Laver

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx

Polecane posty

Laver    5

Proszę o zamieszczanie opinii na temat przyczep Unia Brzeg P12 Long oraz Autotech PT 12 maxx, oraz opinie o innych modelach z tych firm. Którą z nich byście wybrali? Interesują mnie te dwa modele z tego wzgledu że nie są wysokie jak na 12t. Ich wymiary to:

Unia Brzeg P12 long - wysokość całkowita - 2,6m

- długość skrzyni - 5,25m

- szerokość wew. skrzyni -2,42m

 

Autotech PT 12 maxx - wysokość całkowita - 2,57m

- długość skrzyni - 5,20m

- szerokość wew. skrzyni -2,42m

Jak jest ze szczelnością w tych przyczepach? W unii nie ma w ogóle uszczelek w, autotechu są gumowe. Burty w autotechu są austriackiej firmy Fuhrman gdzieś czytalem że w unii chyba też. Rama w unii jest jakiejś niemieckiej firmy w autotechu chyba producent sam robi ramę. Nie wiem jakie są w nich osie. Cena Unii Brzeg P12 Long z plandeką stelażem, pomostem roboczym, zaczepem automatycznym obrotowym, kołem zapasowym to 52,5 tys. netto PLN może jeszcze te 500 by ztargował rocznik 2011.Cena Autotech PT 12 maxx w takim samym wyposażeniu tylko zaczep obrotowy to 56tys. netto PLN tzn. ta cena jeszcze do negocjacji tylko nie wiem jakiej ale wątpie, że dojdzie do takiej ceny jak za unię. Opony w tych przyczepach to nalewki tzn. przy tej cenie. Unia rok gwarancji autotech 2lata. Którą bardziej polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

A co zamierzasz na nich transportować?? Z tego co widzę to na obydwu możesz wozić palety i okrągłe bele. Skrzynia w Uni jest troszeczkę większa "objętościowo", dobra cena tylko szkoda ze rok gwarancji ale miejmy nadzieje ze będzie niezawodna. Jeżeli chcesz wozić rzepak to lepiej AutoTecha bo ma uszczelniona skrzynie. Ja jestem za Unia ale wybór należy do ciebie


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ja też jestem za Unią tym bardziej ze w moim rejonie jedna firma ma 14 unii i na zamuwienie dorobili im 3 burtę i ładują z czubem pszenicę czy kukurydzę. jak na razie nie narzekają podejrzewam ze na jednej mają ponad 20 ton bo do standardowej naładowanej z czubem wchodzi 17 ton kukurydzy. Dużo na nich wożą i dużo jeżdzą bo handlują zbożem + własne gospodarstwo mają. Co do szczelnośći to nie wiem bo zapomniałem o to zapytać.

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

Mój wujek ma 4 nowe przyczepa Unia P-14. W Agromecie w Brzegu dorobili mu nadstawki 50 cm. Przyczepy śmigają już drugi rok. Rzepaku ładują 16 ton na jedną a kukurydzy i pszenicy to ponad 20 jest na jednej. A co do szczelności to nie ma najmniejszych problemów. Polecam przyczepy z Brzegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Tak tak ale chyba rama zdążyła się już złożyć jak harmonijka pod taka masą. To jest za duży ładunek na taka ramę, cała przyczepa waży ok 4700kg. Przyczepa jest zbyt delikatna żeby przewozić na niej 6 ton więcej niż przewiduje producent.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

A ja bym doradzał Autotech znam producenta i wielu uzytkowników nie spotkałem sie jeszcze ze złą opinią na ich temat sam miałem na testach przy kuku jak dla mie maszyna warta swojej ceny. A osie są w nich BPW tylko nie wiem czy w standardzie czy za dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

@BartekPL I tu się mylisz. Rama jest solidna. Wcześniej wujek miał zwykłe IFA HL samochodówki i przerobił je na 3 buty do góry i 15 lat śmigają te przyczepy w gospodarstwie o powierzchni 500 ha. Te przyczepy z Unii wożą codziennie rzepak od stycznia do maja. 20 000 ton rzepaku do pobliskich zakładów tłuszczowych i nic się nie dzieje. 2 x JCB Fastrack i ogień. Zestaw załadowany na maxa ciśnie 40-45 km/h a na pusto 65-70 km/h. Więc śmiało mogę polecić te przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

@ drozdzik no to przyznaje ci racje. Z tego co czytałem to Burty są uszczelnione jakimiś przyklejanymi uszczelkami. Jak się zużyją to można je wymienic


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Przyczepą woził bym głownie pszenice,jęczmień i buraki, trochę rzepaku i słomy, boję się trochę o szczelność w unii bo nie ma żadnych uszczelek. Znajmony ma wiletona 12t i nie jest szczelny, proso się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Pisałem wyżej ze maja uszczelki. Wiec nie ma się co bać o szczelność przy rzepaku


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

Dokładnie tak - na podłodze od strony burt są przyklejone `czarne paski` czyli uszczelki. Z początku też byłem pesymistycznie nastawiony do tego rodzaju uszczelnienia ale już drugi rok i nic się nie dzieje. I dodam że w czasie deszczu nic nie zacieka - nie ma takiego czegoś jak w wieltonkach że po deszczu woda stoi na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

A nie odlklejają się te uszczelki? Jeśli są przyklejone do podłogi to chyba łatwo można je poobrywać np. przy wożeniu piachu. Drozdzik a ty ilu tonową masz przyczepa i w jakiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzik    0

Przyczepą za 50 tys szkoda wozić piasek ;) Piasku one nie widziały i nie będą widzieć :) od takiej roboty są autosanki :) Ja nie mam tylko wujek ma ;) Kupił 4 nowe Unie P-14 Long.

@Laver - jak będziesz woził zboże to Ci gwarantuje że nic się nie odklei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ostateczna cena za autotech 12 ton w wyposażeniu jak pisałem powyżej 54,800 netto byłaby z 2013 roku, dość dużo podrożały te przyczepy( na poczatku roku kupiłbym ją jakieś 5-6 tysięcy taniej), za 52,5 netto unia z 2011 roku tylko jak patrzyłem to już jedna opona się posiekła. Pytałem jeszcze o zasław 12 ton(ten dłuższy model) to na nowych oponach nie wiem jakich, ale pewnie chińskich ze słupkim na środku 54 netto rocznik 2012. Co tu wybrać? Skłaniam się ku unii ze względu na cenę, na ale przyczepa stoi już prawie dwa lata na placu. A i unia w tej cenie ma zaczep automatyczny obrotowy, reszta zwykły obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Jak niema plandeki która zakrywa 1.5 burty to musi zaciekac jak burty wystaja na zawiasach niema rady :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Tzn. za wszystkie drogo? Znasz może jakieś aktualne ceny,podobno podwyżki były nie dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj