Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu???????

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 październik 2006 - 22:00

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Myślę, że obie marki są godne polecenia. W Polsce dość popularne stają się Kvernelandy i chwalą sobie je, ja z resztą też. Z G-B nie miałem osobiście styczności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Dzisiaj, 15:55
  •  

#22 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 październik 2006 - 16:40

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Ja tam swojego kvernelanda chwale zeby byl tak ciut lzejszy to bylby idealnym plugiem :)
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#23 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 październik 2006 - 19:34

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Nowsze są lżejsze.

#24 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 październik 2006 - 19:39

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? wiem widzialem. z tych tabliczek wynika ze 5 skibowy obrotowy nowy wazy tylko ciut wiecej od mojej 4... :(

#25 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 październik 2006 - 09:24

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Faktycznie przedni przydał by sie i to bardzo:)  no ale cóż w moim przypadku niema sensu wywalac kasy na przód mam 20ha to jakoś daje rade ;D I jak dla mnie to są troche jaja ;) niemam zamiaru ciągnąć takiego ibisa ::) to była próba a w okolicy niemam nic innego zeby przetestować czyjś ;) 
Jest wątek o obracanej 2 do 330 wiem ze to już przesada ale np 360 już taką pociągnie no i skoro 60 2 to z jakiej racji 1222 tylko 3?????? to było by marnowanie paliwa nie śadzicie?

#26 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 październik 2006 - 12:25

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? ale 1222 nie obruci 4 bo za nisko podnosi >:(

#27 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 październik 2006 - 14:04

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Obróci.
Ale jakie te 2 skiby do 360 a jakie 3 do 1222. Z dwiema takimi jakie pociągnie 3 skiby 1222 to C-350 by się przewróciła. :D

#28 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 październik 2006 - 20:29

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? to nie jest kwestia wysokosci podniesienia. Jak ciagnik ma sprawna hydraulike ( co w obrotowcach nie jest rzecza przydatna ale konieczna!!) to swobodnia tak wysoko podniesie. ALe juz po raz n-ty pisze ze 1222 do 4 obrotowej ma za lekki przod. Nie ukrecisz na nawrociach hyba ze hamulcami masz zamiar kierowac :P do 1222 to max 3 obrotowa

#29 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 październik 2006 - 21:02

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? to w takim razie ja w swoim 1222 mogę tylko w lewo skręcać  ;D coś trzeba z tym zrobić

#30 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 październik 2006 - 21:28

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? o no prosze i tak to jest jak sie panu na przeglądzie daje flaszeczke za pieczątke ;) ;) ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 październik 2006 - 21:36

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? dalszemu sąsiadowi ;D ;D  ;)

#32 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 listopad 2006 - 15:03

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? NO to sprawa przesądzona będzie 3  :) tylko jaka 3? jaka szerokość robocza na korpus?? 45? a może coś ze zmienną szerokością  myśle o czymś takim http://www.allegro.p...welacyjny_.html
co o tym sądzicie?? będzie dobry czy cos ciut większego??

#33 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 listopad 2006 - 16:20

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? taki to do mtz a nie do 6.kup sobie lekką 4 obracaną

#34 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 22:35

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Spoko 1222 pociągnie lekką czwórkę obracaną.Kiedyś miałem Krone Meteor zabezpieczany kołki i dawał radę. A z podnoszenie jest tak: kiedyś ojciec zachaczył tego Meteora i do mnie że nie chce go podnieś. No to patrzę a tam górny łącznik na najniższych otworach przy pługu i przy ciągniku a powinien tu i tu być na najwyższych, no i nie poskracane maksymalnie cięgna pionowe od podnośnika. Spokojnie przy takim ustawieniu podniesie i obróci, oczywiście sprawny traktor i tylko z jednym siłownikiem pomocniczym. Nie obcążałem dodatkowo przodu i było ok. No ale przedni napęd to jest to, ale jak się niema co się jubi... Od pięciu lat mam JD6910 z V&N 3SJS VARIO czwórkę obrotową nacięższą na resorach wersję 92cm pod ramą i 105cm między korpusami 55 cm na korpus.. TO TO  ;D śmiga przy ładnym kawałku (700 m długie) to do 1,8 ha na h (mozaika gliny 30% reszta średnia). Pług jak dla siebie kupować to tylko nowy Meteora miałem używkę  :- szkoda gadać, V&N i JD mam od nowości  8) no problem. W przyszłym roku wymieniam na nowy też V&N bo naprawdę lekko idzie, bo to już mój trzeci obrotowy (miałem IBISA trójkę z nr fabr.2 do mtz 82).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#35 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 21:07

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? Postanowiłem nie zakładać nowego wątki bo ten jest bardzo podobny.
Jaki pług ( z UNI ) polecili byście do 120KM (chyba Valtra)? IBIS XL3+1 Na zabezpieczeniach kołkowych byłby dobry?

#36 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 22:42

Postanowiłem nie zakładać nowego wątki bo ten jest bardzo podobny.
Jaki pług ( z UNI ) polecili byście do 120KM (chyba Valtra)? IBIS XL3+1 Na zabezpieczeniach kołkowych byłby dobry?

jak już jedziesz do paczkowa to tam jest też sprzedaż pługów V&N cena niezbyt większa a orka lepsza ;)

#37 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 22:59

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu??????? ja też byłbym za 2m V&N ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 23:25

Spoko 1222 pociągnie lekką czwórkę obracaną.Kiedyś miałem Krone Meteor zabezpieczany kołki i dawał radę. A z podnoszenie jest tak: kiedyś ojciec zachaczył tego Meteora i do mnie że nie chce go podnieś. No to patrzę a tam górny łącznik na najniższych otworach przy pługu i przy ciągniku a powinien tu i tu być na najwyższych, no i nie poskracane maksymalnie cięgna pionowe od podnośnika. Spokojnie przy takim ustawieniu podniesie i obróci, oczywiście sprawny traktor i tylko z jednym siłownikiem pomocniczym. Nie obcążałem dodatkowo przodu i było ok. No ale przedni napęd to jest to, ale jak się niema co się jubi... Od pięciu lat mam JD6910 z V&N 3SJS VARIO czwórkę obrotową nacięższą na resorach wersję 92cm pod ramą i 105cm między korpusami 55 cm na korpus.. TO TO  ;D śmiga przy ładnym kawałku (700 m długie) to do 1,8 ha na h (mozaika gliny 30% reszta średnia). Pług jak dla siebie kupować to tylko nowy Meteora miałem używkę  :- szkoda gadać, V&N i JD mam od nowości  8) no problem. W przyszłym roku wymieniam na nowy też V&N bo naprawdę lekko idzie, bo to już mój trzeci obrotowy (miałem IBISA trójkę z nr fabr.2 do mtz 82).

Nieźle. Stać ciebie na nowe pługi :) Według mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo zawsze można wyszukać 60% tańszy używany, a niezbyt mocno zużyty. Jakieś problemy miałeś z JD? Ile masz mtg? Ile ha?
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 30 grudzień 2006 - 00:04

Nieźle. Stać ciebie na nowe pługi :unsure: Według mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo zawsze można wyszukać 60% tańszy używany, a niezbyt mocno zużyty. Jakieś problemy miałeś z JD? Ile masz mtg? Ile ha?

Może i używany jest tańszy, ale:
- nikt ci nie sprzeda 60% taniej lekko używanego pługa chyba że jest uszkodzony, a u pługa uszkodzenie zauważysz w polu gdy nie będzies go mógł ustawić (nierówna orka, złe odkładanie skib) i już to przerabiałem, oby nigdy więcej
- pooglądaj sobie ceny pługów w dobrym stanie - przynajmniej 60%ceny nowego
- pług tylko nowy. Następny biorę na dofinansowanie z SPO i za 25 tys będę miał ekstra pług (piatka obracalna,vario, na zabezpieczeniach hydropneumatycznych V&N) bez dofinansowania 62 tys brutto.
Co do JD mam dwa-
-6910 2001r 1350 mth
- 6520 2004r 400 mth
traktory są na razie bez problemowe (trudno coś powiedzieć dokładniej bo mają małe przebiegi) tylko okresowe przeglądy, żarówka od kontrolki przedniego mostu,czujnik podnośnika 6520 itp. wszystko na gwarancji.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA