Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulec w beczce.

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 17:34

Hamulec w beczce. Ostatnio po podpięciu hamulców w beczce, napompowałem powietrza i po wciśnięciu siłownik wysunął się cały ale to trwało z 5-6 sekund. To samo było po przejechaniu 700 metrów, myślałem że podczas jazdy sprężarka napompuje powietrza aby hamulce w beczce zadziałały. Dodam tylko jak kupiliśmy beczkę to podpiąłem hamulce i wysunęły się szybko i zadziałały. (beczke kupiliśmy rok temu) A teraz wolno się wysuwają i nie działają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulec w beczce. Dzisiaj, 04:00
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 27 listopad 2012 - 19:49

Hamulec w beczce. Zbyt małe ciśnienie w instalacji wg mnie
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:59

Hamulec w beczce. To jak zwiększyć ciśnienie w układzie. Pompuje 10 min i to nic nie daje, nawet regulator powietrza w ciągniku się nie otwiera aby upuścić powietrza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 21:47

Hamulec w beczce. niezależnie czy są to hamulce jedno czy dwu obwodowe potrzebuję odpowiedniego ciśnienia, przy zbyt niskim ciśnieniu tak właśnie się będzie robić, ciśnienie reguluje ciągnik przez zawór upustowy, jeśli ten zawór ci nie puszcza to sprawdź czy się nie przyciął i czy sprężarka podaje ciśnienie lub czy nie ma żadnych nieszczelności, czy jak ciągnik stoi sam zapalony to ten zawór też nie puszcza ciśnienia

Edytowany przez radek199321, 28 listopad 2012 - 21:53.

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#5 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 15:44

Hamulec w beczce. Zawór nie zaciął się, jak jadę z przyczepą to hamulce działają.

#6 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 17:30

Hamulec w beczce. sprawdzałeś regulator siły hamowania w beczce no i odepni wąż z beczki i zobacz czy traktor napompuje zbiornik aż zawór puści

#7 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 18:17

Hamulec w beczce. Regulatora siły hamowania nie sprawdzałem a który to w ogóle jest?? Odkąd pamiętam to jak nie było podpiętej przyczepy to zawór nigdy nie upuścił powietrza, a jak była podpięta to też nie upuścił a hamulec działał.

#8 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 19:18

Hamulec w beczce. sprawdzałeś czy nigdzie przy beczce nie ucieka powietrze i czy filtr nie jest zapchany (o ile się znajduje bo jak to jest oryginalna instalacja to musi tam być)
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#9 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 17:30

Hamulec w beczce. Dziś przypatrzyłem się beczce i nie mam regulatora siły hamowania. Po podpięciu hamulców do przyczepy a później do beczki siłowniki w ogóle nie wysunęły się.
@ radek199321 - A ten filtr to powinien byc w tym zaworze?? http://www.sklep-gre...oducts_id/12524

#10 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:20

Hamulec w beczce. ten filtr powinien znajdować się na przewodzie od ciągnik a tak wygląda http://sklep-rolnicz...1,3,30047,33110 jeśli nie posiada regulatora siły hamowania to hamulce czy na pusto czy na pełno powinny hamować zawszę z taką samą siłą, jeśli od razu podpiąłeś ciągnik od przyczepy do beczki to powinieneś zaczekać aż napompuje powietrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:46

Hamulec w beczce. Odczekałem z 15 min i nic. Filtr znalazłem. Tam jest też zawór który odcina dopływ powietrza na przyczepę. Kiedyś jak go rozebraliśmy w środku jest sprężyna przekręciliśmy sprężynę o 90 stopni złożyliśmy zawór i hamulce w przyczepie były. Chce rozebrać ten zawór sterujący do którego link podałem we wcześniejszym poście i ten zawór co odcina dopływ powietrza na przyczepę zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale to już nie dzisiaj.

Edytowany przez Misiaul, 02 grudzień 2012 - 10:04.

#12 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 12:27

Hamulec w beczce. musisz pokombinować to jakoś dojdziesz co jest nie tak, po prostu sprawdzaj wszystko po kolei

#13 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:39

Hamulec w beczce. Dzięki za fatygę. Pozdrawiam

#14 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:52

Hamulec w beczce. Rozebrałem ten zawór co steruje hamulcami przyczepy na czynniki pierwsze wyczyściłem wszystko, ale nadal hamulce nie działały. Więc sprawdziłem czy w ogóle sprężarka działa. Działała. Dopiero dziś zauważyłem że zawór regulatorze ciśnienia jest otwarty. Ale jak patrzyłem tydzień temu to był zamknięty. Dlaczego on się zaciął?? Nie chce mi się go znowu rozbierać. Mam drugi taki sam co też się zaciął w tym samym ciągniku. Może z tych dwóch niesprawnych złoże jeden ale sprawny??

#15 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:53

Hamulec w beczce. w jakim ciągniku zaciął ci się tan zawór i czy go nigdy nie regulowałeś, na samym początku ci pisałem żebyś go sprawdził bo ja jak robiłem hamulce pneumatyczne w c360 to założyłem trzy i każdy cały czas puszczał ciśnienie, wziąłem ten w najlepszym stanie, rozłożyłem go, wyczyściłem i chodzi do dziś dnia. ten zawór co jakiś czas powinien puścić ciśnienie przez chwilkę i się z powrotem zamknąć

#16 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:37

Hamulec w beczce. Wtedy co mi pisałeś to sprawdziłem ten zawór i był zamknięty. Wczoraj znowu go obejrzałem i był otwarty. Ten regulator co mam teraz założony to nie wiem czy był kiedyś regulowany bo leżał u mnie w garażu. Ja go nie regulowałem. Dzisiaj mi się go nie chciało rozbierać, rozbiorę go w poniedziałek.

#17 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:08

Hamulec w beczce. jak go założysz z powrotem to sprawdź ciśnienie jak nie będzie niższe niż 6 bar to hamulce powinny działać bez zarzutów

#18 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:17

Hamulec w beczce. Tylko jest jeden problem. Mam zaspawany czujnik ciśnienia powietrza. Więc nie wiem jak sprawdzę.

#19 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:23

Hamulec w beczce. zrób taką prowizorkę że podłącz końcówkę od hamulców do ciągnika z przewodem a na końcu podłącz manometr, łatwy, szybki i prosty sposób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Franke

Franke

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 17:30

Hamulec w beczce. Mi też chyba zaciął się regulator ciśnienia. I mam prośbę. Ma ktoś może zdjęcie tego regulatora od dołu?? Bo ta dziura którędy powietrza ulatuje gdy jest go za dużo jest cały czas otwarta. Ona nie powinna być czymś zastawiona, jakimś zaworem??