Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:50

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Proszę o zamieszczanie opinii na temat przyczep Unia Brzeg P12 Long oraz Autotech PT 12 maxx, oraz opinie o innych modelach z tych firm. Którą z nich byście wybrali? Interesują mnie te dwa modele z tego wzgledu że nie są wysokie jak na 12t. Ich wymiary to:
Unia Brzeg P12 long - wysokość całkowita - 2,6m
- długość skrzyni - 5,25m
- szerokość wew. skrzyni -2,42m

Autotech PT 12 maxx - wysokość całkowita - 2,57m
- długość skrzyni - 5,20m
- szerokość wew. skrzyni -2,42m
Jak jest ze szczelnością w tych przyczepach? W unii nie ma w ogóle uszczelek w, autotechu są gumowe. Burty w autotechu są austriackiej firmy Fuhrman gdzieś czytalem że w unii chyba też. Rama w unii jest jakiejś niemieckiej firmy w autotechu chyba producent sam robi ramę. Nie wiem jakie są w nich osie. Cena Unii Brzeg P12 Long z plandeką stelażem, pomostem roboczym, zaczepem automatycznym obrotowym, kołem zapasowym to 52,5 tys. netto PLN może jeszcze te 500 by ztargował rocznik 2011.Cena Autotech PT 12 maxx w takim samym wyposażeniu tylko zaczep obrotowy to 56tys. netto PLN tzn. ta cena jeszcze do negocjacji tylko nie wiem jakiej ale wątpie, że dojdzie do takiej ceny jak za unię. Opony w tych przyczepach to nalewki tzn. przy tej cenie. Unia rok gwarancji autotech 2lata. Którą bardziej polecacie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share jakubczyk

jakubczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:43

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx weż obie :)

#3 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 23:13

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx W planach mam jedną :D coś trzeba wybrać

#4 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 06:00

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx A co zamierzasz na nich transportować?? Z tego co widzę to na obydwu możesz wozić palety i okrągłe bele. Skrzynia w Uni jest troszeczkę większa "objętościowo", dobra cena tylko szkoda ze rok gwarancji ale miejmy nadzieje ze będzie niezawodna. Jeżeli chcesz wozić rzepak to lepiej AutoTecha bo ma uszczelniona skrzynie. Ja jestem za Unia ale wybór należy do ciebie
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#5 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 08:04

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx ja też jestem za Unią tym bardziej ze w moim rejonie jedna firma ma 14 unii i na zamuwienie dorobili im 3 burtę i ładują z czubem pszenicę czy kukurydzę. jak na razie nie narzekają podejrzewam ze na jednej mają ponad 20 ton bo do standardowej naładowanej z czubem wchodzi 17 ton kukurydzy. Dużo na nich wożą i dużo jeżdzą bo handlują zbożem + własne gospodarstwo mają. Co do szczelnośći to nie wiem bo zapomniałem o to zapytać.

Edytowany przez matek1810, 24 listopad 2012 - 08:07.

#6 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 08:35

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Mój wujek ma 4 nowe przyczepa Unia P-14. W Agromecie w Brzegu dorobili mu nadstawki 50 cm. Przyczepy śmigają już drugi rok. Rzepaku ładują 16 ton na jedną a kukurydzy i pszenicy to ponad 20 jest na jednej. A co do szczelności to nie ma najmniejszych problemów. Polecam przyczepy z Brzegu

#7 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 08:50

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Tak tak ale chyba rama zdążyła się już złożyć jak harmonijka pod taka masą. To jest za duży ładunek na taka ramę, cała przyczepa waży ok 4700kg. Przyczepa jest zbyt delikatna żeby przewozić na niej 6 ton więcej niż przewiduje producent.

#8 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 09:57

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx A ja bym doradzał Autotech znam producenta i wielu uzytkowników nie spotkałem sie jeszcze ze złą opinią na ich temat sam miałem na testach przy kuku jak dla mie maszyna warta swojej ceny. A osie są w nich BPW tylko nie wiem czy w standardzie czy za dopłatą.

#9 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 11:24

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx @BartekPL I tu się mylisz. Rama jest solidna. Wcześniej wujek miał zwykłe IFA HL samochodówki i przerobił je na 3 buty do góry i 15 lat śmigają te przyczepy w gospodarstwie o powierzchni 500 ha. Te przyczepy z Unii wożą codziennie rzepak od stycznia do maja. 20 000 ton rzepaku do pobliskich zakładów tłuszczowych i nic się nie dzieje. 2 x JCB Fastrack i ogień. Zestaw załadowany na maxa ciśnie 40-45 km/h a na pusto 65-70 km/h. Więc śmiało mogę polecić te przyczepy.

#10 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 24 listopad 2012 - 11:24

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx o przyczepe unii to zapytaj użytkównika @lisek91 bo ostatnio przyprowadził taka
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 11:55

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx @ drozdzik no to przyznaje ci racje. Z tego co czytałem to Burty są uszczelnione jakimiś przyklejanymi uszczelkami. Jak się zużyją to można je wymienic

#12 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 13:35

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Przyczepą woził bym głownie pszenice,jęczmień i buraki, trochę rzepaku i słomy, boję się trochę o szczelność w unii bo nie ma żadnych uszczelek. Znajmony ma wiletona 12t i nie jest szczelny, proso się sypie.

#13 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 15:51

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Pisałem wyżej ze maja uszczelki. Wiec nie ma się co bać o szczelność przy rzepaku

#14 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 16:12

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Dokładnie tak - na podłodze od strony burt są przyklejone `czarne paski` czyli uszczelki. Z początku też byłem pesymistycznie nastawiony do tego rodzaju uszczelnienia ale już drugi rok i nic się nie dzieje. I dodam że w czasie deszczu nic nie zacieka - nie ma takiego czegoś jak w wieltonkach że po deszczu woda stoi na przyczepie.

#15 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 18:57

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx A nie odlklejają się te uszczelki? Jeśli są przyklejone do podłogi to chyba łatwo można je poobrywać np. przy wożeniu piachu. Drozdzik a ty ilu tonową masz przyczepa i w jakiej wersji?

#16 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 21:27

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Przyczepą za 50 tys szkoda wozić piasek ;) Piasku one nie widziały i nie będą widzieć :) od takiej roboty są autosanki :) Ja nie mam tylko wujek ma ;) Kupił 4 nowe Unie P-14 Long.
@Laver - jak będziesz woził zboże to Ci gwarantuje że nic się nie odklei :)

#17 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:37

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Ostateczna cena za autotech 12 ton w wyposażeniu jak pisałem powyżej 54,800 netto byłaby z 2013 roku, dość dużo podrożały te przyczepy( na poczatku roku kupiłbym ją jakieś 5-6 tysięcy taniej), za 52,5 netto unia z 2011 roku tylko jak patrzyłem to już jedna opona się posiekła. Pytałem jeszcze o zasław 12 ton(ten dłuższy model) to na nowych oponach nie wiem jakich, ale pewnie chińskich ze słupkim na środku 54 netto rocznik 2012. Co tu wybrać? Skłaniam się ku unii ze względu na cenę, na ale przyczepa stoi już prawie dwa lata na placu. A i unia w tej cenie ma zaczep automatyczny obrotowy, reszta zwykły obrotowy.

#18 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 22:41

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Jak niema plandeki która zakrywa 1.5 burty to musi zaciekac jak burty wystaja na zawiasach niema rady :unsure:

#19 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:06

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx w Metal-techu jakoś woda nie zacieka. Strasznie drogo za te przyczepy chca od CB

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:23

Unia Brzeg P12 Long vs Autotech PT 12 maxx Tzn. za wszystkie drogo? Znasz może jakieś aktualne ceny,podobno podwyżki były nie dawno.