Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 86-wibracje

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 24 listopad 2012 - 18:25

Claas dominator 86-wibracje Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 86-wibracje Dzisiaj, 07:47
  •  

#2 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 19:33

Claas dominator 86-wibracje mam to samo ale w kombajnie fortschritt E-514 a winna jest oś o przekładni bezstopniowej - lekko zgjęta , po daniu na przyspieszacz , pas zostaje mocno naciągnięty i bicie-wibracje przechodzą na cały kombajn , sprawdz u siebie na kołach od jazdy , któreś musi mieć wine.

#3 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 19:38

Claas dominator 86-wibracje Wydaje mi się z tego co mówisz że problem może leżeć w dolnym kole jazdy. Jak kombajn chodzi bez przysspieszacza to w osi jakby cos tykało ( jakby łożysko ) natomiast jak weźmie sie na przyspieszacz to ten dzwięk się nasila. Wiec tam może byc przyczyna.

#4 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:25

Claas dominator 86-wibracje jak pisałem mam E -514 więc nie wiem jak jest w Claas-sie ale możliwe że chodzi o to koło - zacznij od niego , może łożysko albo wybity na tulejach , rozbierzesz będziesz wiedział .

#5 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:18

Claas dominator 86-wibracje Raz rozbierałem to koło jak wymieniałem pas jezdny i faktycznie na tej osi był niewielki luz.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:22

Claas dominator 86-wibracje W tym roku to przerabiałem, środkowe przesuwne koło przekładni beztopniowej ma luz i wpada w wibracje, odkręć je i zawieź do dobrego tokarza dorobi nowe tulejki i przetoczy tuleję.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:38

Claas dominator 86-wibracje przed e-514 miałem bizona i tam jak dałem na przyspieszacz to były takie wibracje że urywało mocowanie przekładni a winne temu cała przekładnia -środkowe koło przesuwne tam jest- po prostu ktoś to rozebrał i nie złożył jak należy bo ten typ wymagał wyważenia, wymieniłem na regenerowaną i wyważoną i po problemie leciała bez najmniejszego wstrząsu a przy starej to nawet szczęka drżała stojąc na pomoście ,.

#8 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 10:38

Claas dominator 86-wibracje

W tym roku to przerabiałem, środkowe przesuwne koło przekładni beztopniowej ma luz i wpada w wibracje, odkręć je i zawieź do dobrego tokarza dorobi nowe tulejki i przetoczy tuleję.

Ale też to miałeś przy Dominatorze 86??? Środkowe czyli to co się hydraulicznie zmienia tak??? A można to jakoś dostrzec gołym okiem to bicie??? Żebym nie robił czegoś nadaremnie a problem będzie leżał gdzie indziej.

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 11:06

Claas dominator 86-wibracje Może to nieprawdopodobne ale wystarczy popatrzeć na przekładnie gdy jest bicie, i widać jak majda :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 26 listopad 2012 - 19:52

Claas dominator 86-wibracje W moim 86 idenyczny problem, choć to bicie może nie aż tak duże.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#11 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:29

Claas dominator 86-wibracje w bizonie jak jest bicie to na małych obr silnika dać na przyspieszacz i przekładnia lata jak wściekła widać doskonale a dobra nawet milimetra nie drgnie na przyspieszaczu i pełen gaz tak było u Mnie w bizonie , a jak w dominatorze jest ta z kołem przesuwnym to to samo ale u Mnie to koło nie miało winy tylko te boczne koła były żle złożone , mają wycięciai ktoś nie złożył tak jak były i wagowo się nie zgadało więc było bicie - może u was jestten sam problem - bicie , dać wyważyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 10:42

Claas dominator 86-wibracje Mam dominatora 66 i podobny problem. Dopóki nie urwał się stary jezdny pas było wszystko dobrze. Założyłem nowy i mam na na prawie cały i całym przyśpieszaczu drgania kombajnu. I co najgorsze odkręca mi się ta śruba centralna co się skręca koło wariatora na dole na wałku od skrzyni biegów. Nie za miło jest co zbiornik cały wychodzić i gasić kombajn żeby sprawdzić czy się odkręciła.

claas.jpg

Edytowany przez dralo5, 21 lipiec 2014 - 10:50.