie, w sumie pierwszy raz pryskałem na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Warto pochodzić po polu i szukać chwastów, bo nikt w jasnowidza bawić się nie będzie. Opinie na temat tego produktu są rozbieżne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Kupuję u nich z 5 lat kilka razy w roku ,staram się łączyć środki koszt dostawy 24 zł, jednak objazd punktów sprzedaży  co mają jaka cena, paliwa spalisz i czas ,  zawsze  płaciłem przelewem dostawa po dwóch dniach ,jak zbliżał się koniec terminu ważności danego środka zadzwonili czy mają przysłać

 

 

Kupował, wszystko w porządku, dla spokojności lepiej brać kuriera ;)

 

no mi chodzi o przelew zeby nie bylo tak ze kasa poszla a o SOR moge zapomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj