Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa ustawa śmieciowa

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:54

Nowa ustawa śmieciowa A czy zgodnie z nową ustawą "krowie pampersy" można wyrzucać do kosza na śmieci?
Przykładowo jestem na terenach OSN - i przekraczam N, więc, aby go nie przekraczać wyrzucam obornik/ewentualnie krowie pampersy do kosza.

I jeszcze jedno pytanie.
Jaki przelicznik ma w jednostkach DJP osobnik w wieku 15 lat.

Edytowany przez kartofelz, 04 styczeń 2013 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa ustawa śmieciowa Dzisiaj, 07:33
  •  

#42 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 12:31

Nowa ustawa śmieciowa Ochrona środowiska to tylko przykrywka dla biznesu śmiciowego jak wcześniej pisałem. Pamiętacie akcje "oddaj zużyty sprzęt komputerowy/rtv" w trosce o środowisko? :) tu macie przykładowe ceny tych "śmieci" http://www.ceny-zlom...ali/elektronika

#43 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 14:38

Nowa ustawa śmieciowa No dobra mam przykładowo drukarkę 3D (nawet kartofla se mogę wyprodukować), ale co ciekawsze mam jeszcze drukarkę AntyMateria - która ze śmieci robi nic. Czyli nie mam śmieci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 13:35

Nowa ustawa śmieciowa Witam.Byłem ostatnio w urzędzie gminy złożyć "deklarację na śmici" i wywiązała sie dyskusja czy jeśli posiadam płytę obornikową muszę dodatkowo posiadać kompostownik.Pani w urzędzie gminy twierdzi ża jak najbardziej bo płyta to nie kompostownik.

Jak to wygląda u Was?

A może ktoś wytłumaczy dlaczego płyta nie może pełnić funkcji kompostownika ?

Połączone

Edytowany przez razor275, 11 kwiecień 2013 - 16:31.

#45 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:48

Nowa ustawa śmieciowa Ja osobiscie mam oddzieny kompostownik w ogrodzie i tam wrzuca się resztki z domu bo to płyty gnojowej za długo by nosić ;) Zrób sobie jakiś mały kompostownik o wymiarach 1,5 na 1,5 na 1,5 lub mniejszy i problem z głowy do tego ze smiecmi nie trzeba latać do płyty gnojowej ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#46 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:56

Nowa ustawa śmieciowa U nas w gminie mówili że odpady organiczne można na płytę wyrzucać i nie potrzebny jest pojemnik na odpady organiczne

#47 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 15:36

Nowa ustawa śmieciowa W głowach się poprzewracało od tego dobrobytu. Ja jak jem jabłko to ogryzek wyrzucam za siebie. Tyle w temacie

#48 Share matiksi

matiksi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 15:56

Nowa ustawa śmieciowa Witam panowie mam takie pytanie. Czy jesli nie będę chciał to muszę podpisywać tą umowę z gminą? Chodzi mi o taką sytuację ze smieci wywoziłbym sam na wysypisko?

#49 Share daniello123

daniello123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:20

Nowa ustawa śmieciowa ...nie bedzie zadnej umowy z gminą ta ma byc na zasadzie podatku płacą wszyscy i tyle!!!

#50 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:09

Nowa ustawa śmieciowa Wczoraj byłem na zebraniu sołeckim. Do tej pory płaciło się za 110 L kontener 14 z hakiem za miesiąc. Od 1 lipca będzie to 11 zł za śmieci posegregowane jeśli sami kompostujemy, 12 jeśli tego nie robimy i 14 za nieposegregowane. Różnica duża w porównaniu z tym jak jest teraz, ale trzeba spłacić kredyt na zakład segregacji w Spytkowie. Co najlepsze w okresie letnim mają przyjeżdżać po śmieci 2x w miesiącu. Przecież to sztuczne nabijanie kosztów. Jak to żona powiedziała: co to za sortowanie. Plastik, szkło, papier do jednego pojemnika. Czyli u mnie zostaje po staremu. Papier szedł do pieca, odpady organiczne na kompost lub zwierzakom. Tylko za rok ponad 2x więcej kasy. Duże firmy wygrają przetargi, wytną konkurencję, a za 1,5 roku (co taki okres musi być przetarg) będą monopolistami i wtedy dowalą ceny. Teraz po lasach praktycznie już nikt z miejscowych nie wyrzuca, bo wszyscy mają umowy. Jedyni przyjezdni pozostawiają pamiątki. Ludzie pokupowali pojemniki, czasami po 200 zł wydali, a teraz będą stały puste.

Wysypisk śmieci już nie będzie. Zakład posegreguje, co się da to sprzeda, przerobi na kompost lub spali w spalarniach śmieci. Wszystkie wysypiska śmieci mają zostać zamknięte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 10:54

Nowa ustawa śmieciowa u nas wiele się nie zmieni ustalili że będzie się płacić 20zł za segregowane od domu czyli 4 zł podwyżki.

#52 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:11

Nowa ustawa śmieciowa Ja ( gospodarstwo 4 osoby ) będę płacił teraz za odpady niesegregowane 37.50 a płaciłem 13.50. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to to że będę musiał oddać min 360L śmieci na miesiąc - tak gmina uchwaliła

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 06:32

Nowa ustawa śmieciowa U mnie 9,5 za segregowane i 16 za nie segregowane, x 4 to trochę wychodzi.
Czyli za 4 osoby za segregowane teraz zapłacę 38 zł.
Ja mam duży kosz 1 m i zgłaszałem go co 4 miesiące na 7 osób, płaciłem 90 zł za kosz.
Teraz dokupię jeszcze 2 małe kosze na plastyk i szkło.
Osobiście bardzo się cieszę z takich rozwiązań, bo raczej po rowach i lasach już nikt nie będzie wyrzucał śmieci.

#54 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 13 kwiecień 2013 - 07:11

Nowa ustawa śmieciowa Z jednej strony to może i sensowne rozwiązanie ale to zależy od stawek i jak to będzie wyglądało w przyszłości bo w Polsce to najlepsze rozwiązania są w końcu i tak przekuwane na kasę i tracą sens Co mi się nie podoba to to że trzeba płacić za małe dzieci - jeśli mówi się tyle o polityce prorodzinnej to nie powinno się pobierać opłat za śmieci od każdego dziecka i powinny być choć w części z tego zwolnione A co do śmieci po lasach to i tak sądzę że różnego rodzaju odpady budowlane będą tam wywożone bo nie są to odpady komunalne i nie wchodzą w ten system

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 07:29

Nowa ustawa śmieciowa Z dziećmi to przesada.
Pytanie jak długo te stawki się utrzymają, bo już słyszałem w gminie o podniesieniu ich od stycznia.
Gruz można samemu odwozić na wysypisko.
Co ciekawego jeszcze.
Worki po nawozach, karnistry po odżywkach, nie ŚOR, stare opony, można raz w miesiącu odwozić do punktu zbierania odpadu w gminie, do 250 kg miesięcznie.

#56 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:10

Nowa ustawa śmieciowa U nas jest firma która kupuje "plastiki" płaci 5gr/kg. U nas w powiecie są takie stawki w jednej gminie 6 i 8zł , w drugiej 13 i 26 a w naszej 16 i 20 zł. I powiedzcie od czego to zależy?

#57 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:17

Nowa ustawa śmieciowa A jak jest u Was z odbiorem śmieci? Z tego co mówi ustawa to firma ma obowiązek odbierać śmieci spod posesji a w praktyce to robią jedną trasę przez wieś i każdy musi doprowadzić kosz - jeden ma 5 metrów a inny 500

#58 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:07

Nowa ustawa śmieciowa U mnie jest 5 i 10zł i dlatego że radni tak chcieli (nigdy więcej na żadne wybory nie idę) Burmistrz chciał 1 i 2 zł.
Ja również słyszałem że od stycznia będą podwyżki. Po za tym firmy które mają przystąpić do przetargu mają wpłacić wadium w wysokości 120tyś.- myślę że mało firmy przystąpi do przetargu.
Aha ma być monitoring i inne du......

Edytowany przez tespis17, 13 kwiecień 2013 - 20:10.

#59 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:12

Nowa ustawa śmieciowa u nas firma odbiera spod domu. Po zmainie przepisów opłata od osoby miesięcznie będzie wynosić 5 zł, teraz wynosi 12,30zł niezależnie od liczby osób zamieszkujących w domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 14:30

Nowa ustawa śmieciowa Problem jest dużo szerszy niż zasyp w śmieciarce. Otóż przetargi wygrywają firmy które posiadają tylko księgową , prezesa i rejestracje np. na Cyprze. Firma z Bydgoszczy wygrywa przetarg na obsługę Lublina.
Gmina ma co kwartał ma przelać na Cypryjskie konto określoną kwotę zaś ta firma zapłaci wówczas poodwykonawcom z Lublina (albo i nie). Gmina musi zbierać kasę od mieszkańców, wysyłać ponaglenia i wezwania do zapłaty. Jeżeli podwykonawcy nie dostaną na czas kasy przyjdą pod urząd gminy po swoje pieniądze. Co ma im powiedzieć wójt? Jedźcie do Bydgoszcy czy na Cypr bo tam je wysłaliśmy ? No Q..wa to tylko w tym kraju jest możliwe.

Edytowany przez mirro, 14 kwiecień 2013 - 14:31.