Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beczkowóz problem [dziura]

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 26 listopad 2012 - 17:39

Beczkowóz problem [dziura] Witam posiadam beczkowóz mały tego typu http://www.agrofoto....eprozet-pn-202/ i mam następujący problem, beczka na niej jest już leciwa i cienka w jednym miejscu jest juz dosc spora dziura i nie idzie tego w żaden sposób zakleic ani zaspawac bo nie ma praktycznie do czego, moje pytanie brzmi czy da rade obspawac całościowo beczkę blachą czy może szukac samej beczki ( będzie ciężko szukałem) czy moze jeszcze inaczej kupic cos tego typu http://otomoto.pl/be...z-A236562.html.
Bardziej zależy mi na tym aby ją obspawac , rama jest zdrowa pompa nie dawno remontowana
jakie jest wasze zdanie w tej sprawie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Beczkowóz problem [dziura] Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 17:57

Beczkowóz problem [dziura] Nie bardzo rozumiem chcesz założyć nową blachę na całą beczkę do okoła? łącznie z dennicami? beczka jest w ocynku?

#3 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 26 listopad 2012 - 18:45

Beczkowóz problem [dziura] Chce założyc blache do okoła beczki własnie, bez dennic, beczka nie ocynkowana

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:01

Beczkowóz problem [dziura] U nas była taka beczka wioskowa i tez była już słaba to znalazłem w necie beczkę fakt inny kształt tzn dłuższa a niższa a stara odcięliśmy od osi i zaczepu i wspawaliśmy do drugiej i jest ok. Nie polecam wspawywac drugiej blachy na stara blachę ponieważ bardzo szybko ja szlak trafi lepiej szukać innej beczki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:51

Beczkowóz problem [dziura] Kolega @boku27 ma racje. w pobliskim SKR tak zrobili, mechanik który u nich pracuje zawsze przygotowuje mi kombajn do sezonu i mówił że to było najgorsze co mogli zrobić bo po 4 latach nowa blacha zaczęła dostawać dziur. Ja bym proponował zbiornik stacjonarny od lpg. Blacha jest gruba, boki tłoczone a cena stosunkowo niska. Za zbiornik bez legalizacji zapłacisz 2000-2500 zł. ja planuję z takiej sobie zrobić wał do wałowania łąk. :)

#6 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:37

Beczkowóz problem [dziura] witam mam taki problem otóż z 3 lata temu oddałem pompę do remontu hts 10000 i od tego czasu praktycznie mało co było używana, jesienią zaczęły się problemy a mianowicie pompa jakiś czas w miarę ciągła ale po pewnym czasie zaczynało coś w niej stukać i mocno sie grzała. Dziś ją rozebrałem i łopatki nie chcą się ruszać i nawet zbytni nie mogłem ich wyciągnąć. Czy jest taka możliwość że są łopatki za bardzo spasowane i nie będą tłoczyć? i jaki to powinien być luz?

#7 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:07

Beczkowóz problem [dziura] Miałem ten sam problem tylko w innej pompie z ebonitowymi łopatkami blokowały się 3 szt podciśnienie skakało ,po rozebraniu przejechałem papierem ściernym i wszystko wróciło do normy .Komuś robiłem pompę po remoncie zastała się ,miała łopaty metalowe ,pojechałem na szliście magnesówke pozbierał deczko po obu stronach i była gitara . Luz to na oko łopatka musi swobodnie się wysuwać ,jak jest luz duży na boki to trzeba zamontować grubsze .Teraz wszystko można kupić lub dorobić .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 09:13