Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ptasia grypa

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 12:39

Ptasia grypa Mówili w wiadomościach że znaleźli chore ptaki na następnej fermie :/

Rano w radiu mówili że ptaki zdychały już dwa tygodnie temu. I że to właściciel fermy ukrywał całą prawdę.

@paktofonikas1987

Ubito znaczy trafiły do ubojni. Ja na białaczkę nie narzekam chociaż w tym roku zabrali mi wszystkie dojne krowy :D .
O ptasiej grypie mówią bo jest modna ;) wśród dziennikarzy oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ptasia grypa Dzisiaj, 11:51
  •  

#22 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:15

Ptasia grypa O to własnie chodzi ze jest modna.Ciekwe tylko z jakiego powodu. Bo napewno nikt beineresownie sie nie pisze takich "emecjonujachych" artykułów o ptaiej grypie. Jakis powod musial byc. Moze znowu szczepionki na grype slabo sie sprzedaja...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:20

Ptasia grypa

Mówili w wiadomościach że znaleźli chore ptaki na następnej fermie :/

nie fermie a zwykłym gospodarstwie.(padły w niedziele lub poniedziałek rano.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:26

Ptasia grypa Moim zdaniem media wiedzą że dużo osób boi się ptasiej grypy. A skoro się boją to będą czytać, słuchać i oglądać każde nowe doniesienia na jej temat. Wzrasta oglądalność, sprzedaż gazet... czyli kasa...

#25 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 08:43

Ptasia grypa no i dzisiaj znów wykryli jeden przypadek na kurzej fermie w pow. żuromińskim.

#26 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 09 grudzień 2007 - 08:47

Ptasia grypa Moim skromnym zdaniem jest to sztucznie nagłaśniane aby spadło spożycie mięsa drobiowego. Podobnie było kiedyś z chorobą szalonych krów. A chyba już mało kto zwraca na to uwagę!
Do tego dochodzą media które szukają sensacji i rozdmuchują sprawę. Prawda jest taka że wielokrotnie więcej ludzi umiera na zwykłą grypę a w Polsce jeszcze nikt na to nie zachorował!!!!

#27 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 10:19

Ptasia grypa

Moim skromnym zdaniem jest to sztucznie nagłaśniane aby spadło spożycie mięsa drobiowego. Podobnie było kiedyś z chorobą szalonych krów.

wg mnie glownie chodzi o tania sensacje, wzbudzanie w ludziach strachu, aby ci ogladali wiadomosci, czytali gazety itd.
ale moze byc tak jak mowisz. moze. moze jakies lobby wieprzowe lub wolowe naciska na rozdmuchiwanie takich newsow. mozliwe, choc troche trudne do wyobrazenia :D

#28 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 09 grudzień 2007 - 12:05

Ptasia grypa pic na wodę ja 2 lata temu dostałem mandat za tą ptasią grypę bo wypuściłem gołębie mimo zakazu ja w to nie wieże :) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Budzyn11

Budzyn11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 12:13

Ptasia grypa Niestety ja jestem na tym terenie,jakieś 50 km od epicentrum. Nie chcą dawać młodych kurczaków do kurników .
Od kolesia nie chcą odebrać indyków z 5 kurników i ma problem mały.

#30 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 13:06

Ptasia grypa Następne miejsce grypy to okolice żuromina, a do tego miasta mam 20 km. Lecz niestety nie daleko przy mnie ok 6 km jest z 5 kurników i co będzie jak tam dojdze ptasia grypa :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#31 Share ELVIS781

ELVIS781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 23:59

Ptasia grypa Ja mam dwa pytania ,Dlaczego drób grzebiący (kury) ma ptesią gryp? i dlaczego akurat najbardziej w zagłembiu drobiowym jakim są okolice ŻUROMINA. To mi zalatuje jakąś grą na górze naszej władzy. ;)

#32 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 styczeń 2008 - 12:00

Ptasia grypa a mnie dziwi po co ta propaganda znacie moze kogos kto umarl na ptasia grype albo przynajmniej na nia zachorowal bo ja nie a znam wielu ludzi zeby na to zachorowac trzeba by bylo jesc surowe zainfekowane mieso oraz stale przebywac z chorymi zwiezetami moim zdaniem sluzy to glownie obnizeniu ceny

#33 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 14:11

Ptasia grypa No czasami musza cos wymyslic...kiedys choroba wsciekłych krów, a dzis ptasia grypa.A odkryli ja przez przypadek, bo jak wiemy X lat ptaki zdychaly i zdychaja, tylko ze nikt tego nie bada ;) Ale państwo robi na swoja niekorzysc, bo tylko budrzet jest na tm do tyłu :D

#34 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:41

Ptasia grypa Budżet moze i do tyłu ale producenci wieprzowiny, część przetwórni i koncerny farmaceytyczne sa do przodu...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:05

Ptasia grypa Ptasia grypa to niestety fakt. Trzeba się przednią chronić i zachowywać zasady dezynfekcji. Problem jest w tym że nie wszyscy hodowcy tego przestrzegają i takie paskudztwa się roznoszą. Jeżeli ktoś zauważył to na jednej z pierwszych ferm pracowali ludzie z sąsiednich gospodarstw gdzie też później padały ptaki a te dzikie kaczki z przytuliska dla ptactwa były żywione z fermy gdzie padały indyki na ptasią grypę. W ten sposób sprawa się rozwija i wędruje po kraju. Tylko przestrzeganie higieny temu może zaradzić !!!!!!!!!!!