Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

Można, ale już raczej za późno.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

no u mnie żyto jeszcze się krzewi, więc chyba nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeszcze się krzewi? :blink: :P jakaś nowa odmiana chyba bo u mnie strzela w źdźbło i już ma 2 kolanka :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

po prostu późno posiane i na moim terenie wszystko zawsze jest później o te 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koniec tego tygodnia początek przyszłego zrobię oprysk Turbo + siarczan na jare mieszanka pszenica, po tem zrobię oprysk pszenicy Pumą czy moge dodać śiarczan albo jakąś odżywkę czy lepiej pryskać samą Pumą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Witam. Mam małe pytanie. Wczoraj pryskałem jęczmień jary PUMĄ. Kiedy mogę polecieć opryskiem na dwuliścienne? Czy zabieg dzisiaj to dobry pomysł (chodzi mi o to żeby nie uszkodzic roślin)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli martwiż się objawami fitotoksyczności to należy uwzględnić wiele czynników a przede wszystkim jakie panują warunki atmosferyczne przed i po zabiegu Pumo tz: czy jest pochmurnie?, jaka wilgotność powietrza? jaka kondycja roślin?, jaka wilgotność gleby?

Przy idealnych warunkach można by było pryskać na drugi dzień, jednak ja bym odczekał te 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

Można jeszcze zastosować jakiś środek na miotłę zbożową w pszenżycie ozimym, które jest już na początku fazy kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Faza pszenżyta nie ma znaczenia bo i tak tej miotły nie weźmie. Puma zwalcza miotłę w fazie 4-6 liści więc na pewno jest już dawno za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można jeszcze zastosować jakiś środek na miotłę zbożową w pszenżycie ozimym, które jest już na początku fazy kłoszenia?

Axial tez można stosować do fazy liścia flagowego, ale jak już pszenżyto się wykłosiło to nie radzę. Masz nauczkę na przyszłość żeby wcześniej odchwaszczać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś mustanga 306 se bodajże w mieszance owies+jęczmień+ pszenica? Bo planowałem dziś polecieć tym ale zrezygnowałem bo niby na owies nie wskazany a sprzedawca mnie nie uprzedził. Nie chce lipy jakiejś odwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A czy ktoś orientuje się czy jest jakiś środek głównie od przytuli czepnej - jak się jej pozbyć bezpiecznie w pszenżycie - trochę już późno lecz wynikły takie okoliczności. Na jesieni pryskałem Tolurex 500sc. Miotły nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Grodyl lub Starane. Ogólnie na każdy jest już za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Grodylem praktycznie w każdej fazie można pryskać przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1
Napisano (edytowany)

Ale Grodyl nie zaszkodzi dla pszenżyta ? Ogólnie zboże pięknie rośnie i jest dużo wyższe niż chwasty tylko obawiam się o zbiory i problemy z zapychaniem związane.

Edytowano przez ene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pryskałem pszenicę ozimą w czerwcu po wykłoszeni w dawce 40g/ha i nic jej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj