Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:03

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Proszę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji. Interesują mnie już tylko te dwa modele. :) JD miałby być ze skrzynią autoquad a NH z bezstopniową. Wiem że jeden jest 4 a drugi 6 cylindrowy ale dla mnie osobiście nie robi to wielkiej różnicy. JD jest o pół tony lżejszy i ta skrzynia trochę mało wygodna, ale wykonanie jest widocznie lepsze. Oba bardzo mi się podobają z lekką przewagą JD. Co sądzicie który będzie lepszy na areał 60ha jako główny ciągnik?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Dzisiaj, 15:49
  •  

#2 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:06

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Czy ten NH ma 170 km? co ty bys nim robil na 60 ha?

#3 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 23 listopad 2012 - 19:12

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Chyba skrzynia bezstopniowa zładzie na łopatki autoquada, ogólnie jestem za JD, ale te nowe modele średnio mi do gustu przypadły dlatego wybrał bym NH, ale czy on nie za duży na taki areał?

It's My Life...

JD...

#4 Share pawel7163

pawel7163

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:41

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Moje zdanie jest takie, że żaden NH nie dorówna JD... Z autocommand-em musisz uważać, z tego co wiem to początkowo często padały czujniki od skrzyni biegów. Spotkałem się NH T7060, który nie miał nawet 1000mth a już 3 razy były wymieniane czujniki...

#5 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:49

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand słuchaj bierz john deere bo on napewno ci dłuzej pochodzi .new holland to zbyt przereklamowana marka

Post bez uzasadnienia

Edytowany przez razor275, 24 listopad 2012 - 08:54.

#6 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:01

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Bies11kgr rozumię że swój komentarz o NH podpierasz obiektywnym zdaniem użytkownika tej marki?!

#7 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:10

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand W innym poście piszesz ze jesteś bardziej za New Hollandem a teraz na Johnym. Ja na twoim miejscu wybrał bym New Hollanda. Jeździłem trochę większym modelem z bezstopniówką po prostu bajka Nic dodać nic ująć Super!. A co do tego New Holland to żadna przereklamowana marka. Z takimi argumentami to wiesz co można zrobić. A co do wykończenia ciągnika to nie można mieć większych zastrzeżeń. Może jestem zbyt stronniczy ale mowie Ci bierz Hollanda.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#8 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:11

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand A za ile masz tego New Hollanda. New Holland słaby jest jakościowo i u nas boją się konkurencji ze strony McComicka, bo jak powiedział jeden Pan z konkurencji do klienta z którym my (McCormick) prowadzimy rozmowy i New Holland "Wiemy ,że McCormick MTX jest lepszym ciągnikiem od naszego New Hollanda T6 dlatego Pana przekonamy do naszego ciągnika ceną" Ja na twoim miejscu z tych dwóch marek wybrał bym JD.
Mój sąsiad kupił dwa New Hollandy T7. Jeden T7.165 drugi T7.220. Zamawiane były w odstępie czasowym, najpierw zastał zamówiony T7 165 a później T7 220. Po wysłuchaniu opinii od użytkownika bezstronnego postanowił zrezygnować z drugiej T7 na rzecz innej marki ale dealer nie chciał zwrócić zaliczki i musiał kupić.Pożnij jak my uruchamialiśmy pług LS 100/5 to większy Holland miał bardzo duże problemy z uciągiem pługa a moc prawie 170 KM, dopiero jak serwis podniósł mu moc zaczeło to jakoś pracować.

Edytowany przez grzesiu09091987, 23 listopad 2012 - 20:19.

#9 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 23 listopad 2012 - 20:30

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Ja jestem za JD u mnie w wiosce jest t7. 170 straszny muł w pługu jeczy jakby miał nie wiem co a to zaledwie 4 skiby kvernelanda!

#10 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:33

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Ten sąsiada tak samo tylko 5 skib ale Vario.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:37

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Ten NH ma 125 KM mocy nominalnej. JD ma 130 KM nominalnej wg tej samej normy. Nie mówię, że NH jest źle wykonany ale na pewno JD jest lepiej. Ciągnie mnie do tej bezstopniówki, ale komfort wydaje się lepszy w JD. Lepiej działa amortyzacja i skręt kół na korzyść JD.

#12 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:07

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Jestem posiadaczem T7030 AC moc 167 km. Pracuje na 60ha gospodarstwie. Ciaga plug 5x50 ibisa vario , horscha expressa 3td , naczepe z wozkiem mega mario o masie brutto zestawu 49t tara-28t . Przy tych maszynach ma lekko , przy plugu osiaga 10,5km/h przy obrotach 1440-1800 , z naczepa 50km/h przy zredukowanych 1580. Ciagnik bardzo plynnie i lekko sobie jezdzi niema nic do zarzucenia, przebieg 900 mtg. wymienilem w nim tylko cewke hydrauliki ktora byla na gwarancji (wada fabryczna) teraz ciagnik jest na serwisie wymieniaja jakis element wom'u tylniego (akcja przywolawcza nic nie place , tez nie jest uszkodzony wom, poprostu zmiana konstrukcyjna). Jesli ktos slucha to co mu sasiad nagada albo tez gdzies sie naslucha to niech nie bierze tego pod uwage , kazdy ciagnik ma prawo sie zepsuc , a najwieksza tendencje do psucia maja te ktore maja elektronike wiec to juz normalne. NH i czesci do niego sa tansze jestes go utrzymac . JD drozszy czesci drogie i jak masz zasobny portwel to go utrzymasz. Jelonek jest super , wiadomo ze za komfort trzeba placic ,ale tanszy nie znaczy ze gorszy komfort. Wybor zalezy glownie od wlasciciela. Jednak proponuje porownac ciagniki na podobnych przekladniach AC a autoquad to calkiem inne przekladnie zobacz ile kosztuje autopowr w jd. NH na PC czy RC tez nie jest zly. Na biegach mozna zawsze wycisnac wiecej z silnika. Porownaj sobie uklady spalania .
Moze byc tak ze jelonek bedzie gorzej sobie radzil jak nh. jelonek ma filtr czastek stalych , wiedz ze beedzie musial pochodzic na wiekszych obrotach zeby filtr przeczyscic wiecej spali ON /h , silnik gorzej pracuje jak musi przepchac spaliny przez filtr na srednich obrotach.bedzie mulowaty podobnie jak te na tier 3 z seri 20,30
NH ma SCR lejesz ad-blue i nic cie nie interesuje , silnik jest zwawszy w porownaniu do poprzednich norm tier 3 mialy recylkulacje spalin gdzie 50% trafialo do komory spalania ciagnik przez to byl mulowaty.

Pomalu odpowiedz sobie na pytania rozwaz to co napisalem bo to sa realia. Zycze udanego zakupu
Pozdrawiam Kuba
Dodany obrazek

#13 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 23 listopad 2012 - 23:09

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Żeby każdy użytkownik AF redagował wypowiedzi w podobny sposób jak kolega @Dziedzio92 to podejmowanie ważnych decyzji dotyczących wyboru maszyn było by dużo łatwiejsze. :)

It's My Life...

JD...

#14 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 05:44

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Kuba użytkuje taki sprzęt wiec wie jakie ma zalety a jakie wady. Yarpen nie myśl ze tani ciągnik to zły ciągnik.Bo to nie jest żaden argument. Ale wybór należy do ciebie, jeżeli cie stać to bierz Johna. Ale tak jak wspomniał Kuba utrzymanie jest droższe i części eksploatacyjne.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#15 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 06:55

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand W cenie nie ma wielkiej różnicy. No jedynie finansowanie fabryczne w NH jest bardzo fajne i tanie. Skrzynia autopowr w ogóle nie wchodzi w grę bo trochę się o nich naczytałem i nasłuchałem więc nie będę ryzykował. W poniedziałek pojadę pojeździć na autoquadzie i wtedy zdecyduję.

#16 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 11:28

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Przejedz sie ciagnikiem na przekladni PC lub RC tez ma podobną funkcje jak autoquad. Posiadam przekladnie electro command ECO w ciagniku case ih maxxum 115 multicontroller. Przekladnia jest srednia w obsludze ze wzgledu na zmiane przedzialu C-D za pomoca drazka mozna powiedziec ze jest jako przedzialka biegow polowych (L-low) i biegow drogowych (H- high). Zmiana przedzialu A-B i C-D jest zmieniana za pomoca 2 przyciskow badz za pomoca sprzegla i przycisku w funkcji auto biegi i przedzialy automatycznie sie zmieniaja . W przekladni PC , RC niema przedzialow masz jedynie same biegi jest ich 18-19 funkcja auto plynnie pracujew takiej przekladni. W porownaniu do jd auto quad musisz przedzial zmieniac A-B-C-D-E-F na kazdym masz 4 biegi (polowki , jak zwal tak zwal ) autoquad tylko zmienia 4 biegi a zmiana przedzialu jest juz twoim zadaniem,

Jezdzilem roznymi ciagnikami wiec wiem co pisze. Jelonkami lubie jezdzic ale powrot do AC to jak spelnienie marzen.
Na kampani buraczanej u znajomego odwoze 7820 PQ, 6910S AQ, 6820PQ, poza kampania fendt 312vario ,936 vario (ulubieniec 6910S ) Przed kampania mialem okazje dosiasc 8360r , 7920 Autopowr, 7530 AP, 6930P PQ , 6210R Direct Drive , cvx 150 ,6330 PQ ,8400, cs pro 104, magnum 315 ... Ciagniki jakie mialem okazje dosiasc byly u gospodarzy ale tez na placu czy na prezentacji przez dealera. Znam dzialanie kazdej przekladni z tych ciagnikow ktore mialem okazje dosiasc.
Zadna przekladnia nie jest mi straszna , ale odradzam vario fendta , ma bardzo duze straty mocy , widac to przy 936 Vario
Dodany obrazek

#17 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 24 listopad 2012 - 15:18

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Mam Case Puma cvx 200 który ma tą samą przekładnie co NH oraz JD 5720 i ja bym ci radził brać tego NH lub lepiej Steyera lub Case bo mają w mojej opinii lepszą elektronikę. Między przekładniami PQ, a CVX (AP) jest ogromna różnica w komforcie i żadna amortyzacja tego nie nadrobi. Ogólnie nie ma sensu porównywać ciągnika z power shift, a bezstopniówką bo to dwie różne bajki. Jak masz wybór to lepiej brać ciągnik z ad blue niż ze starszym silnikiem lub z filtrem. Silnik jest żwawszy i oszczędniejszy.

#18 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:04

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand Z tą żwawością to nie do końca tak jest jak piszą na papierze. Ogólnie lepiej na pedał gazu reaguje JD. W NH reakcja była bardzo powolna. W środku dla mnie rozmieszczenie przycisków i sterowanie mechanizmami w NH bardzo intuicyjne i wygodne w JD trochę mniej. Z tą oszczędnością to nie byłbym taki pewny że NH spali mniej. Szkoda że dotacje można dostać tylko na jeden :lol: .

#19 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 24 listopad 2012 - 17:37

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand A pomijając to adblue i dpf to jak wyglada sprawa spalanego paliwa bo akurat w 6M (nie wiem czy w 6R też)Sześć silników. Rozwiązanie oparte o stosowanie jednego rodzaju cieczy
Silniki PowerTech PVX o pojemności 4,5 l i 6,8 l pracują wyłącznie na oleju napędowym. co to oznacza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:42

John deere 6130R czy New holland t7.170 autocomand oleju ze smażalni do nich nie nalejesz :)

Dodaj odpowiedź