Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeciwwaga do tura 3p

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:29

Przeciwwaga do tura 3p Witam nie dawno założyłem tura do 3p i strasznie lekki mam tył jak coś cięższego podnoszę więc chciałbym odlać obciążnik na tył z betonu i mam takie pytanie jakie wymiary musiał by mieć taki 400-500kg obciążnik? Myślałem o takim 85x85x50 wysoki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeciwwaga do tura 3p Dzisiaj, 15:23
  •  

#2 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:32

Przeciwwaga do tura 3p Policz sobie. jeden metr sześcienny betonu waży średnio 1600 kg

#3 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:50

Przeciwwaga do tura 3p Ja ostatnio z beczki zrobiłem 200 litrowej zrobiliśmy zrbojenie zaleliśmy betonem to waży 630kg. O tak to wlaśnie wygląda http://www.agrofoto....ase-maxxum-125/

#4 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:01

Przeciwwaga do tura 3p Nie dostałeś obciążników na tył przy zakupie Tura???

#5 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:35

Przeciwwaga do tura 3p

Policz sobie. jeden metr sześcienny betonu waży średnio 1600 kg

to co podałeś to gęstość nasypowa piachu nie betonu.
beton to średnio 2-2,5 t/m3.
W tych wymiarach co podałeś to co najmniej 700 kg

Edytowany przez ukasz, 26 listopad 2012 - 21:37.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#6 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:41

Przeciwwaga do tura 3p

Nie dostałeś obciążników na tył przy zakupie Tura???

Nie bo robił mi go prywaciarz który się zajmuje produkcją ładowaczy czołowych ale swoją drogą nie przypominam sb żeby gdzieś dawali

#7 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 08:40

Przeciwwaga do tura 3p tak racja.... pomyliło mi sie dzięki Ukasz za poprawke

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2012 - 09:22

Przeciwwaga do tura 3p najprościej i najszybciej położyć beczkę np. 200L na belce podnośnika przypiąć pasem transportowym do zaczepu i nalać wody,jemu nie brakuje dużo 200KG na tura to Ci wystarczy.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 10:16

Przeciwwaga do tura 3p Do mojego fergiego z turem 3b zalałem formę około 230-240l zrobiłem to z ramy po starym siewniku RNZ obudowałem to rozciętą rurą z dmuchawy do siada i wyszedł taki płwalec, ramę przespawałem różnymi ukonikami dodatkowo nawrzucałem różnego rodzaju złomu i kamieni zalałem bardzo silną zprawą dodatkowo klej do płytek do fug i wszystkie resztki jakie miałem efekt z tą przeciwwagą nie ma problemu z trakcją w żadnym błocie a koła przysiadają ładnie pomimo że są łyse to ładnie jeździ, ale w sumie nie wiem może zaraz kto się oburzy ale c 360 pomimo że ma niby masywniejszą konstrukcję i szersze koła z tyłu duzo gożej radzi sobie z 3B bez przeciwwagi a tur jest osadzony na c 360 10cm do tylu w porównaniu do mf 255 ja bez przeciwwagi wszystko zrobie a sąsiad narzeka że z pustym krokodylem jechać szybko się boi bo buja,

#10 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 11:05

Przeciwwaga do tura 3p

Do mojego fergiego z turem 3b zalałem formę około 230-240l zrobiłem to z ramy po starym siewniku RNZ obudowałem to rozciętą rurą z dmuchawy do siada i wyszedł taki płwalec, ramę przespawałem różnymi ukonikami dodatkowo nawrzucałem różnego rodzaju złomu i kamieni zalałem bardzo silną zprawą dodatkowo klej do płytek do fug i wszystkie resztki jakie miałem efekt z tą przeciwwagą nie ma problemu z trakcją w żadnym błocie a koła przysiadają ładnie pomimo że są łyse to ładnie jeździ, ale w sumie nie wiem może zaraz kto się oburzy ale c 360 pomimo że ma niby masywniejszą konstrukcję i szersze koła z tyłu duzo gożej radzi sobie z 3B bez przeciwwagi a tur jest osadzony na c 360 10cm do tylu w porównaniu do mf 255 ja bez przeciwwagi wszystko zrobie a sąsiad narzeka że z pustym krokodylem jechać szybko się boi bo buja,

No ja też wszystko zrobię ale wkurzające jest to że jak wezmę coś cięższego to ciężko ruszyć i jechać a szczególnie zimą przy śniegu :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 15:59

Przeciwwaga do tura 3p a jakie masz koła z przodu? zauwazyłem że wyzsze przednie koła bardzo kożystnie wpływają na trakcję, zrobisz jak zechcesz ja miałem dylemat czy robić z zaczepem czy bez zrobiłem bez bo dolny zaczep mozna i tak uzyć mysle jeszcze nad małą przeciwwagą około 150-200kg na belkę tylko ale i bez tego jeździ się po bele a nawet ładowanie młuta dużą łyżką 1,5m nie było problemem jak policzyłem za każdym razem nabierał po 500kg młuta ale plac wybetonowany

#12 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:09

Przeciwwaga do tura 3p

a jakie masz koła z przodu? zauwazyłem że wyzsze przednie koła bardzo kożystnie wpływają na trakcję, zrobisz jak zechcesz ja miałem dylemat czy robić z zaczepem czy bez zrobiłem bez bo dolny zaczep mozna i tak uzyć mysle jeszcze nad małą przeciwwagą około 150-200kg na belkę tylko ale i bez tego jeździ się po bele a nawet ładowanie młuta dużą łyżką 1,5m nie było problemem jak policzyłem za każdym razem nabierał po 500kg młuta ale plac wybetonowany

orginalne 16 ale myślę o założeniu 10 od ostrówka i pochodnych jak myślicie beż wspomagania powinno się kręcić lżej czy ciężej?

#13 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 07:55

Przeciwwaga do tura 3p teoretycznie ciężej będzie skręcać. Jednak w sytuacji gdy węższe koła by się w podłoże zagłębiały to szersze będzie łatwiej skrecic
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 09:35

Przeciwwaga do tura 3p Nawet się nie zastanawiaj i montuj wspomaganie nawet możesz odpuścić sobie koła i dalej jeździć na tych 6.00 a ze wspomaganiem poczujesz że żyjesz i 10 razy bardziej ułatwi ci pracę wspomaganie niż jakieś koła od rozrzutnika bo koła balonowe są do rozrzutnika przyczepy i do takich maszyn zostały stworzone a nie do ciągnika 50km na oś prowadzącą, na oś prowadzącą zostały skonstruowane opony z bierznikiem prowadzącym i takie mają zastosowanie nie wiem dlaczego lubicie utrudniać sobie życie, mam to spraktykowane i za szerokie koła nie są dobre do tura mają nawet więcej minusów niż plusów

#15 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:22

Przeciwwaga do tura 3p

Nawet się nie zastanawiaj i montuj wspomaganie nawet możesz odpuścić sobie koła i dalej jeździć na tych 6.00 a ze wspomaganiem poczujesz że żyjesz i 10 razy bardziej ułatwi ci pracę wspomaganie niż jakieś koła od rozrzutnika bo koła balonowe są do rozrzutnika przyczepy i do takich maszyn zostały stworzone a nie do ciągnika 50km na oś prowadzącą, na oś prowadzącą zostały skonstruowane opony z bierznikiem prowadzącym i takie mają zastosowanie nie wiem dlaczego lubicie utrudniać sobie życie, mam to spraktykowane i za szerokie koła nie są dobre do tura mają nawet więcej minusów niż plusów

Myślę że takie były by lepsze i ładniej się prezentują od zwykłych
w przyszłości może jeszcze założę wspomaganie

#16 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 10:49

Przeciwwaga do tura 3p szersze opony pomogą jeśli chodzi o zapadanie się przodu. Nie musisz od razu zakładać kół or rozrzutnika. Opona 255/65/16 była by znacznie szersza a podobnej średnicy, dodatkową taką oponę możesz założyć na orginalną felgę. Od razu odpowiadam na temat ze się nie da, mam w przyczepce do drewna na takie felgi (od 328) założone opony 275/65/16 i powierzchnia styku jest w miarę prosta nie jest wcale balon

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 15:06

Przeciwwaga do tura 3p No własnie płaska powierzchnia styku bez protektoru to nie najlepsze roziwązanie sąsiad takie miał to pchały te koła przed sobą byle kupkę gnoju czy bryłę ziemi na polu, przednia opona musi mieć protektor i rowki żeby nie suneła bokiem i kręciła się a rednica wskazana jak największa, dobrym rozwiązaniem są trochę wyższe koła sąsiad miał własnie te balonówki od dostawczaka wraz z szerokimi felgami minimalnie niższe niż wczeniejsze 6.50/16 wspomaganie się grzało aż gorące węże były, zamienił to na węższe a dużo wyższe opony od terenówki z protektorem maska poszła do góry mógł więcej zrobić bez przeciwwagi bo automatycznie masa przesuneła się minimalnie do tyłu a przednia os minimalnie do przodu względem tura, zresztą wjedźcie grze turem przodem w dół i spróbujcie wyjechać i to samo zróbcie przodem pod górę podjechać to załapiecie o co chodzi koła wyższe nie koniecznie szersze i przede wszystkim wspomaganie koła zdąrzysz sobie kupić kiedys wspomaganie natychmiast

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 15:35

Przeciwwaga do tura 3p Ja mam przeciwwagę 70x70x70 zasypaną piaskiem i powrzucane jakieś pierścienia z wałów to wazy 960kg.
Błąd mam taki w niej zrobiony że jest 70 głęboka i niekiedy miejsca mi brakuję żeby cofnąć.

#19 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 17:23

Przeciwwaga do tura 3p Ferdek07 zapominałem dodać że chodziło mi właśnie terenowe opony, tylko pytanie czy maja takie indeks nośności odpowiedni do tura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 30 listopad 2012 - 21:21

Przeciwwaga do tura 3p mój wujas ma we władku opony od terenówki tylko chyba 265 szerokie, bieżnik pogłębiony i poszerzony. pod turem tak się nie zapadają, kręci się w miarę lekko, tylko zalepiają się masakrycznie błotem