Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ok, to co poleciłbyś w takim wypadku na oprysk szczególnie chodzi mi o miotłę właśnie jeśli z wjazdem na pole muszę wstrzymać się jeszcze z tydzień, żeby pszenica nieco odżyła, bo po zimie jest słaba?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

na tak mały areał to 0.5 l pumy wystarczy i nie ma miotła szans.Na dwuliscienne mustang forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Z opryskiem nie ma się co spieszyć mimo że mamy wczesną wiosnę pogoda może jeszcze pokazać zimowe klimaty nawozy pojadę po 15 marca oprysk na przełomie marzec kwiecień najszybciej, środków jest jak sama wiesz od groma jedne różnią się ceną inne składnikami działaniem w zeszłym roku po namowie kolegi pryskałem wiosną tylko Chiselem i ok było w życie pszenżycie w tym też go zamówiłem koszt ok 90 zł na ha załatwia miotłe i dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też bym z opryskiem na chwasta nie spieszył, bo można dwa razy pryskać, w tamtym roku znajomy, a duży gospodarz pryskał w połowie maja, nie pierwszy raz zresztą, i fajnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W tym roku chwasty są wyrośnięte i może być problem z ich zwalczaniem.Środki które zazwyczaj sie sprawdzały tym razem moga zawieść.Chisel przepuszcza chabra więc nie każdemu sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co byście polecili wiosną na chwasty w ozimym jęczmieniu,pszenicy i pszenżycie?Zawsze pryskałem jesienią na miotłę,wiosną resztę chwastów.W tym roku odpuściłem i muszę pryskać wszystko wiosną.Chwasty to głównie miotła,chaber,komosa,przytulia,niezapominajki.

Jeszcze jedno:zasilić azotem i później oprysk czy odwrotnie?Na oprysk chyba za chłodno a azot można by rzucić,chociaż chwasty też z niego skorzystają.

Jak Wy to robicie?

Zdecydowanie najpierw nawóz. Jak nie poszedł herbicyd jesienią to trzeba liczyć się z tym ze trochę składników pobiorą chwasty.

Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Stosował ktoś z was mieszankę Axial+Adigor + lintur (150g na ha)w jęczmieniu ozimym?

I jeszcze jedno czy linur zwalczy ostrożen? bo na etykiecie nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Zdecydowanie najpierw nawóz. Jak nie poszedł herbicyd jesienią to trzeba liczyć się z tym ze trochę składników pobiorą chwasty.

Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.

 

Jak się ma do tych oprysków co podałeś np.chisel lub huzar.Które według Ciebie będą lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stosował ktoś z was mieszankę Axial+Adigor + lintur (150g na ha)w jęczmieniu ozimym?

I jeszcze jedno czy linur zwalczy ostrożen? bo na etykiecie nic nie pisze.

Axialu nie powinno się łączyć z innymi herbicydami, w etykiecie masz zapisane że nie można łączyć z substancjami z grupy regulatorów wzrostu, a dicamba do takich należy, 2 informacja to nie można łączyć z sulfonylomocznikami, a triasulfuron jest sulfonylomocznikiem.

Z drugiej strony wielu użytkowników te zabiegi łączy i nie narzekają, ktoś nawet wrzucał ulotkę chyba z Niemiec gdzie zalecali ich stosowanie razem.

Ja osobiście nie polecam, na własna odpowiedzialność możesz dać.

Co do ostrożenia, wydaje mi się że dicamba powinna go załatwić ale nie jestem pewien. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi ;)

Jak się ma do tych oprysków co podałeś np.chisel lub huzar.Które według Ciebie będą lepsze?

Te środki które wymieniłem wg mnie są pewniejsze wiosną, to środki typowo nalistne. Nie polecam za bardzo wiosennego stosowania takich środków jak glean czy lentipur, to substancje najlepiej działające doglebowo, a wiosna trochę gleba jest już zasłonięta. Co do huzara to nie dam obiektywnej opinii. Z jednej strony skład jest dobry, z drugiej strony na forum było bardzo dużo negatywnych o nim opinii.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja axial zawsze łączyłem albo z mustangiem forte albo z areną i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A jakie macie doświadczenia z siarczanem magnezu można dodawać go zawsze do herbicydu fungicydu antywylegaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

Na miotłę atlantis, atribut, w poźniejszym terminie można dać axial. Na dwuliścienne lintur czy chwastox trio.

Jak wychodzi cenowo taka propozycja?

I dlaczego nikt nie proponuje środka LANCET PLUS ? Bierze większość głównych chwastów , Przytulię też , wszystko załatwione w jednym zabiegu , chociaż tani nie jest


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Właśnie Lancet nie jest drogim rozwiązaniem, na niektórych kawałkach chcę go zastosować. Ciekawe co powiesz, gdy występuje natarczywa życica którą zwalcza tylko Axial i musisz dać dawkę 0,4 albo 0,45 plus coś na dwuliścienne i masz koszt rzędu 200zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Lancet puszczał w ubiegłym roku na niektórych plantacjach miotłe.W tym roku sytuacja moze się powtórzyć.Chwasty sa wyrosniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak wychodzi cenowo taka propozycja?

I dlaczego nikt nie proponuje środka LANCET PLUS ? Bierze większość głównych chwastów , Przytulię też , wszystko załatwione w jednym zabiegu , chociaż tani nie jest

Szczerze mówiąc nawet nie wiem, tanio raczej nie wyjdzie. Do lancetu nie mam bardzo przekonania.

Właśnie Lancet nie jest drogim rozwiązaniem, na niektórych kawałkach chcę go zastosować. Ciekawe co powiesz, gdy występuje natarczywa życica którą zwalcza tylko Axial i musisz dać dawkę 0,4 albo 0,45 plus coś na dwuliścienne i masz koszt rzędu 200zł/ha.

Dlatego zawsze trzeba ochronę sobie dostosować do własnych warunków czy danego pola. W takim przypadku jak napisałeś to czasami nawet wręcz lepiej jesienią nie pryskać, wiosna zrobić na dwuliścienne i potem axial.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Hmm, Panowie. Jaki środek dobry na chwasty, grzyb, regulator wzrostu, na dobry plon itd.. ? Może porównam z Waszymi i coś nowego wypróbuję.

Teraz na pierwsze zabiegi na rzepaki i pszenice co dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chwasty powinno się załatwić jesienią, wiosna ewentualnie poprawka na dwuliścienne. Na grzyby na takich mniej intensywnych polach tilt turbo i mirage, na monokulturach czy wysoko nawożonych unix. Regulator to standardowo CCC i moddus, chyba najpopularniejsze preparaty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

Witam.

Mam pytanie odnośnie oprysku który zastosowałem na jesień w pszenżycie i pszenicy.

Pryskałem Legato 500 SC oraz Protugan 500 SC. Byłem wczoraj na polu i zauważyłem że pojawiła się miejscami miotła jesienią zginęła.

Moje pytanie brzmi czy jest to forma jara która spowoduje jakieś większe straty czy może jest to forma zimowa? Jest szansa jakaś że zginie czy będę musiał pryskać ponownie?

Jeśli musiałbym pryskać ponownie to polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Może to być wiosenna miotła-od 0*C już mogą być wschody.Legato u siebie stosowałem 2lata temu, efekty były mizerne zarówno na jesieni jak i na wiosnę-zostało mi środka z jesieni, wiec wykorzystałem wiosną. Jaką dawkę IPU łącznie dałeś? U mnie ze względu że pozostały inne chwasty dwuliścienne zastosowałem tifensulfuron+chlorosulfuron czyli Chisel. Efekt działania oceniam jako dobry, zamierzam w tym roku też go zastosować ale w mieszaninie. U Cb można spróbować sulfosulfuron, i jeżeli pozostała tylko miotła to niskie dawki powinny dać radę. W cenie podobnej do Chisela jest jeszcze piroksysulam, znany z Lanceta. A jeżeli pozostało Ci trochę IPU to możesz też przejechać, tylko żebyś nie przyzwyczaił do niego-zmieniaj mechanizmy działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

Stosowałem dawkę w ilości 2 litry Protuganu na ha oraz o,2 litra Legato.

Może dałem trochę niską dawkę, ale na jesieni nie było dużo chwastów w tym mietły.

Siałem w optymalnym terminie dla wlkp. między 20 a 30 września, zaś pryskałem po opadach deszczu tak jak jest zalecane na wilgotna ziemię, wcześniej nie padało i było sucho więc odpuściłem. Było to na początku listopada. Nie było przymrozków po zabiegu ani przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro007pl    0

witam czy po zastosowaniu cerone na pszenice ozima nie wylegnie czy trzeba jeszcze ccc ?? odmiana Fidelius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mozna mieszac axial z linturem .Znajomy tak robi tylko zwieksza dawke axialu.Twierdzi ze w mieszaninie z herbicydami na dwuliscienne osłabia sie działanie axialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj