Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa ustawa śmieciowa

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 13:03

Nowa ustawa śmieciowa u nas ustalili kwotę wstępnie chyba 33zł od rodziny/gosp. Dotychczas płaciliśmy 16,50 z tym że teraz ma być co 2 tyg i plastik i szkło raz w miechu a teraz mieliśmy co kwartał. więc kwota wygurowana nie jest bo śmieci lepiej wyżucić a niżeli gdzieś po kątach składować. Tym bardziej jak ktoś ma powiedzmy piec na eko no to już śmieciuchów nie spali. Co do dojazdu pod dom śmieciarki to u nas w umowie było że chyba maks 10m mogą podejść a jak dalej to trzeba podprowadzić kosze w dzień zbiórki, u nas byśmy musieli od swojej drogi 300m popierniczać więc wjeżdżają na podwórko i biorą nam i sąsiadowi i nic nie narzekali. Jak się dobrze pogadało to nawet coś ponad stan zabrali:) w zimę jak dojazdu nie było to dzwonił informować o tym i drugi raz dzwonił jak już był przejazd i kazał wszystkie śmieci co było nad to wystawić i też zabrali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa ustawa śmieciowa Dzisiaj, 12:17
  •  

#62 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 22:29

Nowa ustawa śmieciowa U nas płaci się 20/30 złotych od gospodarstwa, w zależności od tego czy będzie się segregować, czy nie.

#63 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 18:20

Nowa ustawa śmieciowa

Tym bardziej jak ktoś ma powiedzmy piec na eko no to już śmieciuchów nie spali. Co do dojazdu pod dom śmieciarki to u nas w umowie było że chyba maks 10m mogą podejść a jak dalej to trzeba podprowadzić kosze w dzień zbiórki, u nas byśmy musieli od swojej drogi 300m popierniczać więc wjeżdżają na podwórko i biorą nam i sąsiadowi i nic nie narzekali.

Sąsiad z utylizacją śmieci to ma problem aby z butelkami plastykowymi bo mu piec zalepiają i tylko to do teraz oddawał bo twierdzi że innych śmieci nie ma. W naszej gminie odbiór z gospodarstwa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#64 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 30 październik 2013 - 17:45

Nowa ustawa śmieciowa Jak tam u was działa ta "klapa" śmieciowa :) ?

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2013 - 17:53

Nowa ustawa śmieciowa W moich okolicach jest ok. Płacę i śmieci znikają 2 razy w miesiącu, zgodnie z grafikiem.

#66 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 30 październik 2013 - 18:10

Nowa ustawa śmieciowa U mnie też ok, płacę a po śmieci jeszcze nikt nie przyjechał :D

#67 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 październik 2013 - 18:24

Nowa ustawa śmieciowa Jestem "wodzem" wioski i działa to różnie jedni są zadowoleni inni wręcz przeciwnie, ale uważam że z czasem się to ustabilizuje (odnośnie płacenia to płaca wszyscy niewiadomo jak długo, bo już słyszę tu i tam że nie zapłacę bo nie przyjechali).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#68 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 30 październik 2013 - 20:53

Nowa ustawa śmieciowa ja dwa miesiące sortowałem ale i tak wszystko razem mielili i przestałem. Reformę uważam za bardzo udaną, nic się nie zmieniło a cena 3 razy do góry poszła. Udaną oczywiście dla tego co odbiera śmieci a nie dla szarego obywatela ;) wcześniej jeździli jakimś starym trupem a teraz można powiedzieć luksusową limuzyną, z automatycznymi drzwiami, pewnie klimą w środku

#69 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 30 październik 2013 - 21:20

Nowa ustawa śmieciowa Segregowanie musi się nam opłacać, przecież to jest drogi surowiec wtórny i firmy na tym powinny robić biznes... no ale jest jak jest.
Co do opłacalności segregowania to w Niemczech płaci się tylko za kilogramy śmieci niesegregowanych wszystkie inne posegregowane śmieci oddaje się za darmo.
Butelki PET jak i szklane można wymienić w specjalnych automatach na zniżkę w sklepie np. Lidlu, lub oddać te pieniądze potrzebującym.
Tam to wszystko pięknie działa, a u nas w Polsce przetargi wygrywają najtańsze firmy często nieprzygotowane do takiej działalności i morał z tego taki że wszystko ląduje na jednym wysypisku zamiast czerpać z tych odpadów zyski... Polska...

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#70 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:21

Nowa ustawa śmieciowa Szary obywatel sam sobie zgotował ten los wyrzucając śmieci gdzie popadnie, aktualna sytuacja ma na celu skasowanie tego i zmianę mentalności ludzi.

3 razy NIE w naszym przypadku 7 RAZY drożej, płaciliśmy ok. 23 zł/kwartał teraz 150 zł/kwartał (było tanio bo gmina posiadała własny zakład komunalny).

Żeby u nas to tak działało tak jak potrzeba to musi to troszkę potrwać, widzę na przykładzie naszej gminy, co miesiąc jest coraz lepiej do ideału daleko.

Edytowany przez Sadek, 30 październik 2013 - 21:26.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:33

Nowa ustawa śmieciowa Ja jestem raczej zadowolony. Płacimy 17zł (gospodarstwo 4 osoby, od 5 osób 20zł) za odpady segregowane. Śmieci odbierają raz w miesiącu, nigdy nie zdarzyło się, aby nie odebrali. Biorą wszystkie śmiecie, które się wystawi. Nigdy nie mieszają śmieci posegregowanych z pozostałymi (jeżdżą zawsze 2 śmieciarki).
Oczywiście jest drożej, ale powoli kończy się wyrzucanie śmieci do rowów czy do koszy na przystankach. Musi minąć jeszcze kilka miesięcy, aby do niektórych ludzi dotarło, że muszą zapłacić mimo iż nie oddają śmieci, a wtedy i oni przestaną wyrzucać śmiecie do lasów - bo po co skoro płacą.

#72 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:33

Nowa ustawa śmieciowa Ustawa udana zależy do kogo dla mnie bomba bo kubeł 120l na 4 osoby spokojnie mi wystarcza raz na 2 tyg wywozu. Dla firm już tak fajnie nie jest. jeżdżę aktualnie na śmieciarce i my mamy tak podpisane umowy, że za zbiórkę odpadów zmieszanych płaci nam miasto a za segregacje my płacimy miastu ponieważ firma na tym zarabia. Segregacja jest zbierana na 3 auta (plastik,papier,szkło) i osobno gabaryty raz na 2 m-ce. w umowie zawarte jest również to (co uważam za duży plus) że pojemniki mają być wystawione przed posesje o godzinie 6.00 rano w przeciwnym razie nie jest zabrany. Nie zbieramy tak samo gruzu, styropianu jeśli jest w pojemniku itd. od tego jest tzw PSZOK. Walczymy również o to by właściciele dociągali pojemniki do głównej drogi jeśli dojazd jest du...ty (ciągnięcie w zimie zasypanego popiołem pojemnika w zaspach kilometrami to po prostu sama radość). U mnie opłaty to 7 zł sortowane a 11 zmieszane na łebka. Nie wiem jak u was ale u mnie wszytko się sortuje później do prasy w belki i do żyda
Pozdrawiam

#73 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:43

Nowa ustawa śmieciowa Tobie za to płacą, a właściciel posesji nie dość że płaci to jeszcze ma taszczyć kosz ? U mnie tak jest- robią trasę przez wieś i każdy musi kosz doprowadzić, jeden ma 5 metrów drugi 500, ja mam to szczęście że przy posesji jest droga gminna na pola i tam wyprowadzam kosz, a to że jest w kiepskim stanie to niech wójt się martwi... Ale tak to jest w Polsce - kupują najnowocześniejszy pociąg a tory pamiętają II wojnę...

#74 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 październik 2013 - 22:06

Nowa ustawa śmieciowa

W umowie zawarte jest również to (co uważam za duży plus) że pojemniki mają być wystawione przed posesje o godzinie 6.00 rano w przeciwnym razie nie jest zabrany. Walczymy również o to by właściciele dociągali pojemniki do głównej drogi jeśli dojazd jest du...ty (ciągnięcie w zimie zasypanego popiołem pojemnika w zaspach kilometrami to po prostu sama radość).
Pozdrawiam

Przewidujesz jakieś rabaty dla tych co będą dociągać kosze do drogi gminnej ???

Kolego a czy twój prezes nie podpisał umowy że pojemniki zbieracie z posesji tzn. sprzed bramy, bo u nas tak jest podpisane ale tacy jak ty też chcą aby im kosze do drogi wystawić bo droga zła, temat poruszyłem raz z ich zwierzchnikiem i problem został zminimalizowany, Wystawiając ofertę na odbiór śmieci należało się pofatygować po terenie i zobaczyc jak sytuacja wygląda a nie każdego tylko interesowała ilość osób a śmieci to najlepiej jakby zwiózł w jedno miejsce i szanowna firma by odebrała.

Działa jeszcze taki tok rozumowania, wygrać przetarg a później się zobaczy.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#75 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 październik 2013 - 22:12

Nowa ustawa śmieciowa

Tobie za to płacą, a właściciel posesji nie dość że płaci to jeszcze ma taszczyć kosz ? U mnie tak jest- robią trasę przez wieś i każdy musi kosz doprowadzić, jeden ma 5 metrów drugi 500, ja mam to szczęście że przy posesji jest droga gminna na pola i tam wyprowadzam kosz, a to że jest w kiepskim stanie to niech wójt się martwi... Ale tak to jest w Polsce - kupują najnowocześniejszy pociąg a tory pamiętają II wojnę...

O widzę pan hrabia płaci to wymaga. Tak szczerze to mi płacą za ładowanie tego kubła a nie taszczenie go bo ty to masz w d*pie i żyjesz zasadą "niech się martwi inny" a tym bardziej śmieciarz bo to przecież nie człowiek tylko alkoholik prawda?. Dlaczego jak mam przypłacać zdrowiem to, że Ty wybudowałeś się w "polach" ?. Mam propozycje weź targaj sobie w śniegu (lub latem będziesz miał lżej i niech każdy waży tylko 50 kg przyjmując, że jest to pojemnik tylko 120 lub 80l.) te kubły pełne po brzegi popiołu itd. ( A co z resztą są jeszcze 240, 360 i 1100l po 2,3 a nawet 4 na posesji???) przez śnieg po tych pipidówach i tak ze 400 punktów (a nie pojemników!!!) dziennie bo wjechać nie idzie ciekawi mnie to co wtedy powiesz?. Nigdy przy tym nie robiłeś po paru latach takiej roboty i zapier...lu kręgosłup Ci bokiem wylezie.

Przewidujesz jakieś rabaty dla tych co będą dociągać kosze do drogi gminnej ???

Kolego a czy twój prezes nie podpisał umowy że pojemniki zbieracie z posesji tzn. sprzed bramy, bo u nas tak jest podpisane ale tacy jak ty też chcą aby im kosze do drogi wystawić bo droga zła, temat poruszyłem raz z ich zwierzchnikiem i problem został zminimalizowany, Wystawiając ofertę na odbiór śmieci należało się pofatygować po terenie i zobaczyc jak sytuacja wygląda a nie każdego tylko interesowała ilość osób a śmieci to najlepiej jakby zwiózł w jedno miejsce i szanowna firma by odebrała.

Działa jeszcze taki tok rozumowania, wygrać przetarg a później się zobaczy.

U nas na dzień dobry było to zapisane w ofercie przetargowej i gmina z góry na to się pisała. Widocznie u Ciebie są inne umowy podpisane

#76 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 październik 2013 - 23:16

Nowa ustawa śmieciowa Skoro wykonawca podejmuje się odbioru spod posesji to gdzie widzisz problem? Ze starą firmą poszliśmy na kompromis że będę w worku wywoził, nowa nie chciała to niech się bujają, mam kosz 240l niesegregowany, jak im szkoda paliwa to niech latają. Nie mam nic do Twojej pracy bo żadna nie hańbi (no może prawie żadna) , ja też muszę nieraz wkładać rękę krowie w d... i żyję.

#77 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 październik 2013 - 09:14

Nowa ustawa śmieciowa Kolego przeczytaj jeszcze raz w umowie jest zawarte, że ma być wystawiony do drogi głównej jeśli nie ma dojazdu ale ludzie to po prostu olewają

#78 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:18

Nowa ustawa śmieciowa Ja nic takiego nie mam w umowie, jest tylko napisane że przedsiębiorca ma odbierać śmieci "spod wejścia na posesję" i miejsce gdzie ustawiony jest kosz ma być utwardzone i uprzątnięte. Przetarg brzmiał "Odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości" więc ja nie widzę tu problemu

#79 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:38

Nowa ustawa śmieciowa Nie ty masz mieć a gmina w umowie przetargowej.
Każda gmina ma inne umowy podpisane z firmą odbierającą śmieci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 31 październik 2013 - 17:48

Nowa ustawa śmieciowa No to co napisałem pochodziło z uchwały gminy w sprawie gospodarki odpadami..... A że gmina olewa mieszkańców i nie dba o gminne drogi to moja wina?