Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 19:58

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Witam. Zakładam ten temat z myślą ze będzie ciekawy. Zbieram sianokiszonkę w 2 pokosach z 15 ha łąk sianych i 2 ha łąk torfowych. Koszę rotacyjną 1,65m przetrząsam Claas-em Volto 5,4m i zgrabiam 7 gwiazdową polską zgrabiarką a prasuję Sipmą Z279/1. Zauważyłem bardzo dużo pleśni w sianokiszonce i domyślam się ze to wina zgrabiarki która formuje tzw. Warkocz. Ciężko mi również rozwijać taką bale do skarmiania. Natomiast słoma prasowana po kombajnie rozwija się elegancko. Więc pytam czy taka zgrabiarka może obniżyć jakość sianokiszonki ?? czy kupować wirnikową ?? Po wirnikowej pokoś jest zupełnie inny a mój kumpel ma taki sam sprzęt tylko ze wymienił zgrabiarkę na pasową i nie ma tego problemu z paszą. A ja mam za dużo do zgrabiania żeby się męczyć pasową ... proszę o pomoc.

Edytowany przez stajniaomega, 02 grudzień 2012 - 23:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:14

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Zdecydowanie jest różnica-co prawda nie miałem raczej nigdy problemu z pleśnią (trochę miałem wcześniej gdy belowałem Zetorem i 65 koni to jednak trochę przymało) ale samo rozwijanie to naprawdę spora róznica-no i czyściej zgrabia-ale tu może gra rolę konstrukcja zgrabiarki (u mnie jest tandem+kółko kopiujące).
PS.Chyba jest też lekka (in plus) różnica w stopniu zgniotu,

#3 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:16

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Napewno "warkocz" po zwykłej zgrabiarce ma negatywny wpływ na trwałosć prasy.

#4 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 25 listopad 2012 - 20:37

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Mój kumpel który prowadzi usługi także zauważył, że po zgrabiarce wirnikowej przy porównywalnych wałkach lub pokosach (jak kto woli) ciągnik ma o wiele lżej i może szybciej prasować, a także jest łatwiej piękną równą belę uformować. Sam byłem świadkiem jak robił mi on baloty sianokiszonki zestawem Renault 133.54 + McHale F540C przy załączonym pełnym komplecie noży potrafiło ostro zdusić ciągnik jak rotor pociągnął za tzw "warkocz" i podał dużą ilość skręconej masy.
Wieczny kawaler ;)

#5 Share turus0

turus0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:26

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Ja także chce kupić zgrabiarkę karuzelową bo po pająku to marne belki wychodzą a ile zębow połamanych się na polu znajduje;)

#6 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2012 - 21:28

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki też jak presowałem siano po tej zgrabiarce co mówisz to zdarzyło się że wciągało siano z przed traktora i dużo ciężej miał. U mnie po pasówce takie coś nie występuje.
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#7 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:41

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki A ja mam takie pytanie dlaczego tylko 2 pokosy?

#8 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:46

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Tylko dwa pokosy bo mam tylko 30 koni i nie potrzeba więcej paszy. A jak paszy za dużo to marnieje bo nie ma komu sprzedać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 listopad 2012 - 21:51

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki jeśli dla koni to nie lepiej robic na sucho...nie za duże ryzyko jak ci sie psuje?

#10 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:03

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Być może kosisz jak już trawa się zestarzeje i nie daje rady się później zakisić, ewentualnie prasopodobny wyrób z Lublina nie dobija bel - można podkręcić zawór ale zacznie puszczać na spawach. Mam jeszcze pytanie jakiej folii używasz?

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 25 listopad 2012 - 22:45

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki U mnie raczej nigdy pleśni zbyt dużo nie było, jedynie w momencie gdy bele były zbyt mokre spód był mocno spleśniały i warstwa do 20 cm od dołu. A co do pleśni możesz mieć za mało owiniętą bele lub za zielony materiał
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#12 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2012 - 22:57

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Mi bele pleśnieją tylko w przypadku gdy folia zostanie przekuta np. przez pazury kotów (tego nie unikniesz)

#13 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:05

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Folia której używam to Uterland. Trawę koszę jak zaczyna się kłosić. A zbieram jak masa sucha stanowi ok 70 - 80 %

#14 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 21:10

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki To jaką zgrabiarkę mi proponujecie z zestawie do Sipmy 279/1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:54

Wpływ rodzaju zgrabiarki na jakość sianokiszonki Prasa nie ma nic do tego ;) Zależy jakim ciągnikiem chcesz zagrabiać. Do 60-tki to ok. 3,6m wystarczy
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy